Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Haze » śr wrz 02, 2020 9:31 am

Raczej Ever. Pamiętaj też, że żeby w pełni wykorzystać UMS-a musisz mieć do niego przyzwoity zasilacz USB QC3.
Obrazek
860lacov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr wrz 02, 2020 6:17 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: 860lacov » śr wrz 02, 2020 9:20 am

To tak na wszelki wypadek: Everactive UC-4000 czy Nitecore UMS4?
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Krasnal45 » śr wrz 02, 2020 9:09 am

Oznaczenie na ogniwach LiIon 3.6V lub czasem 3.7V, to napięcie nominalne ogniwa. W pełni naładowane osiąga poziom 4.2V.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
860lacov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr wrz 02, 2020 6:17 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: 860lacov » śr wrz 02, 2020 8:25 am

Haze pisze:W teorii Miboxery są super. W praktyce w sumie też, ale do momentu kiedy się zepsują :-D . Na Forum masz co najmniej 2 użytkowników, których to spotkało, a wcale nie ma tu tłumów posiadaczy Boxerów, czyli procent awaryjności jest dość wysoki. Mi na ten przykład w C4-12 padł jeden kanał po kilku tygodniach używania, a z kolei C8 używam całkowicie bezproblemowo już od kilku miesięcy. Nie zmienia to faktu, że gdybym szukał tej jednej jedynej, głównej ładowarki do domu, to wziąłbym Evera - wydaje się "pewniejsza" od Boxerów. (a tak właściwie to pewnie poszukałbym OPUSa 3100, którego używam chyba już 5-6 lat).

I jeszcze odnośnie Twoich pytań:
* funkcja rozładowania jest średnio przydatna, zwłaszcza jeśli nie możesz ustawić parametrów tego rozładowania, bateriom jonowym w niczym nie pomoże; w przypadku starej chemii kadmowej mogła pomagać w "formowaniu" ogniwa ale to już historia,
* zaleca się żeby ogniwa Li-Ion przechowywać (dłużej) w stanie naładowania do napięcia 3,7-3,8 V - stąd ten pomysł z LiFePO4. Ale nie trzeba kombinować ze zmianą trybu ładowania, wystarczy po prostu spojrzeć na wyświetlacz i przerwać ładowanie w okolicach takiego napięcia.


Dzięki za pomoc.
Odnośnie przechowywania zapytałem, bo akumulatorów np. AA używam do lampy błyskowej więc czasem potrzebne są ciągle, a czasem (niestety choćby ostatnio) leżą dość długo i czekają.

Jeszcze co do napięcia.
Na akumulatorze Olight 18650 do latarki napisane jest 3.6V
Jest to akumulator Li-ion więc standardem powinno być chyba 4.2
Co producent mógł mieć tu na mysli?
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Haze » śr wrz 02, 2020 7:36 am

W teorii Miboxery są super. W praktyce w sumie też, ale do momentu kiedy się zepsują :-D . Na Forum masz co najmniej 2 użytkowników, których to spotkało, a wcale nie ma tu tłumów posiadaczy Boxerów, czyli procent awaryjności jest dość wysoki. Mi na ten przykład w C4-12 padł jeden kanał po kilku tygodniach używania, a z kolei C8 używam całkowicie bezproblemowo już od kilku miesięcy. Nie zmienia to faktu, że gdybym szukał tej jednej jedynej, głównej ładowarki do domu, to wziąłbym Evera - wydaje się "pewniejsza" od Boxerów. (a tak właściwie to pewnie poszukałbym OPUSa 3100, którego używam chyba już 5-6 lat).

I jeszcze odnośnie Twoich pytań:
* funkcja rozładowania jest średnio przydatna, zwłaszcza jeśli nie możesz ustawić parametrów tego rozładowania, bateriom jonowym w niczym nie pomoże; w przypadku starej chemii kadmowej mogła pomagać w "formowaniu" ogniwa ale to już historia,
* zaleca się żeby ogniwa Li-Ion przechowywać (dłużej) w stanie naładowania do napięcia 3,7-3,8 V - stąd ten pomysł z LiFePO4. Ale nie trzeba kombinować ze zmianą trybu ładowania, wystarczy po prostu spojrzeć na wyświetlacz i przerwać ładowanie w okolicach takiego napięcia.
Obrazek
gumisv6
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 6:46 pm
Lokalizacja: Chełm
Podziękował: 209 razy
Otrzymał podzięk.: 16 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: gumisv6 » śr wrz 02, 2020 7:35 am

Warunki dobre do przechowywania akumulatora to przechowywanie w poziomie naładowania jakieś 80% - ale jak jesteś początkującym użytkownikiem i zamierzasz "przechowywać" akumulator przez 2-3dni w takim poziomie naładowania to raczej odpuść sobie - nie ma to sensu - naładowanie akumulatora do 100% i przechowywanie przez taki okres czasu raczej mu nie zaszkodzi.
--------------------------------------------------------------
Tesla Punk 220W - Vandy Vape Kylin V2 RTA
Geekvape Aegis Legend LE 200W - Kayfun Lite
Vapefly Horus RTA, Augvape Intake RTA, Vandy Vape Kylin Mini II
860lacov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr wrz 02, 2020 6:17 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: 860lacov » śr wrz 02, 2020 6:53 am

Chcę kupić ładowarkę.
Zastanawiam się nad:
- Everactive UC-4000
- Miboxer C4-12 wersja po upgrade (wersa z dwoma przyciskami)
- Miboxer C4-Plus - ładuje nieco wolniej od 12, ale może ładować zabezpieczone akumulatory 20700, 21700


Everactive biorę pod uwagę z dwóch powodów. Zakup w Polsce i funkcja rozładowania. PL bo gwarancja. Czy funkcja rozładowania ma jeszcze sens? Czy może to pomóc w utrzymaniu żywotności akumulatorów? Ma też akumulatory D, ale takich nawet nie mam. :)
Miboxer wygląda super ze względu na zakres od 0.1A do 3A.

Z Aliexpress zawsze szukam jakichś ofert z dużą ilością sprzedaży. C4-12 nie znalazłem konkretów. Czy ta oferta wygląda ok?
https://www.aliexpress.com/item/3283305 ... web201603_

PS
Czytałem (chyba na tym forum) wpis przedstawiciela Everactive. Czy faktycznie do przechowywania akumulatorów Li-Ion dobrze jest przestawić ładowarkę w tryb LiFePO4, dzięki czemu ładowanie zakończy się na 3.6V czyli w momencie dobrym do przechowania?

PPS
Na innym forum przeczytałem, że C4 po przerwie zasilania resetuje się i jeśli ładowany był akumulator typu LiFePO4, ładowarka włącza się w standardowym trybie i zaczyna go ładować do 4.2V zamiast nominalnych 3.6 co może prowadzić do degradacji lub nawet wybuchu.
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Pelikan2 » pn sie 31, 2020 4:41 am

Gdyby ktoś szukał tej ładowarki, ale w wersji standardowej nie C12, wtedy ładuje 1,5A na kanał to w PL jest bezpośredni importer i występuje ona pod nazwą Newell C4.
https://www.cyfrowe.pl/aparaty/ladowark ... rt-c4.html

Obecnie kosztuje 130 zł, ale warto poczekać na black friday, albo Dzień Ziemi, bo wtedy można ją kupić za około 70 zł.
Ja za swoją zapłaciłem 74 zł z okazji Dnia Ziemi.
Dostawa z Polski, gwarancja itp.
Obrazek
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: edarek » ndz sie 30, 2020 10:39 pm

Za Wielkim murem pojawiło się trochę nowych ofert Miboxera C4-12. Tu jedna z tańszych:
https://m.pl.aliexpress.com/item/400134 ... 7d19c93cd2
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Haze » wt sie 25, 2020 6:37 pm

Jak wystarczy Ci 0,5 A na kanał (przy ładowaniu 6 szt.), czyli jakieś 7 godzin ładowania, to OK. Plus jeszcze inwestycja w dosyć mocny zasilacz USB (min. 3 A).
A jakbyś szukał czegoś szybszego to mogę polecić Boxera C8 - polecić o tyle, że używam pół roku i nie mam zastrzeżeń.
Obrazek

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], MeFu, Orifarius i 7 gości