CZARNE CHMURY czyli róbmy zapasy!!!

Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

CZARNE CHMURY czyli róbmy zapasy!!!

Postautor: Superlux » wt paź 26, 2021 7:47 pm

@
Awatar użytkownika
Tommy Black




Sprawa nabiera tempa, wysłałem do Ciebie PW. Pan Sławek R. wysłał mi właśnie odpowiedź. Jest podekscytowany, czego zresztą nie zamierza ukrywać. :-D




PS: Molicele będziesz miał poza kolejką, z tyłu sklepu. :lol:




:friends:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

CZARNE CHMURY czyli róbmy zapasy!!!

Postautor: Tommy Black » wt paź 26, 2021 7:40 pm

Superlux pisze:PS: Jak zwykle wyszedłem przed szereg i zaprosiłem pana Sławka do nas, na forum... nie uprzedzając o tym Tomka. Tak jakoś wyszło ponieważ z panem S.R. rozmawiam ostatnio dość często. @
Awatar użytkownika
Tommy Black
- morduj, może być gilotyna.


W takich sytuacjach, to będziesz miał stałą wartę przed szeregiem, a Sławkiem to my się tu zajmiemy jak trzeba... Będzie długo bezobjawowo trzeźwy no i trochę prywaty być musi. Tego akurat nie umiem, ale ja też bym zjadł ze 4 Molicele... :blush:
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

CZARNE CHMURY czyli róbmy zapasy!!!

Postautor: Superlux » wt paź 26, 2021 5:52 pm

:bry:


Nie wiem w co gra BTO i kto ma aktualniejsze informacje, kumpla już opieprzyłem... za wprowadzanie w błąd, ale tłumaczył się że info dostał z góry.

Właściciel AkuAkcesoria poinformował mnie że nic nie wie na temat zakazu sprzedaży ogniw bez PCM -

"Przepraszam że trochę to trwało i z tego co się dowiedziałem to nikt nie posiada takiej informacji odnośnie zakazu sprzedaży ogniw bez zabezpieczenia. Jak dla mnie jest to niemożliwe ponieważ położyliby cały rynek, a co za tym idzie firmy które regenerują pakiety lub naprawiają urządzenia. Odnośnie ogniw Molicel to też czekam na nie z niecierpliwością i już dawno powinny być u mnie. Współpracuję tylko z jedną hurtownią za granicą i mam do nich 100% zaufania. Oni też na nie czekają. Od producenta zostały wysłane już dawno lecz przez problemy transportu w Anglii tak długo to trwa."

Reasumując - jeszcze zdążymy zaopatrzyć się w nasze ukochane Molicele, :-D choć problemy z ich dostępnością mogą się powtarzać.


PS: Jak zwykle wyszedłem przed szereg i zaprosiłem pana Sławka do nas, na forum... :blush: nie uprzedzając o tym Tomka. Tak jakoś wyszło ponieważ z panem S.R. rozmawiam ostatnio dość często. @
Awatar użytkownika
Tommy Black
- morduj, może być gilotyna. :cry: :help:




:beer3:
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: CZARNE CHMURY czyli róbmy zapasy!!!

Postautor: iron64 » pn paź 25, 2021 6:36 am

Ja osobiście bardziej niż braku akumulatorów obawiam się wprowadzenia akcyzy na nie. Taka opłata np. 6 gr za każdy 1 mAh. Oczywiście dla zdrowia dzieci, Grety i kota z Żoliborza.
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

CZARNE CHMURY czyli róbmy zapasy!!!

Postautor: Superlux » pn paź 25, 2021 6:04 am

Jedna z bardzo istotnych informacji, tym razem ze sklepu AkuAkcesoria.


"Dobry wieczór

Problem z ogniwami znanych marek narasta ze względu na produkcję aut elektrycznych, np. Murata Sony prawie w ogóle nie sprzedaje ogniw na Europę, więc przy zakupie takich ogniw trzeba się liczyć z podróbkami i nieuczciwymi sprzedawcami, chociaż można jeszcze dostać oryginały ale trzeba szukać w pewnych źródłach. Tutaj akurat Molicel wszedł na rynek i to z ogniwami nawet lepszymi niż Sony i miejmy nadzieje że podołają sytuacji. W razie jakichkolwiek pytań proszę śmiało pisać lub dzwonić, postaram się pomóc.

Z poważaniem S.R."


Powraca więc problem, który mieliśmy już z ogniwami Sony przed przejęciem części działalności związanej z bateriami przez koncern Murata. Podrabiacze znów szaleją...
Obrazek
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: CZARNE CHMURY czyli róbmy zapasy!!!

Postautor: PucH2 » czw paź 14, 2021 1:04 am

Pewnie masz rację. Moje spostrzeżenia są z pakietów które wykonuję przy zachowaniu ścisłych reguł o jakich wspominasz wyżej. Niestety mieszając z różnych dostaw dokładnie to samo, miałem słuszne reklamacje. Tyczy się to nowych jak i używanych ogniw. Gdy odkryłem przyczynę o której wspomniałem wyżej reklamacje się skończyły. W EP faktycznie nigdy czegoś takiego nie miałem za wyjątkiem dwóch nagłych zgonów akumulatorów. Nagły zgon dostał 26650 od ciebie, i dokładnie też 26650 nowy po dwóch cyklach ładowania. Nagłe zgony akumulatora to rzadkość i w pakietach nigdy mi się nic takiego nie przydarzyło. Co nie znaczy że kiedyś nie nastąpi.


Pierwsze moje akumulatorki z EP @
Awatar użytkownika
Superlux
dalej jeszcze u mnie żyją. Napędzają różnego rodzaju zabawki, tak u mnie jak i obdarowanych ludzi nimi. Niestety nie mogę nic dobrego powiedzieć o foliówkach z Egonów. Wszystkie zmarły, zastąpiły je akumulatorki 14500 Panasonic. Z sentymentu jeszcze tego używam. Wykonane wtedy mody na współczesnym boxie wyglądają strasznie, ale smakowo nie ustępują teraźniejszym parownikom.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

CZARNE CHMURY czyli róbmy zapasy!!!

Postautor: Superlux » śr paź 13, 2021 11:58 pm

@
Awatar użytkownika
PucH2



Ja na takich zapasach... które miały się tak szybko starzeć jadę gdzieś od roku 2014 - 2015, wśród nich wiele takich które zostały wybudzone ze snu po latach. Niestety miały się mocno zestarzeć ale te które nie uległy po drodze wszelkiego rodzaju mechanicznym uszkodzeniom... działają nadal i to całkiem dobrze. Fakt że u mnie używane ogniwa podlegają stałej rotacji ponieważ było i jest ich po prostu dużo, nie mają więc za sobą jakiejś astronomicznej liczby cykli.

Miałem i mam nadal ponad 20 ogniw Samsung 30Q i LG HG2. Ta partia została zakupiona jakoś tak w 2015 - 2016. Część z nich nie było używanych przez pierwsze 2 - 4 lata, ponieważ w obiegu były jeszcze inne Samsungi, LG, Panasy czy Sanyo.
I ich charakterystyka, ich parametry po tym przebudzeniu za bardzo się nie zmieniły. Utrzymywane w stałym 3,6 - 3,7 V. Nie zauważyłem zmian w pojemności i w rezystancji wewnętrznej tych ogniw. Uważam że robienie zapasów nie jest rzeczą głupią jeżeli ktoś potrzebuje konkretnych modeli ogniw... które nie zawsze znajdują się w pakietach. Też sobie fruwam po różnych stronach i akurat w wielu przypadkach ani Tesla ani inny potentat nie używa niektórych akumulatorów... akumulatorów które mnie akurat żywo i interesują. Jak więc żyć Puchaczu? :-D

Natomiast generalnie ogniwa z depakietów to także dobry kierunek, również polecam. Być może tak to się właśnie skończy, wszystko przeżyjemy. :good:




:friends:
Obrazek
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

CZARNE CHMURY czyli róbmy zapasy!!!

Postautor: PucH2 » śr paź 13, 2021 11:05 pm

@
Awatar użytkownika
Superlux
jest jeszcze rynek wtórny z bardzo dobrymi ogniwami. Często się zaopatruję robiąc pakiety do rowerów lub je regenerując. Głównie pochodzą z samochodów Tesli, a i często z samolotów się trafiają, jak z magazynów energii zielonej. Naprawdę wysoka półka. Tak wiem, używane i niekiedy nawet 3000 cyklów mają wykonane. Ze swojego doświadczenia napiszę, że nowym w niczym nie ustępują, a polegają już recyklingowi. Ten przemysł ma większe wymagania niż rower czy EP. Robienie zapasów to rzecz głupia, bo ogniwa nieużywane szybko się starzeją. Niestety chemicznych zmian nie idzie zatrzymać nawet w ogniwie fabrycznie nowym nieużywanym. One lubią pracować bo do tego zostały stworzone._A reszta? No cóż na aledrogo zawsze znajdzie pojemne Baldogi :).

eD
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

CZARNE CHMURY czyli róbmy zapasy!!!

Postautor: Metall » śr paź 13, 2021 9:50 pm

Nie ma w tym nic dziwnego. Przed wakacjami zrobiłem już zapas ogniw.
Początkowo miałem dokupić tylko 4 sztuki, ale akurat te, co wybrałem, okazały się finalnie niedostępne na sklepie o czym zostałem poinformowany telefonicznie. Wskutek tej rozmowy dowiedziałem się od gościa, że z kolei on dowiedział się od swojego dostawcy, że jest po prostu problem z litem. Zaczyna go na rynku brakować. Prawdopodobnie winny jest temu obecny elektryczny trend w motoryzacji. Trend głupi, wymuszony politycznie i na dodatek nierealny do wprowadzenia w życie. Bo jeżeli nie zostanie opracowana wydajna technologia magazynowania energii bez wykorzystania litu to o masowej elektrycznej motoryzacji można pomarzyć.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

CZARNE CHMURY czyli róbmy zapasy!!!

Postautor: Superlux » śr paź 13, 2021 9:35 pm

Czołem. :bry:


Miałem ostatnio małą rozmowę ze staffem BTO na temat obecnej sytuacji na rynku. Coraz wyższe ceny, brak wielu modeli ogniw i jeszcze kilka innych problemów.

Ich odpowiedź nie napawa optymizmem, weźmy sobie ją do serca i zacznijmy robić zapasy.

Oto fragment odpowiedzi jaką uzyskałem od BTO -

"... Niestety sytuacja na rynku ogniw litowych jest bardzo trudna. Są ciężko dostępne i bardzo podrożały. Podjęliśmy decyzję o wycofaniu ogniw ze sprzedaży, a od przyszłego roku prawdopodobnie PIH zabroni sprzedaży gołych ogniw bez wbudowanej płytki zabezpieczającej PCM... " To samo potwierdził mi zresztą pracujący tam znajomy, nie jest dobrze...

Krótko pisząc - zero wysokoprądowych ogniw, bez zabezpieczenia... co skaże wielu z nas na wątpliwe zakupy w Chinach. Przygotujmy się na tę sytuację, przygotujmy się dokładnie!!!


PS: Aktualnie prowadzę rozmowy także z AkuAkcesoria, Batimexem i z litowa123. O szczegółach będę informował w tym temacie.




:friends:
Obrazek

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości