Nowe nośniki liquidu

Awatar użytkownika
Baushok
Patronauta
Patronauta
Posty: 294
Rejestracja: pn sty 17, 2022 1:07 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 610 razy
Otrzymał podzięk.: 333 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Baushok » sob mar 02, 2024 8:17 pm

Wciąż liderem zostaje bawełna od BP Mods.
Tylko że... trafiłem chyba na jakiś feler, w postaci takiej, że zadeklarowane jest 3 mm, a moim zdaniem jest to 2.5 mm.
Dlaczego? Zużyłem jedno całe opakowanie, bez podtopień.
Przy kolejnym opakowaniu bawełna przechodzi bardzo luźno przez grzałki, nie wyczesuje jej.
A mimo tego jest taki transport, że Blotto Max podcieka w najmniej oczekiwanym momencie. :zły2:
Skogyr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: czw lut 01, 2024 8:35 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Skogyr » śr lut 28, 2024 11:27 pm

Dwa parowniki nosiłem dziś ze sobą oba skręcone z ww. włosami i chyba odpuszczę. Na pewno pojedyncze włosy są zbyt grube, zaś tak perfekcyjne wyczesanie wcale tutaj nie pomaga w magazynowaniu i transporcie liquidu, przez takie ułożenie włókien nośnik słabiej chłonie liqud i przez to lekko niedomaga. Testowałem na SS316L Fused Clapton 3x30Ga+38Ga (Wolfcoolvape z Aliexpress, gorąco polecam te druty o czym pisałem we właściwym temacie DKMS), w trybie TC rzecz jasna. Różnica pomiędzy tą samą grzałką i watą z Rossmana, a tym sznurem jest spora. Wata z Rossmana błyskawicznie podaje tyle liquidu ile trzeba, zaś tutaj przy kilku buchach czuć, jak elektronika zaczyna zmniejszać moc podawaną na grzałkę.

Taki transport pewnie do MTL by się nadał, choć przez sztywność materiału i wielkość kanałów typowych parowników MTL ułożenie tego będzie męczące, stąd szkoda zachodu, tym bardziej jak większość tutaj preferuje bawełny i nie pała takim wielkim sentymentem do celulozy.
Samej celulozy nie odpuszczam, na razie "ryzykuję" z watą z Rossmana, choć na niej po 3 dniach nie zebrało się nawet troszeczkę nagaru, mimo że mi nie odpisali na moje pytanie, to jednak produkt przeznaczony do twarzy musi zostać dopuszczony do takiego użytku. A ja tego nie jem, nie wiem co się dzieje pod wpływem temperatury co prawda, ale nie jest to temperatura wpływającą na sam materiał, bo jak pisałem bobra na tym złapać, to trzeba celowo chcieć. ;)

Przypomniało mi się jeszcze jak myłem parownik pod wodą bez wyjmowania FiberFreaks, po czym zalewałem innym liquidem i dało się na tym chmurzyć dalej bez żadnych różnic, poza kilkoma zaciągnięciami rozwodnionego liquidu. Nie rozumiem dlaczego nikt dalej tego nie ciągnie, ehh... :)

Jakbym coś wygrzebał nowego pochwalę się na pewno. :) Teraz może skupię się na aromatach. ;)
Skogyr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: czw lut 01, 2024 8:35 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Skogyr » wt lut 27, 2024 4:36 pm

Mam też bawełnę jakąś z Amazona wedle komentarzy lepsza od Muji. Faktycznie lepsza, ale nadal mam sentyment do FF.
Skręciłem kolejny setup, zalałem innym liquidem. I stwierdzam, że układa się trudniej, ale da się. Działa bardzo fajnie, nie dobiega od waty z Rossmana, a daje pewność, że jest bezpieczne.

Ewidentnie byłem zdegustowany liquidem na bazie MA, choć mają ponad 2 tyg. To ciężko mi się to wapuje. Szkoda, bo nie mam obecnie pomysłu czym je zastąpić, sprowadzanie zza granicy Capelli mnie nie przekonuje. Wybaczcie za spam. :)

@
Awatar użytkownika
Skogyr
, nazwy własne piszemy dużą literą, a na końcu zdania stawiamy kropkę oraz nie cytujemy posta, na który bezpośrednio odpowiadamy.
M.
Awatar użytkownika
fikus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: pn paź 26, 2020 9:10 pm
Lokalizacja: Chełm
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podzięk.: 208 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: fikus » wt lut 27, 2024 3:07 pm

A nie lepsza od waty z Rossmana?
https://muji.com.pl/waciki-i-chusteczki ... 0-szt.html
Cena śmieszna. Z kurierem wychodzi 31 zł. A taka paczka starcza mi na kilka lat. Dosłownie. Przez 11 lat chmurzenia jestem na etapie drugiego opakowania. I jeszcze sporo zostało.
:czajniczek:
Obrazek :czajniczek:
Skogyr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: czw lut 01, 2024 8:35 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Skogyr » wt lut 27, 2024 2:14 pm

Na razie skręciłem jeden setup i przy okazji spróbowałem nowego liquidu MA Lemon Cheesecake. Zdaje się, że trzeba to rozrzedzić albo poczekać jeszcze 2 tygodnie, bo jest taki dosyć surowy. Wracając do samego nośnika, chyba nieregularne ułożenie może mieć tu zaletę, bo ten słabo nasiąka i jest dosyć sztywny, a zaznaczę ze układam nośnik na mokro. Jak się stworzy odpowiednie warunki - zostawi dużo miejsca w kanałach dolotowych dla liquidu, to nie ma mowy o tym by zabrakło chłodziwa na grzałce. Chmurka jest gęsta i soczysta Spodziewałem się czegoś innego, mimo wszystko będę dalej testował. Najwyżej zostanie wata z Rossmanna ;), choć absolutnie tego nie skreślam.

Co do środków zachowania higieny, podejrzewam to samo, ale bez przesady. Nie śmierdziało nic, sznur jest czysty, więc tylko tyle pozostaje mi napisać.
Awatar użytkownika
Mihcio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: ndz paź 03, 2021 3:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 137 razy
Otrzymał podzięk.: 204 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Mihcio » wt lut 27, 2024 12:21 pm

Ciekawi mnie sposób konfekcjonowania - czy takie paczuszki przychodzą już poporcjowane przez producenta, czy może pani Bronisława, co na przerwie jadła pączusia, a ręce wytarła w fartuszek, bierze się za samodzielne krojenie i wrzucanie takich skrawków do paczki? Wiskoza z Isany związana z branżą "bjuti", zapewne trzyma pewne normy w tej kwestii. Branża tekstylna chyba nie musi, stąd moje obawy. Niemniej jestem bardzo ciekawy testów, w szczególności porównania z wizkozą. :beer1:
Skogyr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: czw lut 01, 2024 8:35 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Skogyr » wt lut 27, 2024 11:48 am

Ale to jest mix, dla mnie odpada, testowałem. Druga sprawa cena. ;) Za napis vape nie będę dopłacał 9999999%. ;)

I aktualizacja z dziś:
Dostałem już sznurek, wygląda zacnie. Dziś i jutro nie wiem czy będę miał czas na zabawę w watowanie, bo dopiero co zmieniałem nośniki.

Obrazek
KnK111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 01, 2022 7:17 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: KnK111 » pn lut 26, 2024 11:34 am

Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Krytyk » pn lut 26, 2024 11:10 am

Poruszam się w oparach dymu.
Skogyr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: czw lut 01, 2024 8:35 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowe nośniki liquidu

Postautor: Skogyr » pn lut 26, 2024 10:29 am

Wracam z dobrą wiadomością.
Znalazłem coś co powinno być niemal 1:1 jak Fiber Freaks.
https://artmagia.pl/pl/produkt/naturalny-bialy-tencel/

Pytałem ich o ten produkt na 100% to jest tencel z Oeko-Tex, niebarwiony. Do tego jest to przędza czesana. Chyba nic lepszego jako nośnik liquidu, przynajmniej moim subiektywnym odczucie, nie ma. Nie sprawdzałem innych czesanek roślinnych, które również są dostępne. A to jak mi dojdzie i ktoś będzie ciekaw mogę się pochwalić efektami.

Dla jasności przypomnę, że w tym przypadku eliminujemy potencjalny szkodliwy wpływ ww. rozpuszczalnikow bo Lyocel jest produkowany inaczej. Plusem jest fakt, że włókna są regularnie ułożone wzdłuż w sznurek, co ułatwi docinanie i sam transport.

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 0 gości