Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: venom_666 » sob lut 29, 2020 10:44 am

Te 5mm robi różnicę na długości. Mierzyłem swoją na 4 ogniwa i niestety brakuje około 2mm...
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: edarek » sob lut 29, 2020 10:42 am

@
Awatar użytkownika
venom_666
teraz nie dam sobie nic obciąć, bo w pracy jestem, ale coś kojarzę, że 21700 w tym starszym modelu ładowałem. Napisane, że 26650 wchodzi, to 21700 nie? Aż sprawdzę.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: venom_666 » sob lut 29, 2020 10:36 am

Tylko w tą Lii nie wsadzisz 21700 niestety. Golisi ma wyświetlacz, co zwieksza rozmiary, dlatego rozważałem Xtary (wyszło do rymu :mrgreen: ).
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: edarek » sob lut 29, 2020 10:23 am

@
Awatar użytkownika
venom_666
,jak kilka lat temu zanabyłem coś takiego.

Obrazek

Trochę z zewnątrz zmieniony wygląd. Moja ładuje i aku też nie marudzą ;).
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Michal Kokot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: wt cze 18, 2019 9:28 am
Lokalizacja: Bytom
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Michal Kokot » sob lut 29, 2020 9:32 am

W mojej opinii powinna się jeszcze znaleźć Golisi S1, 59zł, sam z niej korzystam od ponad roku i naprawdę ciężko jej coś zarzucić z poziomu domowego użytkowania.
Atomizery: Asmodus C4
Zasilanie: Dovpo Topside Dual SE
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: venom_666 » sob lut 29, 2020 8:46 am

A ja poszukuję taniej jak najprostszej ładowarki na 1 ogniwo, obsługującej 21700. Dlaczego takiej ?? Do kieszeni, do samochodu, na wyjazd na ryby niekoniecznie swoim autkiem, więc musi się z krótkim kabelkiem zmieścić w kieszeni kamizelki wędkarskiej. Ot awaryjne podładowanie ogniwa do mechanika jeśli zajdzie taka potrzeba. Są jakieś Xtary ale które?? bo opinie bywają rożne. MC1?? SC1?? Inne jakieś?? Liczy się kompaktowość i cena (bo zawsze można na rybach wywalić się w wodzie, lub po prostu zgubić). Funkcje pomiaru nie są istotne...
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Awatar użytkownika
jirajamgo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:17 pm
Lokalizacja: stolica złota Polski
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: jirajamgo » sob lut 29, 2020 8:30 am

Chyba jednak zdecyduję się na Miboxera, a do mierzenia pojemności kupię sobie taki miernik https://abc-rc.pl/product-pol-9321-Mier ... nnych.html bo trochę mi ogniw zalega.
Lost Vape Thelema Quest 200W + Damn Vape Doom X RTA
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Superlux » sob lut 29, 2020 12:54 am

@
Awatar użytkownika
jirajamgo



Jeżeli przeczytasz cały ten wątek możesz dojść do wniosku że funkcja pomiaru pojemności ( szczególnie rozładowanie tak niskim prądem ( jakim odbywa się to np. we wspomnianym VC4s, Liitokali, Opusie czy Nitekorach ) może nie dać klarownej odpowiedzi. Pisali tu o tym dużo mądrzejsi ludzie niż ja...odpowiednio przygotowani ( ja jestem tylko amatorem - entuzjastą ). Najważniejszy jest pomiar rezystancji wewnętrznej ogniw, to w dużo większym stopniu określa stan naszego akumulatora.
Xtar miewa z tym problemy, także ten VC4s. Dobiera prąd ładowania po zmierzeniu rw a robi to niezbyt dokładnie...i tu jest problem ponieważ popełnia błąd już na starcie dobierając błędną wartość.
Generalnie jednak Xtary to w miarę porządny sprzęt, na ich tle popularne produkty Sysmax czyli Nitecore są dużo mniej dokładne.

VC4s jest szybszy, to zaleta ale everActive UC-4000 ( chociaż jak na dzisiejsze standardy raczej wolny, jednak z drugiej strony prąd rzędu 1A bywa zupełnie wystarczający ) jest solidniejszy, bezpieczniejszy i dokładniej mierzy pojemność chociaż niestety nie mierzy rw.

Jeżeli chciałbyś dokonać zakupu na Ali to można wybrać lepiej a nawet dużo lepiej.

Pomyśl o ładowarce - Miboxer C4-12. Bardzo szybka i inteligentna ładowarka, z bardzo dokładnym pomiarem rezystancj Nie ma pomiaru pojemności ale tak jak już pisałem wcześniej nie jest to tak naprawdę najbardziej istotna funkcja.

Druga to ewentualnie - Opus BT - C3100 v 2.2. Kombajn. Mierzy pojemność, rezystancję i jest tylko troszeczkę wolniejszy od ww. Xtara. Dokładniej mierzy rezystancję ogniwa i pojemność, jednak przy tym prądzie rozładowania nie spodziewajmy się że ta ostatnia funkcja rzuci nas na kolana. Z uwagi na specyficzną procedurę paradoksalnie najdokładniej robi to rozładowując najniższym prądem everActive UC-4000. Oczywiście taki np SkyRC MC3000 robi to jeszcze lepiej ale kosztuje powyżej 300 plnów. Opus ma też większy wybór prądów ładowania, maluszki czują się bezpieczniej. Jeszcze lepiej na tym tle wypada Miboxer. M in z tego powodu ten Xtar raczej nie nadaje się do ładowania 18350, nie daje takiego wyboru.

Opus dokładnie mierzy rw i w miarę dokładnie pojemność, trochę gorzej jest z przyjętym procesem ładowania który nie zawsze jest w pełni bezpieczny dla ogniwa. Tu wypada gorzej niż Ever i dużo gorzej niż Miboxer C4-12. Miboxer i Opus przyjmą praktycznie każde ogniwo 21700, Ever też ale nie każde ( zawsze są jakieś różnice w wymiarach, Samsungi 21700 przyjmuje bez bólu ), Xtar VC4s wypada tu najgorzej ale z tymi firmowymi ( nie z rewrapami ) powinien sobie raczej poradzić.

Miboxer jest mega szybki ale prąd możesz ustawić manualnie albo zdać się na wybór automatyczny który z reguły jest odpowiedni ( m. in. dzięki właściwemu pomiarowi rezystancji wewnętrznej ogniwa ). Mam tę ładowarkę i bardzo sobie chwalę, w ogóle mam kilka różnych, od staroci aż po te nowsze ale to Miboxer jest używany na codzień a na wyjazdy jest solidna i dokładna dwukanałowa everActive LC-2100 ( jedyna poważniejsza wada to to że nie obsługuje formatów 20700 / 21700 ). Dlatego zamierzam dokupić kolejną podróżną dwukanałówkę - Miboxer C-4000 lub C-6000.

Ceny w Chinach - Miboxer i Opus są trochę droższe od sprzedawanego w Polsce Xtara i trochę tańsze od everActive.

Nie padła tu nazwa popularnej u nas Liitokali Lii-500 Engineer. Niestety różne testy nie skończyły się dla niej zbyt pomyślnie. Jest niezła, może lepsza od kilku innych sprzedawanych w naszych sklepach ale zbyt wiele błędów, zbyt niedokładna, niedopracowana...i nie należy do najszybszych. To wszystko pomimo sławy jaka za nią podąża.

Na tym forum są specjalne testy SkyRC-a, Miboxera, everActive i Opusa, warto je przestudiować żeby dodatkowo upewnić się przed zakupem. Wystarczy użyć szukajki. :ok:





:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
jirajamgo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:17 pm
Lokalizacja: stolica złota Polski
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: jirajamgo » pt lut 28, 2020 3:30 pm

O to fajnie, ktoś ma jeszcze jakąś propozycję?
Lost Vape Thelema Quest 200W + Damn Vape Doom X RTA
Awatar użytkownika
KiziMizi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: sob sty 18, 2020 5:31 pm
Lokalizacja: Sulęcin
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: KiziMizi » pt lut 28, 2020 3:05 pm

VC4S też ma funkcję rozładowywania z pomiarem.
Minikin v2 + Kylin v2
Uwell Evdilo + Kylin v2/ Kylin M
Drag X plus+ Doom RTA
Aegis Legend 2 + Zeus/Doom RTA

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 4 gości