Nowe nośniki liquidu

przemoert
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 62
Otrzymał podzięk.: 32 razy

Nowe nośniki liquidu

Postautor: przemoert » 09 maja 2021, 22:47

pawelwolski84 pisze:Witam. Chciałbym podzielić sie z wami moją opinią na temat bawełn. Szukałem ostatnio odpowiedzi na pytanie : czy bawełna znacząco wpływa na smak? Zdania były podzielone. Więc postanowiłem sam to przetestować. Dodam że w tanki RTA bawię się jakieś 2 tygodnie. Testowane na widowmarker RTA i grzałkach geekvape które w dualu dają 0.2 ohm. Zakupiłem bawełnę vandyvape (18zł) oraz super polecaną na forach szczególnie w uk czyli swag (30zł). Liczyłem że ta druga powali moje doznania smakowe na kolana bo rownież była niesamowicie zachwalana w vapeshopie w którym ją kupowałem.
Zestaw zawikowałem z watą swag i mega rozczarowanie. Smak płaski, ale myslę dam wiecej mocy bo próbowałem na 50 w. Daje 55w I kolejne rozczarowanie czuć posmak czegoś. Nie jest to typowy bóbr. Daje 60 W jeszcze gorzej. Przepaliłem 3 zbiorniczki myślę za dużo waty. Przewinąłem tak że chyba mniej waty juz sie nie dało włożyć. Odpalam a tu tzw. dupa dalej to samo. Prób przewijania waty było kilka i bez efektów. Podsumowując tą wate kompletnie nie nadaję się do wapowania na wyższych mocach i napięcia powyżej 3V. A przy tej mocy jest strasznie lipny smak.
Więc sprawdzam kolejną vandyvape. RTA to samo grzałki też. Zestaw zrobiony czas na próbę. I eureka smak elegancki. Już na 50 w smak względny. Dojechałem do 65w mach za machem i nie czuć żadnego bobra sam smak premixu i naprawdę fajnie oddany.
Wniosek mój jest taki fachowcy z youtuba schowajcie sie do domów i róbcie rzetelnie swoje materiały.
Może komuś się przydadzą moje wypociny i zaoszczędzi kilka zł. Nie dając się ponieść recenzją z youtuba.
Zamówiłem kilka sztuk z waty z ali.. Zobaczę czy bedzie dla mnie jakaś różnica w smaku. Oczywiście podzielę się tym z wami.
Jeżeli komuś chciało się to całe przeczytać to jest mi bardzo miło, bo to mój pierwszy tak długi post tutaj.
Pozdrawiam i zdrowia życzę. :wino:

2 tygodnie, to trochę mały staż, żeby bawić się w testy. To znaczy testy możesz robić i nawet jest to wskazane, ale twoje wyniki nie będą w żaden sposób miarodajne. Jeśli odrzucić kwestię, że smak to rzecz indywidualna, to pozostaje taki problem, że różne rodzaje bawełny mogą wymagać specyficznego traktowania. Jedne lepiej nasiąkają, a inne słabiej. Co za tym idzie, jednych trzeba dać mniej, a innych więcej. Jedne trzeba bardziej wyczesywać, inne słabiej, a jeszcze innych wcale. Nawet konkretny drut może nie lubić się z daną bawełną lub dana bawełna może dobrze działać z owocówkami, ale z deserówkami już nie. Co więcej, ludzie na początku przygody z RTA, potrafią po kilkanaście razy dziennie setup zmieniać, bo za każdym razem coś robią źle. Jeśli chciałbyś do tematu podejść rzetelnie, to powinieneś bawełnę przetestować z różnymi drutami, na różnych parownikach i różnych płynach. Sprawdzić jaki smak jest zaraz po złożeniu setupu, dzień po, 2 dni po. Używać danej bawełny dłuższy czas, aby upewnić się, że dziwny smak, to nie jest na przykład kwestia posmaku po obiedzie.

Co do recenzji z YouTube, to jak widzę, że ktoś składa setup, zalewa, bierze dwa pociągnięcia i stwierdza, że parownik/bawełna/cokolwiek super oddaje smak i muszę go mieć, to już wiem, żeby szukać dalej, a niestety większość recenzji w necie tak wygląda.
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4322
Podziękował: 1842 razy
Otrzymał podzięk.: 2082 razy

Nowe nośniki liquidu

Postautor: ErNOL » 10 maja 2021, 00:15

przemoert pisze:Co do recenzji z YouTube, to jak widzę, że ktoś składa setup, zalewa, bierze dwa pociągnięcia i stwierdza, że parownik/bawełna/cokolwiek super oddaje smak i muszę go mieć, to już wiem, żeby szukać dalej, a niestety większość recenzji w necie tak wygląda.

Moim zdaniem to nie do końca prawidłowe stwierdzenie.
Najczęściej recenzenci używają danego sprzętu przez jakiś czas, a dopiero potem nagrywają recenzję. Weźmy pod uwagę takiego kogoś jak Mike Vapes - najczęściej ma co najmniej dwa parowniki. Setup buduje na jednym, drugiego używa już od jakiegoś czasu (sam zresztą mówi o tym w swoich filmach).

:)
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU!
Rest in peace brother... [*]
przemoert
Użytkownik
Użytkownik

Nowe nośniki liquidu

Postautor: przemoert » 10 maja 2021, 01:25

ErNOL pisze:Moim zdaniem to nie do końca prawidłowe stwierdzenie.
Najczęściej recenzenci używają danego sprzętu przez jakiś czas, a dopiero potem nagrywają recenzję. Weźmy pod uwagę takiego kogoś jak Mike Vapes - najczęściej ma co najmniej dwa parowniki. Setup buduje na jednym, drugiego używa już od jakiegoś czasu (sam zresztą mówi o tym w swoich filmach).

:)

Oczywiście użyłem drobnego skrótu, chociaż niektóre kanały faktycznie tak wyglądają. Zwłaszcza duża część naszych rodzimych produkcji, z tych które widziałem. Z drugiej strony staram się trzymać od nich z daleka, bo forma w jakiej jest to prowadzone przez pokolenie dzisiejszych 20. latków do mnie całkowicie nie przemawia. Dużo kiczu, mało treści.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 22930
Podziękował: 7809 razy
Otrzymał podzięk.: 19802 razy

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Tommy Black » 10 maja 2021, 07:54

przemoert pisze:Oczywiście użyłem drobnego skrótu, chociaż niektóre kanały faktycznie tak wyglądają. Zwłaszcza duża część naszych rodzimych produkcji, z tych które widziałem. Z drugiej strony staram się trzymać od nich z daleka, bo forma w jakiej jest to prowadzone przez pokolenie dzisiejszych 20. latków do mnie całkowicie nie przemawia. Dużo kiczu, mało treści.

Pójdę o krok dalej. W większości to sam kicz. I generalnie to ja czasem kicz lubię, może jednak nie w recenzjach techniczno-merytorycznych. To co nazywasz tu kiczem to chyba jednak kompletna błazenada a palmę pierszeństwa dzierżą tu artyści z Vapetech.
Tym bardziej cieszą oba dostępne "nasze" kanały recenzenckie.
przemoert
Użytkownik
Użytkownik

Nowe nośniki liquidu

Postautor: przemoert » 10 maja 2021, 12:44

Tommy Black pisze:Pójdę o krok dalej. W większości to sam kicz. I generalnie to ja czasem kicz lubię, może jednak nie w recenzjach techniczno-merytorycznych. To co nazywasz tu kiczem to chyba jednak kompletna błazenada a palmę pierszeństwa dzierżą tu artyści z Vapetech.
Tym bardziej cieszą oba dostępne "nasze" kanały recenzenckie.

"Błazenada" - dokładnie tego słowa nie mogłem znaleźć kiedy pisałem post. Kiedyś widziałem taki filmik (już nie pamiętam kto go publikował) - siedzi dwóch typów, chichrają się nie wiadomo z czego, przeklinają, jeden drugiego od ku*ew wyzywa, a ten się cieszy... I to całkiem dużo łapek miało... Widać jest popyt na takie coś. Zresztą czasami zdarzy mi się do vapeshopu zabłądzić, to w niektórych wygląda to tak samo - za ladą licealista, przy ladzie licealiści i zachowują się dokładnie jak ci na filmiku. Nie wiem, może po prostu sztywny jestem, bo za starego się nie uważam jeszcze. ;)
Oczywiście można błaznować i zachować poziom jak na przykład, niezwiązany z tematem, ale genialny ElectroBOOM, ale trzeba mieć coś faktycznego i mądrego do przekazania. No ale kończę, bo się lekki offtop zrobił i zamiast o bawełnie, dyskutujemy o poziomie filmów na YT. ;)
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 4281
Podziękował: 741 razy
Otrzymał podzięk.: 1662 razy

Nowe nośniki liquidu

Postautor: DooshPastesh » 10 maja 2021, 13:12

UWAGA!!!

:offtopic:
Don't drip and drive.

DTL: Keen + Asgard
MTL: Centaurus + Hastur
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 124
Podziękował: 110 razy
Otrzymał podzięk.: 162 razy

Nowe nośniki liquidu

Postautor: WE514 » 10 maja 2021, 16:52

Jak na razie brak technologii kosmicznej, obecnie króluje bawełna, kiedyś była siatka mesh lub linka stalowa, więc czy różne rodzaje bawełny są nowym nośnikiem liquidu? Bawełna to bawełna, jeszcze może sznurki krzemowe, ale i te chyba już wyginęły.
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
Awatar użytkownika
Krytyk na kacu
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 2309
Otrzymał podzięk.: 745 razy

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Krytyk na kacu » 22 lip 2021, 19:50

Używał ktoś Demon Killer Slacker Cotton i mógłby podzielić się opinią, co o niej myśli?
Szczęśliwi ilości sprzętu nie liczą.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 4281
Podziękował: 741 razy
Otrzymał podzięk.: 1662 razy

Re: Nowe nośniki liquidu

Postautor: DooshPastesh » 22 lip 2021, 21:22

Nie wiem czy Slacker jest zrobiony z tej samej bawełny co klasyczny Demon, ale tego drugiego bardzo lubię w dripperach. Jest to jedna z najbardziej chłonnych jakie używałem. Z negatywów z kolei, początkowo daje delikatny posmak, trochę jak Muji.
Don't drip and drive.

DTL: Keen + Asgard
MTL: Centaurus + Hastur
Awatar użytkownika
lesstro
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 1261
Podziękował: 314 razy
Otrzymał podzięk.: 497 razy

Nowe nośniki liquidu

Postautor: lesstro » 22 lip 2021, 22:53

Jeśli to ten pocięty i uformowany w 3 mm wałeczki, w białym woreczku (niestety nie pamiętam, a jestem na wakacjach u nie mogę sprawdzić) to jest bardzo OK. Dość puszysty i ładnie ciągnie, a w dodatku mamy gotowca, tylko nawlec i przyciąć. U mnie sprawdza się w open MTL i nie odczuwam jakiegoś specjalnego posmaku początkowego, jak np. w sławnym Cotin-ie.
Obrazek

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”