Nowe grzałki SMOK, ELEAF, GEEK VAPE i nie tylko...

Miejsce na szybkie pytania (nie tylko) początkujących waperów...
kapucha
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0

Nowe grzałki SMOK, ELEAF i nie tylko...

Postautor: kapucha » 21 gru 2018, 14:47

Grzałka V12 Prince mesh będzie pasować do Ello Durro?

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 6960
Podziękował: 3245 razy
Otrzymał podzięk.: 10243 razy

Postautor: Tommy Black » 21 gru 2018, 15:11

kapucha pisze:Grzałka V12 Prince mesh będzie pasować do Ello Durro?

Nie. Ale będzie do TFV 12 Prince Baby.
Luks
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3
Otrzymał podzięk.: 6 razy

Postautor: Luks » 21 gru 2018, 16:29

@Tommy Black a nie doszło do pomyłki i miało być „od” zamiast do ?
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 21 gru 2018, 16:34

Luks pisze:@Tommy Black a nie doszło do pomyłki i miało być „od” zamiast do ?

Dobrze, napiszę inaczej. Grzałka od Smoka TFV 12 Prince Baby będzie pasować do atomizera Eleaf ELLO Duro.

Czujność jest wskazana na każdym etapie życia współczesnego wapera i jego rodziny oraz środowiska. Bardzo dziekuję za wyłapanie tej pułapki. O jej ewentualnych skutkach już nie napiszę nawet...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 23 gru 2018, 13:50

Tommy Black pisze:Choć...co będzie na Triple Meshu? Opiszę ale nie dziś już...

I nie dziś też, albowiem zamiast Triple Mesh zapakowalem w Princa Max Mesh.

Obrazek

Specyfikacja tej grzałki wygląda tak:
Resistance: 0.17ohm;
Wattage range: 70~130W (best 100~120W)
Ale ja jak zwykle po swojej procedurze startowej zaczynam od dość niskich mocy i zatrzymuję się wtedy kiedy wyczuwam wszystko co chcę i smak mi odpowiada.
Tu zacząłem od 35 W i doszedłem do 55 W, czyli tak jak w Dual Mesh. Choć tam było tylko 50 W ale po godzinie podniosłem moc do 55 W. Teraz też sądzę że podniosę o 5 W ale wcześniej dam jej szansę się rozkręcić... :) Smak z tej grzałki jest...no nie napiszę że boski, bo jest taki dokładnie jaka jest harmonia smaków mojego liquidu. A chmura? No, tu już Smoki przesadziły i to bardzo. Ja lubię powietrze na full a tu musiałem przymknąć o 1/3 bo nie trafialem do pyska dripem. No i dalej chmura jest masakryczna...a ja trochę źle znoszę tak duże chmury. :)
Grzałka jest fantastyczna, to już druga z nowej generacji grzałek Smoka którą po prostu należy założyć, zaopatrzyć się w dobry płyn, bo zły to zbrodnia, i zapomnieć o wszystkim innym.
Już raczej nie zdążę z trzecią, Triple Mesh, ale na pewno zaraz po świętach opiszę wrażenia.

Edycja:

Choć tam było tylko 50 W ale po godzinie podniosłem moc do 55 W. Teraz też sądzę że podniosę o 5 W ale wcześniej dam jej szansę się rozkręcić... :)

Tak napisałem wyżej, teraz po kilku godzinach oświadczam że:
- powietrze w Prince TFV 12 ustawione na 1/3 przepustowości
- moc ustawiona na 65 W i to jest moim zdaniem minimum na jakim można komfortowo i smakowicie chmurzyć
jaaano
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 18
Otrzymał podzięk.: 13 razy

Postautor: jaaano » 23 gru 2018, 14:00

Eech ! kusząca, kusząca .Must have after Christmas :smile:
lukiboss
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 1
Otrzymał podzięk.: 3 razy

Re: Nowe grzałki SMOK, ELEAF i nie tylko...

Postautor: lukiboss » 23 gru 2018, 14:26

A ja tak trochę odejdę od tematu. Mianowicie w życiu nawet buszka nie walnąłem z grzałki meshowej, no i chciałbym spróbować. Lubię grzałki robic sam, ale pod mesha jest chyba tylko mesh rta który ma mieszane opinie. Tak więc czy jest sens kupować np. smoka tfv12 żeby sprobowac grzałek meshowych? A jeśli tak, to jaki parownik najlepiej się sprawdzi?
Awatar użytkownika
Azgar
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 1505
Podziękował: 617 razy
Otrzymał podzięk.: 519 razy

Postautor: Azgar » 23 gru 2018, 14:33

Ja proponował bym popytać znajomych. Może znasz kogoś kto chciałby spróbować RTA a ma np. TFV12 ? Jeśli tak to zaproponuj mu zamianę na tydzień.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 31 gru 2018, 08:58

Uwaga dla posiadaczy i przyszłych posiadaczy grzałki Smok TFV 12 Prince Max Mesh - edytowałem swój poprzedni post. Zmiany w powietrzu i w mocy. ;)

A teraz zrobię edycję tego posta. ;)

Grzałka Smok TFV 12 Prince Max Mesh jest całkowicie nie dla mnie, czyli jest to też grzałka nie dla każdego. Żeby nie kontynuować tego literkowo-lingwistycznego łamańca :-P ,napisze krótko:
Grzałka Smok TFV 12 Prince Max Mesh jest dla osobników płci obojga rodzaju waperskiego którzy, podobnie jak młodszy brat naszego @Hazego, Jai Haze, potrafią się zaciągać 11 minut a chmury wypuszczać 10 minut, krócej o minutę, bo część zjadają. Ja w tym czasie obracam do monopolowego i z powrotem, kończę trzecią szklankę whisky a Jai wypuszcza ostatnią chmurę.
Ja nie umiem tak exhaustycznie chmurzyć, ja muszę mieć duży przepływ powietrza i tak 3,4 s sztach max. Tu musiałem zamknąć 2/3 air hole. Sama moc nie jest dla mnie problemem.
Tak więc jeśli ktoś ma TFV 12 Princa i chce sobie poćwiczyć płuca to proszę o kontakt via PW po świętach.

Ja wolę poćwiczyć płuca na Smok TFV 12 Prince Triple o czym napisze juz po świętach a dziś ćwierknę tylko - jest bosko! :)

I znów edytuję już edytowane.Ta przypadłośc zapewne minie w 2019 ... :-P
Smok TFV 12 Prince Triple o którym ćwierknąłem przed świetami...jest grzałką kompletną, niezywkłą i zwyczajnie wspaniałą.
Obrazek
Ja poprzestałem na mocy 60 W i ta moc na 3 małych meshowych grzałkach pozwala wydobyć z każdego płynu cały bukiet smaków. Bardzo to fajna grzałka... *yes*

A skoro już edytuję, to w czasie świąt wpadła mi w łapy taka oto nowość od Smoków:

SMOK X2 Clapton Coil 0.4ohm

Obrazek

Obrazek

I jak mi się zdaje zapowiada ona nowa serię smokowych grzałek. Ta, znaczy ten Clapton, jest świetny. Kultura pracy tej grzałki jest na najwyższym poziomie. Znakomity ramp time i równie szybkie schłodzenie. A to spora porcja żelastwa.Smak oddaje wyśmienicie, trochę inaczej niż Prince Triple ale to zrozumiałe. No i na 45 W osiąga się naprawdę rewelacyjne wrażenia. Na dodatek grzałka od ręki do nabycia w edymie za niewielką kwotę.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 13 sty 2019, 11:10

Obrazek

Pojawiły się nowe grzałki od Geeków i to grzałki dedykowane Shieldowi.

Obrazek
Super Mesh Coil Features:
0.2ohm resistance (X1)
0.3ohm resistance (X2)
Rated for use between 30-90W (best performance at 60-80W)
Compatible with the SMOK TFV8 Big Baby and TFV12 Baby Prince Tanks
5 coils per pack
Mesh heating element
Obrazek

Obie dostępne w e *czajniczek* w cenie 16,90

Obrazek

Edit:

Nie mam dziś kryzysu osobowości i nie wydaje mi się że, jestem skretyniałym pawianem, a więc jestem sobą! A nie byłbym sobą gdybym nie spróbował nowych grzałek! ;)

Obrazek

Na pierwszy ogień poszła więc grzałka X2. Tesla XT Mini przeczytała ją jako 0,31 oma i nie bedę z nią dyskutował. Grzałka oczywiście i jak zwykle, wcześniej przygotowana. Geeki zalecają dla best chmurzenia moc 30-40 W. Przepracowałem cały zakres co 2 W tym razem.I tym razem na nieco rzadszym liquidzie bo VG60/PG40.Wybrałem dla siebie 36 W ale i na 45 W nie było źle.
Smak grzałka oddaje świetnie, kultura pracy również świetna.Choć jednak widać że woli gęściejszy płyn.Myślę że Smoki mogą poczuć się zagrożone bo meshe Geeków nie odbiegają od ich meshów. Jeszcze pobawię się drugą grzałką z tej serii czyli X1. Ale to już nie dziś...
Przeniesione z Akcesoria i akumulatory do Szybkie pytanie on 03 lut 2019, 08:43 przez Tommy Black

Wróć do „Szybkie pytanie”