Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Haze » czw lut 17, 2022 8:09 pm

Nikopol pisze:Zamiast kupić Everactive UC4000 od razu, to poczekałem, poczytałem i... :facepalm: teraz się zastanawiam:

Everactive UC4000
Vapcell S4 plus
Xtar Dragon VP4+


Vapcell będzie najszybsza. Te Samsungi spokojnie możesz ładować prądem 3 A i zrobisz to ze 2,5 raza szybciej niż w Everactive - powiedzmy 2 h vs 5 h.
Dragon też będzie sporo szybszy od Evera, powiedzmy 3 h vs 5 h. Poza tym masz tam porządny pomiar rezystancji wewnętrznej dedykowanymi sondami, na tej półce sprzętowej dokładniej się już nie da. No i najważniejsze: w zestawie dostajesz szykowną torebkę :-D .
Everactive na tle pozostałych dwóch nie ma ŻADNEJ przewagi.

Sam brałbym pewnie Dragona. Vapcell kusi osiągami, ale XTAR wydaje się pewniejszą firmą...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Tommy Black » czw lut 17, 2022 7:48 pm

Nikopol pisze: ...któraś ma w komplecie pokrowiec, albo któraś ma coś, co się czasem przydaje a pozostałe tego nie mają?


Tak, Everactive UC4000 ma z tyłu wyjście USB i możesz ładować np. telefon podczas ładowania ogniw. Ma też funkcję rozładowywania ogniw do zera i formowania na nowo.
Awatar użytkownika
Nikopol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 18, 2021 10:32 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Nikopol » czw lut 17, 2022 7:20 pm

Zamiast kupić Everactive UC4000 od razu, to poczekałem, poczytałem i... :facepalm: teraz się zastanawiam:

Everactive UC4000
Vapcell S4 plus
Xtar Dragon VP4+

Skyrc - za drogi.
Miboxer - gdyby był w PL to bym brał, ale nie chce mi się czekać miesiąc na dostawę, kwestie gwarancji itp, itd.

Do ładowania miałbym głownie Samsung 40T do e-papierosa oraz Eneloop AA do lampy błyskowej.
Ceny wymienionych ładowarek są zbliżone, uroda także... może któraś ma jakąś zaletę w postaci nie wiem... wyłączanego ekranu? Albo któraś ma w komplecie pokrowiec, albo któraś ma coś, co się czasem przydaje a pozostałe tego nie mają? :help:
Przemprzem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 11, 2017 3:24 am
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 108 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Przemprzem » śr lut 16, 2022 5:00 pm

Hmmm. Wracam z pracy, a tu paczuszka. Okazuje się, że ogniwo 21700, a nawet dwa ogniwa 21700 wchodzą lekko do Liitokala Lii-500. Nawet z dwoma 18650 pośrodku.
IMG_20220216_165936.jpg


Mobilnie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Superlux » śr lut 16, 2022 4:26 pm

@
Awatar użytkownika
Przemprzem



Wszystkie wymienione przeze mnie ładowarki posiadają wybór prądu ładowania. Największy wybór mają SkyrC i Miboxer, także tu nie ma ładowania tylko z automatu. Jeżeli chesz możesz wybrać dowolną wartość albo zdać się na wybór maszyny. Wymieniłem tylko ładowarki z najbardziej prawidłowym odczytem rezystancji, za wyjątkiem Vapcella który ma inne przewagi. Tak naprawdę to na obecnym rynku niewiele jest tzw. szybkoładowarek bez możliwości wyboru natężenia.

Pomyślnych łowów. :good:



:beer2:
Obrazek
Przemprzem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 11, 2017 3:24 am
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 108 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Przemprzem » śr lut 16, 2022 4:15 pm

Wcale mi nie zależy na 3_A ładowania. To miało być bardziej pytanie czy dobrze rozumiem specyfikację modelu. Bo 3_A na ogniwie 18650, to według mnie przegięcie. Aby obniżyć natężenie należy ładować więcej ogniw, bądź nie korzystać z szybkoładowarki. A znowu nie zawsze ładuję 3 bądź 4 ogniwa jednocześnie, co stawia mnie w sytuacji bez wyboru i chyba przekreśla dany model. Model XTAR VC4SL wydaje się poprawiony i daje możliwość manualnego zarządzania natężeniem podczas ładowania.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Superlux » śr lut 16, 2022 3:56 pm

Przemprzem

Powyżej zrobiłem edycję - "Jeżeli musi być Xtar to nie myślałeś o modelu Xtar VC4SL? Wygląda dużo sensowniej a jest niewiele droższa."

Miboxer C4-12 z Aliexpress ma chyba najlepszy stosunek jakości do ceny, wartości rezystancji wewnętrznej podaje dokładniej... lub dużo dokładniej niż inne ładowarki. No i można ładować prądem 3 A jednocześnie na czterech slotach. Z szybkich ładowarek wyżej jest już chyba tylko SkyrC MC-3000 ale kosztuje sporo.

Z dostępnych na polskim rynku, porządnie mierzących rezystancję... ale wolniejszych niż ww. ładowarki to Xtar VP4 Plus Dragon i Opus BT-C3100 v2.2. Te dwie ładowarki również dobrze zmierzą IR ale są dużo wolniejsze niż np. ww. Miboxer. Jest jeszcze bardzo szybki Vapcell S4 Plus, jest prawie klonem Miboxera. Jednak z jednej strony posiada dodatkowe funkcje, ale z drugiej dużo mniej dokładnie mierzy rezystancję.

Reasumując - jeżeli musisz kupić w Polsce to z szybkich - SkyrC i Vapcell a z wolniejszych ale bardzo solidnych ww. Xtar Dragon i Opus, dokładnie ww. model. Liitokala i Nitecore nie mają pojęcia o pomiarze rezystancji, praktycznie każdy kolejny model... Vapcell, pomimo jego zauważalnych plusów niestety też ma podobne problemy, tylko że w trochę mniejszym stopniu.

:beer2:
Obrazek
Przemprzem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 11, 2017 3:24 am
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 108 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Przemprzem » śr lut 16, 2022 3:33 pm

Superlux pisze:
Tylko trzeba pamiętać o tym że nie wszystkie ogniwa polubią kiedy potraktujesz je prądem 3 A. Wysokoprądowe akumulatory o wydajności powyżej 20 A można ładować bez moralniaka.



I właśnie o to mi chodzi. Swoje ogniwa ładuję standardowo 0,5 A na Liitokala Lii-500, gdzie swoją drogą każdy kanał obsługuje inne natężenie prądu. Ale niestety wątpię, żeby zmieściły się w niej 21700, które idą pocztą i nadszedł czas na rozeznanie w temacie ładowarek. Everactive UC-4000 kusi, ale niestety nie wyświetla rezystancji ogniw.

@
Awatar użytkownika
Superlux
, nie. Nie musi być Xtar. Przeczytałem wątek bo szukam ładowarki i teraz sprawdzam co i jak. Ale właśnie te 3_A! Aż 3_A rzuciły mi się w oczy. Póki co rozważam Vapcell S4+ ew Xtar VP4+ (bardziej skłaniam się ku Vapcell) . Ale skoro wywołałeś kolejny model to nie pozostaje nic innego jak pogrzebać i coś o nim.


Edytujemy, a nie piszemy posta pod postem.
eD
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Superlux » śr lut 16, 2022 3:19 pm

@
Awatar użytkownika
Przemprzem



Nie mam VC4s ale rzeczywiście wynika z tego że ładuje z automatu. Tylko jeden slot będzie ładował prądem 3 A a dwa prądem 2 A. Porty - micro USB QC 3.0, 5V 3A / 9V 2 A.
Wiem jednak że jest tam możliwość ładowania prądem 4 × 1 A i 4 × 0,5 A, przy użyciu tradycyjnego zasilacza. Wiem również że jest tam funkcja - Cur która teoretycznie może służyć do wyboru prądu ładowania. Większość zaawansowanych ładowarek Xtar posiada taką możliwość, posiadają ją także niższe modele. Jedyne wyjście to pójście do sklepu i sprawdzenie organoleptyczne, założenie tematu na forum - "Pytanie do użytkowników ładowarki Xtar VC4s", albo telefon do jednego ze sprzedawców.

Tylko trzeba pamiętać o tym że nie wszystkie ogniwa polubią kiedy potraktujesz je prądem 3 A. Wysokoprądowe akumulatory o wydajności powyżej 20 A można ładować bez moralniaka.


Edit - Jeżeli musi być Xtar to nie myślałeś o modelu Xtar VC4SL? Wygląda dużo sensowniej a jest niewiele droższa.



:beer2:
Obrazek
Przemprzem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 11, 2017 3:24 am
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 108 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Przemprzem » śr lut 16, 2022 2:45 pm

Jak wyżej. XTAR VC4S. W zestawie dostajemy jedynie kabel USB, a jeśli chcemy szybkoładowarkę to musimy ją dokupić osobno. W manualu nie ma nic o możliwości ustawienia nateżenia prądu ładowania ogniwa. Z czego wnioskuję, że korzystając z szybkoładowarki i chcąc naładować jedno ogniwo, ładowarka zapoda 3A!

Mobilnie

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości