Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Bodzio19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: sob cze 05, 2021 9:04 pm
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Bodzio19 » pt sie 11, 2023 9:47 am

Taką żeby ładować telefon i max 2 ogniwa w ładowarce jednocześnie.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Diodek.pl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: śr lut 06, 2019 9:48 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 79 razy
Otrzymał podzięk.: 352 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Diodek.pl » pt sie 11, 2023 9:33 am

@
Awatar użytkownika
iron64
Co masz na myśli przez dziwne zachowanie?

@
Awatar użytkownika
Bodzio19
Znaczy się 4 portową ładowarkę USB?
Jakie porty potrzebne? Jaka moc? Jaki budżet?
Bodzio19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: sob cze 05, 2021 9:04 pm
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Bodzio19 » pt sie 11, 2023 8:48 am

Panowie polecili byście jakiś dobry zasilacz 4x USB?

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: iron64 » pt sie 11, 2023 5:42 am

Dziwacznie zachowuje się moja podstawowa ładowarka, Miboxer C4-12. Chyba czas na wymianę (mam jeszcze wersję pierwszą).
Czy wyszło coś podobnego jeżeli chodzi o czteroslotowce? Prąd ładowania ma dla mnie znaczenie, 3 A jest optymalne, 2 A przeżyję, ale mniej już nie.
Nadal C4-12, czy może coś innego teraz zaproponujecie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Diodek.pl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: śr lut 06, 2019 9:48 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 79 razy
Otrzymał podzięk.: 352 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Diodek.pl » czw mar 09, 2023 5:09 pm

Pierwszej ładowarki nie znam, jakiś no name z Chin. Folia i tak powinna być zdjęta z niej.
Kuulaa jest mi znana głównie z kabelków, te mocniejsze służą mi dzielnie i złego słowa nie powiem. Ładowarek jeszcze nie przerabiałem.
Moim zdaniem grzanie się ładowarek jest spowodowane tym, że są skrojone niemal na miarę z zasilaczem USB. Masz 15-18 W poboru z SC2, a ładowarka ma maksymalną moc wyjściową 20 W, bufor mocy jest minimalny, więc "chodzi pełną parą". Jeżeli byś podłączył ją pod jakąś 60 W, to sądzę że nagrzewanie byłoby mniejsze. SC2 i tak się będzie grzać, aż tak bym nad tym nie płakał. Oba urządzenie działają niemal z maksymalną mocą, więc ciepło być musi, ale to moje zdanie.
Przeskok na ładowarkę USB 1-2 A max na wyjściu, też będzie ją grzać. Nieco chłodniej będą miały jedynie ogniwa. Ale jak masz coś markowego, to bym się specjalnie tym nie martwił. Paradoksalnie mniejszy prąd ładowania nieco więcej wciśnie w ogniwo, ale są to małe różnice, a dla Was "waperów" (sorki jak źle to odmieniłem), wręcz niezauważalne.
Awatar użytkownika
Bogdan1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: ndz paź 30, 2022 5:52 pm
Lokalizacja: Namysłów
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podzięk.: 346 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Bogdan1975 » czw mar 09, 2023 4:08 pm

Ja do ładowarki XTAR SC2 kupiłem taką na Aliexpress:
Obrazek
Strasznie się grzała, aż folia którą miała na sobie od nowości się pomarszczyła od temperatury.
Dokupiłem u nas na OLX Kuulaa i ta też się grzeje dość mocno.
Obrazek
Dodatkowo zauważyłem, że XTAR SC2 też ładnie się grzeje od spodu na wysokości plusa ogniwa, z resztą ogniwa też są ciepławe i nie wiem czy to dobrze tak ładować,czy lepiej odpuścić to QC i ładować normalnie zasilaczem 1-2A.
:czajniczek:
Obrazek
Awatar użytkownika
Diodek.pl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: śr lut 06, 2019 9:48 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 79 razy
Otrzymał podzięk.: 352 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Diodek.pl » czw mar 09, 2023 3:48 pm

Aby była jasność, co do Chin, miałem na myśli buble tego typu 10$ i 100W mocy. Chociaż dużo zależy co składa się na tą moc wyjściową bo jestem w trakcie szukania marek-perełek na Aliexpress, które mają szanse stawać w szranki z Baseusem czy Blitzwolfem.
Podejrzewam że modele ze zdjęcia mają QC, ale napis Qualcomm to jedynie marketing mający na celu zwiększenie popularności tych modeli. Prawdę można zweryfikować specjalnymi miernikami czy obsługują one QC/PD itp., przykład masz na moim filmie:

Czasowo film jest ustawiony celowo na moment pomiarów.
Niestety te zabawki tanie nie są, i jak ktoś nie dłubie w sprzętach jak np. ja, ich zakup mija się z celem. Ale kto bogatemu zabroni.
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: edarek » czw mar 09, 2023 3:03 pm

Teraz nie podam Ci na pewno nazwy, bo co miało paść, to padło. Te, które działają, to w praktyce również Made in China i nawet jak teraz je oglądam, to niby Qualcomm, ale ile w tym jest z prawdy?

Obrazek
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Diodek.pl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: śr lut 06, 2019 9:48 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 79 razy
Otrzymał podzięk.: 352 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Diodek.pl » czw mar 09, 2023 2:06 pm

Witam,
@
Awatar użytkownika
edarek
Podaj proszę co za szroty padają pod obciążeniem QC. Jeżeli nie będą to drogie sprzęty, postaram się je pomolestować pełną mocą i zrobię im "prześwietlenie" FLIR-em. Jeżeli jednak mówisz o Chinach i ich typowych ładowarkach to mamy tutaj, paradoksalnie, niezłą loterię jakościową.

Co do spalenia chaty, najlepszym zabezpieczeniem jest markowe ogniwo, tj. SONY, LG, Panasonic, a nie jakieś Rakiety, Bajlongi czy inne dziwolągi. I tak w pierwszej kolejności, jeżeli coś się stanie złego, najpierw ogniwo powinno popełnić "Seppuku", niż coś dalej się stanie. Chociaż dmuchanie na zimne, jak najbardziej wskazane.
Awatar użytkownika
realg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: pn paź 12, 2020 6:49 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 206 razy
Otrzymał podzięk.: 230 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: realg » ndz lut 19, 2023 9:15 pm

Panowie, to jest normalne zjawisko w każdej normalnej ładowarce. Wynika to z tego, że maksymalne odnotowane napięcie, przy którym nastepuje wyłączenie procesu ładowania nie utrzymuje się non stop (ogniwo składa się z chemii), więc po chwili, czy kilku chwilach to niby naładowane do pełna ogniwo ładowarka będzie ponownie ładować. U mnie w IMAX B6 wchodzi w takiej sytuacji około 20mAh, zależnie od czasu jaki upłynął od zakończenia ładowania. Pamiętajmy, że w ogniwach Li-Ion również zachodzi samorozładowanie (nie tak duże jak w NiMh, czy NiCd, ale jednak). W charakterze ciekawostki powiem, że również np. ładowarka od szczoteczki do zębów też podejmuje ponowne ładowanie na tej samej zasadzie.
Obrazek

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 2 gości