Nowe nośniki liquidu

Skogyr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: czw lut 01, 2024 8:35 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Skogyr » pn lut 12, 2024 3:57 pm

Witam wszystkich!

W poszukiwaniu zamiennika FF dorwałem watę celulozową w Rossmmanie 200g za 7zł. Wiem, że taka wata, mimo że bielona bezchlorowo, to brak jest informacji o tym, czy to wiskoza w produkcji, której użyto dwusiarczku węgla i sody kaustycznej. Napisałem do producenta z zapytaniem, ale i tak spróbowałem jak to pracuje i okazało się, że jest to bomba. Idealny transport przegonił Muji pod tym względem, na której wciąż nie mogłem uzyskać tego soczystego smaku znanego właśnie z FF. Dzięki temu nie trzeba, przynajmniej ja nie muszę stosować brudzących, stężonych, słodzonych aromatów. Oczywiście apetyt na liquid wzrasta, stąd można zjechać z mocą.

Uprzedzam, tak jestem świadom tego co robię, natomiast produkt jest przeznaczony do twarzy - to raz, dwa - ileż tego ewentualnego syfu mogłoby pozostać na tak małej ilości włókna po procesie technologicznym. Ważąc po prostu siłę ryzyka uważam, że prawdopodobnie nie będzie to mocno szkodliwe, o ile w ogóle, w porównaniu choćby do regularnego picia i jedzenia z plastiku, analogów, smażenia, itd.

W każdym razie, jakby ktoś znalazł watę z Lyocell, to mogę się nawet dorzucić do jakiegoś wspólnego zamówienia. Jak próbowałem przeszukać internet, to jedyne co znajdowałem, to jakieś sznurki, co do których barwienia nie byłem pewien.
Awatar użytkownika
Baushok
Patronauta
Patronauta
Posty: 294
Rejestracja: pn sty 17, 2022 1:07 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 610 razy
Otrzymał podzięk.: 333 razy
Płeć: Mężczyzna

Polecana bawełna

Postautor: Baushok » wt wrz 26, 2023 12:30 am

Z czystego lenistwa używałem sznurówek Cotn Threads.
Oczywiscie do dziś korzystam z ''boczka'' czyli Cotton Bacon v2.
Mam też sznurówki od Hellvape 3mm, ale są wielkie. Zostawiłem sobie do mesha- kiedyś przyjdzie czas na to. ;)
Zwykłą też mam od Hellvape, jest OK.
Ale Pryma sort, to teraz dla mnie bawełna od BP MODS, w sumie - najwięcej teraz z niej korzystam.
Odmierzam, ucinam ile potrzebuję. I nie martwię się czy mi się urwało za grubo, za cienko...
Jest super. :ok:
Awatar użytkownika
Mihcio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: ndz paź 03, 2021 3:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 137 razy
Otrzymał podzięk.: 204 razy
Płeć: Mężczyzna

Polecana bawełna.

Postautor: Mihcio » pn wrz 25, 2023 11:00 pm

Tutaj jest cały, pokaźny wątek. >:

https://salonrozchmurzonych.pl/forum/viewtopic.php?f=83&t=2538

Preferowałem poczciwą Muji, ale po spróbowaniu Native Wicks Platinum Plus czy też Cloud 9, nie mogę pozbyć się wrażenia, że ta japońska "ubogaca" liquid o niekoniecznie pożądany, specyficzny posmak, który średnio współgra z owocówkami. Za jakiś czas będę miał okazję spróbować Mavaton X, który przez niektórych uważany jest za waperskiego gejmczejndżera, Graala wśród bawełn - ale może wynika to z racjonalizowania zasadności wydanej nań kwoty. :-D
Awatar użytkownika
666mAh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: śr wrz 04, 2019 3:30 am
Lokalizacja:
Podziękował: 375 razy
Otrzymał podzięk.: 502 razy
Płeć: Mężczyzna

Polecana bawełna

Postautor: 666mAh » pn wrz 25, 2023 10:47 pm

Cześć, nie doszukałem się takiego tematu, czasem ktoś wspomina, że jedna bawełna jest lepsza do tego czy druga do tamtego. Nigdy właściwie nie drążyłem tego jakoś bardzo, kiedyś używałem Cotton Bacon, bo taką bawełnę mi sprzedano w sklepie, teraz kończę paczkę Cotton Bacon v2 (kupioną w maju zeszłego roku więc wydajna ;-) ), używam do MTL i DTL. Zamówiłem też bawełnę Hellvape Organic Cotton. Czy się sprawdzi to się okaże. Wiem tyle że jeśli jedna bawełna jest dobra do np. MTL to nie znaczy że będzie dobra również do parowników innego typu. Jak ktoś ma jakieś swoje preferencje odnoście tego elementu setupu to takie informacje na pewno będą cenne.
Awatar użytkownika
realg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: pn paź 12, 2020 6:49 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 206 razy
Otrzymał podzięk.: 230 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: realg » sob lut 11, 2023 4:34 pm

Przez wiele lat używałem Fiber Freaks, po drodze spróbowałem MUJI, ale ostatnie jakieś 3 lata Cotton Bacon Prime i jestem zadowolony.
Obrazek
Awatar użytkownika
obione
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 7:07 am
Lokalizacja: Gargantua
Podziękował: 643 razy
Otrzymał podzięk.: 63 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: obione » czw lut 09, 2023 5:24 pm

Witam.
Do tej pory używałem i myślałem, że Muji jest najlepszą bawełną.
Sądziłem również, że nie ma jakiejś specjalnej różnicy między bawełnami aż do tej pory.
Udało mi się kupić Cloud9 oraz Cotton Two.
I co, a to, wielkie WOW :evil_dance: szok, ogromna różnica w smaku, chmurce, absorpcji płynu, rzekłbym nawet, że wapowanie na wyższym poziomie (premium).
A tu foteczka.
Obrazek
eD
:ganja: ***** *** :ganja:
Keh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: czw wrz 26, 2019 6:59 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 19 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Keh » sob maja 28, 2022 1:38 pm

Tylko że BP Mods Pro wyglądaja mi na wybielaną. :)

eD
Awatar użytkownika
HeliosM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 29, 2022 12:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 18 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: HeliosM » sob maja 28, 2022 12:31 pm

BP Mods Pro Cotton u mnie sprawdza się wyśmienicie. Kiepsko z dostępnością obecnie, ale jednej puszki nie jestem w stanie wykorzystać w pół roku.

/MGdy
Keh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: czw wrz 26, 2019 6:59 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 19 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Keh » sob maja 28, 2022 12:00 pm

A znacie jakąś inną bawełnę niewybielaną? Kiedyś chyba był pomarańczowy Angorabbit, ale już dawno niedostępny.
Awatar użytkownika
fikus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: pn paź 26, 2020 9:10 pm
Lokalizacja: Chełm
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podzięk.: 208 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: fikus » sob maja 28, 2022 11:16 am

Dokladnie @
Awatar użytkownika
edarek
.
Stara, dobra Muji. Też brałem w tym sklepie. Poprzednia paka starczyła mi na kilka lat. :czajniczek:
Obrazek :czajniczek:

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 0 gości