Oznaczenia na akumulatorach

Cespenar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: czw mar 17, 2016 1:52 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Oznaczenia na akumulatorach

Postautor: Cespenar » pn paź 18, 2021 8:47 am

Thx Haze...

Wysłane z mojego SM-T976B przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Oznaczenia na akumulatorach

Postautor: Haze » pn paź 18, 2021 8:14 am

Cespenar pisze:Molicele, które zakupiłem wykazują pojemność średnio 2150-2200 mAh - faktycznie tak jest czy też może to błąd pomiaru ładowarki?

Wprawdzie nie wiem do jakiego napięcia wydygałeś baterie, jak zaczynałeś ładowanie ale generalnie wynik jest OK. Pamiętaj że producent zawsze podaje pojemność zmierzoną w mocno wyidealizowanych warunkach, np. podczas ładowania małym prądem od napięcia 2,5 V.


Cespenar pisze:7 z 8 ogniw wykazują opór ok 12 -14 mOhm a jedno z ogniw aż 75... - dużo za dużo, co nie? Czy takie ogniwo podlega gwarancji w ogóle? Czy może to być błąd miernej ładowarki? Czy ewentualnie ogniwo z taką rezystencją ( o ile to faktyczna wartość) jest bezpieczne w użytkowaniu?

Pomierz ją jeszcze kilka razy dbając o czystość styków i dobry docisk. Jeśli dalej będzie taka wysoka rezystancja to możesz SPRÓBOWAĆ reklamacji powołując się np. na kartę charakterystyki ogniwa, wg której max. rezystancja tego Molicela to 20 mΩ. Ale tu dużo zależy od polityki sklepu, pierwsze co mogą zanegować to oczywiście jakość pomiaru ładowarką.
Natomiast używanie takiego ogniwa nie jest specjalnie niebezpieczne, będzie po prostu trochę krócej "trzymać".
Obrazek
Cespenar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: czw mar 17, 2016 1:52 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

Oznaczenia na akumulatorach

Postautor: Cespenar » pn paź 18, 2021 7:20 am

Cześć. Kupiłem akumulatory wraz z ładowarką o których/ której wspominałem powyżej. Jako, że oznaczenia na akumulatorach są w zasadzie nieistotne to odniosę się jedynie do tego co zauważyłem w trakcie ładowania i co troszkę mnie zmartwiło... a jest tak... Molicele, które zakupiłem wykazują pojemność średnio 2150-2200 mAh - faktycznie tak jest czy też może to błąd pomiaru ładowarki? Druga sprawa to rezystencja wewnętrzna zmierzona przez tę ładowarkę - 7 z 8 ogniw wykazują opór ok. 12 -14 mOhm a jedno z ogniw aż 75... - dużo za dużo, co nie? Czy takie ogniwo podlega gwarancji w ogóle? Czy może to być błąd miernej ładowarki? Czy ewentualnie ogniwo z taką rezystencją ( o ile to faktyczna wartość) jest bezpieczne w użytkowaniu?
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-T976B przy użyciu Tapatalka
Cespenar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: czw mar 17, 2016 1:52 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

Oznaczenia na akumulatorach

Postautor: Cespenar » pn paź 11, 2021 8:10 am

Więc zamówiłem z AkuAkcesoria... ciekawe, że na stronie internetowej sklep ma cenę niższą niż na aledrogo. Pewnie dlatego, że to właśnie aledrogo. Przy okazji wziąłem ładowarkę VC4S. Nie wiem czy to dobry wybór, ale nie był mi potrzebny kombajn, a nie chciałem też ładowarki ''włóż aku i znajdź gaśnicę'' stąd taki wybór. Na prądzie się znam tyle, że wiem by nie wkładać dwóch gwoździ w te dziurki w ścianie, ale dzięki tej ładowarce może będę wiedział coś o stanie akumulatorów.
Jeśli Ci co się znają, zjedzą mnie za taki wybór to trudno... wezmę to pod uwagę w kolejnym wyborze, bo to chyba nie jest ładowarka na lata (wygląda na chińską zabawkę, która zaraz pęknie lub się zepsuje).
Zobaczymy jak będzie.

Wysłane z mojego SM-T976B przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Oznaczenia na akumulatorach

Postautor: Superlux » ndz paź 10, 2021 9:45 pm

@
Awatar użytkownika
Cespenar



To jest dobre źródło, 90% moich akumulatorów Molicela pochodzi właśnie z AkuAkcesoria. Pojemność się zgadza, zachowują się normalnie zarówno podczas wapowania przy wysokich mocach jak i podczas ładowania stosunkowo wysokim prądem rzędu 3 A.

Gdyby działo się coś niepokojącego to powiadom nas o tym, a my powiadomimy naszą komórkę wywiadu... :-D



@
Awatar użytkownika
bulit73



W obu przypadkach dopuszczalne, podobnie jak J czy L. Tam chodziło raczej o rodzaj owijki - matowa i błyszcząca.




Ten pan nie poleca fejkowych ogniw. ;)




:friends:
Obrazek
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7878 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Oznaczenia na akumulatorach

Postautor: bulit73 » ndz paź 10, 2021 8:54 pm

Superlux pisze:@bulit73
Dlaczego tak sądzisz?

Patrząc na zdjęcie, które zamieściłeś, te dwie serie po cyfrze 2, nie mają litery K a literę I. Na zdjęciu identyczny układ ma klon.
Obrazek
Cespenar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: czw mar 17, 2016 1:52 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Oznaczenia na akumulatorach

Postautor: Cespenar » ndz paź 10, 2021 8:37 pm

Dziękuję Koledzy. Uspokoiliście mnie i objaśniliście. Przeglądając oferty to mnie po prostu mocno zastanowiło. Co sklep to inne oznaczenie i zgłupiałem. Miałem wprawdzie podejrzenie, że może to być jakaś seria i numer ale nie potrafiłem (na szybko) znaleźć potwierdzenia w netach, stąd (może naiwnie) zapytałem ale odpowiedź otrzymałem. Mój wybór padł na AkuAkcesoria a ten punkt sprzedaży pozytywnie przewija się w Waszych rekomendacjach. Zobaczymy co będzie. :-)
Wszystkim Wam za pomoc dziękuję.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Oznaczenia na akumulatorach

Postautor: Superlux » ndz paź 10, 2021 8:34 pm

@
Awatar użytkownika
bulit73



Dlaczego tak sądzisz?



:friends:
Obrazek
Awatar użytkownika
Nautilus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob sie 10, 2019 7:05 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 249 razy
Płeć: Mężczyzna

Oznaczenia na akumulatorach

Postautor: Nautilus » ndz paź 10, 2021 7:44 pm

Warto tutaj zwrócić uwagę, że fotografie na stronach sklepów internetowych są poglądowe. Mogą to być foty z internetu (udostępnione przez producenta, lub dystrybutora). Mogą być to fotografie wykonane przez sklep, ale przedstawiać starsze serie produktu z momentu wprowadzania go do asortymentu (raz sfotografowali i nie ma sensu tego ponawiać przy każdej nowej partii towaru). Dlatego takimi zdjęciami bym się nie sugerował. Można zapytać o zdjęcie aktualnego stanu magazynowego, lub aktualny numer serii, lecz przy zakupie kilku sztuk jest to raczej zachowanie "klienta upierdliwego" i takie praktyki stosuje się tylko w hurcie.
Zapraszam do alternatywy. *czajniczek*
Dobry system to Linux, bezpieczny komunikator nazywa się Matrix a fajna społeczność jest na Fediverse.
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7878 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Oznaczenia na akumulatorach

Postautor: bulit73 » ndz paź 10, 2021 7:41 pm

Superlux pisze:Tu zdjęcia poglądowe jak rozpoznać podróby Molicela -

To wychodzi na to, że te 2 serie, to są podróby.
Cespenar pisze: w innym miejscu: 087 2I827 04; jeszcze inne: 087 2IA29 06
Obrazek

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości