Nowe nośniki liquidu

Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: salto » pn paź 14, 2019 10:13 pm

PucH2 pisze:
salto pisze:@PucH2 łap ciekawą publikację >>o transporcie dalekodystansowym roślin<< (Sowiński oraz Szepanik, 2015). Mieliśmy temat, na ten temat, założyć kiedyś, ale jakoś tak podupadł plan. W wolnej chwili poznajduę rozpoczęte wątki (np. ten i ten) i poskładam linkami do jednego topic-a. @
Awatar użytkownika
Tommy Black
nawet już udane >>testy<< robił. W tej publikacji jest kilka pomysłów na nośniki...

:whisky:

Bardzo ciekawa publikacja. Z chęcią podzielę się doświadczeniem jak będzie wątek.


>>Jest<< od ~10 s. :)


:whisky:
Obrazek
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: PucH2 » pn paź 14, 2019 10:09 pm

salto pisze:@PucH2 łap ciekawą publikację >>o transporcie dalekodystansowym roślin<< (Sowiński oraz Szepanik, 2015). Mieliśmy temat, na ten temat, założyć kiedyś, ale jakoś tak podupadł plan. W wolnej chwili poznajduę rozpoczęte wątki (np. ten i ten) i poskładam linkami do jednego topic-a. @
Awatar użytkownika
Tommy Black
nawet już udane >>testy<< robił. W tej publikacji jest kilka pomysłów na nośniki...

:whisky:

Bardzo ciekawa publikacja. Z chęcią podzielę się doświadczeniem jak będzie wątek.
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: salto » pn paź 14, 2019 9:51 pm

Tomba pisze:
salto pisze:A co lepiej robi? Nie spotkałem nośnika, który by obie te rzeczy robił dobrze..

Po namyśle stwierdzam, że masz rację. Lepiej magazynuje niż transportuje. Nadaje się bardziej do "niskich" atomizerów - RDA.

To świetnie się składa, bo akurat niemal tylko RDA używam :) ... a ostatnio (niemal tylko) w pełni zatapialnych. Thx. Do pozostałości z RTA planuję drewno... ;) tkankę transportu dalekiego...


:beer:

Edit:
@
Awatar użytkownika
PucH2
łap ciekawą publikację >>o transporcie dalekodystansowym roślin<< (Sowiński oraz Szepanik, 2015). Mieliśmy temat, na ten temat, założyć kiedyś, ale jakoś tak podupadł plan. W wolnej chwili poznajduę rozpoczęte wątki (np. ten i ten) i poskładam linkami do jednego topic-a. @
Awatar użytkownika
Tommy Black
nawet już udane >>testy<< robił. W tej publikacji jest kilka pomysłów na nośniki...

:whisky:
Obrazek
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: PucH2 » pn paź 14, 2019 9:30 pm

Samo lata. Czysta w a t a. Tak poważnie pisze. Nigdy w EP sztampowo nie działałem idąc własnym rozumem i wiedzą innych. Bot zmienia na bawełna :eek:
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Azgar » pn paź 14, 2019 9:28 pm

salto pisze:Gaz nie pozstawia śladów. Gaz się ulatnia. Mokrego nośnika nic nie ruszy, oprócz bobra.


Przyłóż szkło do ognia na te 8-10 sekund i zobacz czy nadal będzie czyste. :roll:
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Tomba » pn paź 14, 2019 9:26 pm

salto pisze:A co lepiej robi? Nie spotkałem nośnika, który by obie te rzeczy robił dobrze..

Po namyśle stwierdzam, że masz rację. Lepiej magazynuje niż transportuje. Nadaje się bardziej do "niskich" atomizerów - RDA.

PucH2 - kiedyś sznur wędzarniczy stosował :D
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: salto » pn paź 14, 2019 9:23 pm

Gaz nie pozstawia śladów. Gaz się ulatnia. Mokrego nośnika nic nie ruszy, oprócz bobra.

PucH2 pisze:Od kilko lat z powodzeniem używam jako nośnika puchu z topoli [...] Wiem czytacie lecz niewielu spróbuje :D

Piszesz poważnie?

Obrazek

Wytrząsasz nasiona :)? Pytam względnie poważnie... chciałem ostatnio drewno z zielonej gałęzi załadować, tylko zapomniałem o tym...


:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Azgar » pn paź 14, 2019 9:16 pm

Tomba pisze:
Azgar pisze:@tomba, a spalany gaz nie pozostawia śladów ?

Nie wiem. Co Ci szkodzi spróbować? Zatruć się nie zatrujesz od jednego razu. Dziwię się, że jesteś takim oportunistą. Nie takie rzeczy już się robiło.


Są pewne rzeczy których nie spróbuję.
Mam swoje powody i przekonania, ty miej sobie własne.
Twoje zdrowie, twoja sprawa.
:smile:
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Tomba » pn paź 14, 2019 9:09 pm

Azgar pisze:@tomba, a spalany gaz nie pozostawia śladów ?

Nie wiem. Co Ci szkodzi spróbować? Zatruć się nie zatrujesz od jednego razu. Dziwię się, że jesteś takim oportunistą. Nie takie rzeczy już się robiło.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: salto » pn paź 14, 2019 9:08 pm

Tomba pisze: Po tym myku bardzo dobrze magazynuje i transportuje.

A co lepiej robi? Nie spotkałem nośnika, który by obie te rzeczy robił dobrze... być może trzeba Kendo - sztukę walki kijem - potrenować :) To ma drewno (np. bambusa) w składzie? Bo skąd "Kendo" by się nazywało...?

Tomba pisze: Bawełna się nie przypali.

Potwierdzam. Przypalam tak włoski, jak mam zapalniczkę pod ręką; we wszystkim, co wymaga strzyżenia z którego - zazwyczaj - wychodzi irokez.


:whisky:
Obrazek

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości