Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Awatar użytkownika
jirajamgo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:17 pm
Lokalizacja: stolica złota Polski
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: jirajamgo » pt lut 28, 2020 3:03 pm

W sumie po zastanowieniu się to wziął bym coś z funkcją rozladowywania z pomiarem jak np. wyżej wspomniany everActive 4000.
Lost Vape Thelema Quest 200W + Damn Vape Doom X RTA
Awatar użytkownika
KiziMizi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: sob sty 18, 2020 5:31 pm
Lokalizacja: Sulęcin
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: KiziMizi » pt lut 28, 2020 12:49 pm

Ja mam VC4S, jak dla mnie jest ok. Ładuje nią 18650 i 21700 bez problemu. Fajna, w miarę szybka, 1x3A, 2x2A, 3x1A i 4x0,5A.
Miałem brać X4 ale ta była tańsza a praktycznie to samo.
Minikin v2 + Kylin v2
Uwell Evdilo + Kylin v2/ Kylin M
Drag X plus+ Doom RTA
Aegis Legend 2 + Zeus/Doom RTA
Awatar użytkownika
jirajamgo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:17 pm
Lokalizacja: stolica złota Polski
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: jirajamgo » pt lut 28, 2020 10:44 am

Ktoś coś poleci do około 100 zł? Na 4 ogniwa + mierzenie pojemności, co mi się przyda, bo nieraz się z czegoś wymontuje ogniwa.

Co myślicie o tej: http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=6199 ? Lub o x4 viewtopic.php?f=83&t=8570 .
Lost Vape Thelema Quest 200W + Damn Vape Doom X RTA
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Haze » śr paź 30, 2019 6:50 pm

Mała ciekawostka przyrodnicza :mrgreen::

Obrazek

To też przy okazji zajawka, że wkrótce być może coś podziałam z testami ładowarek.
Obrazek
Awatar użytkownika
Diodek.pl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: śr lut 06, 2019 9:48 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 79 razy
Otrzymał podzięk.: 352 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Diodek.pl » czw paź 24, 2019 8:58 am

@
Awatar użytkownika
salto
pojęcia nie mam na temat istnienia takiego modelu. Najbardziej do kombinacji to ładowarki modelarskie czy zasilacze laboratoryjne, ale to pewnie i tak nie to co szukasz.

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
Nie wymagam, wszyscy dobrze wiem że my faceci nie potrzebujemy takich rzeczy :) Ja tylko zerknąłem na stronę gdzie ew. można kupić tą ładowarkę i przeczytałem początek treści.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Tommy Black » czw paź 24, 2019 6:35 am

Diodek.pl pisze:A w informacji o ładowarce info
w trybie rozładowania akumulator jest w pierwszej kolejności rozładowywany, a następnie automatycznie ładowany do pełna


Cholera, @
Awatar użytkownika
Diodek.pl
, wymagasz ode mnie czytania instrukcji? No nie... Instrukcje są dla fachowców jak Ty albo naukowców jak @
Awatar użytkownika
salto
. :-P
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: salto » śr paź 23, 2019 11:26 pm

@
Awatar użytkownika
Diodek.pl
czy znasz jakas sensowną ładowarke z otwartym programem sterującym? Może być sam schemat i program. Chodzi mi o to, aby można było sobie inną metodę niż CC/CV dopisać. Np. własną. Chciałbym sprawdzić w praktyce pewną hipotezę.



:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Diodek.pl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: śr lut 06, 2019 9:48 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 79 razy
Otrzymał podzięk.: 352 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Diodek.pl » śr paź 23, 2019 10:13 pm

Tommy Black pisze:Włożyłem tam 2 ogniwa iJoy 21700 3750 mAh i włączyłem rozładowanie.
Na tych ogniwach Wismec nie chciał ruszyć nawet, więc jakoś nie było mi ich żal.Oczywiście zapomniałem o tym. Na drugi dzień jakoś, patrzę a tam iJoye naładowane.

A w informacji o ładowarce info
w trybie rozładowania akumulator jest w pierwszej kolejności rozładowywany, a następnie automatycznie ładowany do pełna

Tak więc nie jest to konkretnie rozładowanie a popularne odświeżanie przydatne przy Ni-Cd (pisałem o tym chwilę wcześniej).

Capacity Review - rozładowanie prądem 300 mA z funkcją pomiaru i przeglądu pojemności [mAh] - unikalna funkcja, która pozwala na przegląd dwóch pojemności [mAh] dla każdego akumulatora zarówno z rozładowania jak i ładowania - pozwala na ocenę nie tylko pojemności akumulatora, ale też pozwala ocenić, czy akumulator został prawidłowo naładowany

:wow: Test wiarygodny niczym lumeny podawane przez Chińczyków na połowie latarek. Ale już chyba pisałem o manipulacji pojemności, nie ? :) Ponadto pojemność mierzymy przy rozładowaniu. Podczas ładowania ogniwa które ma wysoką RW możemy "wpompować" naprawdę dużo energii, tyle że odzyskamy z tego tylko małą część. Jakim cudem, dzięki tej funkcji, mamy
ocenić, czy akumulator został prawidłowo naładowany
? Oświeci ktoś ? :)
Uprzedzając, wiem że producenci w DS podają parametry pojemności rozładowania małym prądem i do napięcia ~ 2.5V, ale najniższe jakie kojarzę to 0.5A, więc owe 0.3A jest po prostu zbędnym bajerem w tym modelu (moim zdaniem).

Do marki ogólnie nie mam nic, używam ich baterii, ale przy ładowarce marketing poleciał ;) Jednak trudno też ich winić, standardowe zabiegi mające na celu zwiększenie sprzedaży konkretnego produktu.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Tommy Black » śr paź 23, 2019 5:05 pm

salto pisze:...w kabinie prysznicowej jest takie ciśnienie, że jak wychodzę z kąpieli, to robię przystanek dekompresyjny


Ja robię dokładnie tak samo. Przystanek dekompresyjny mam w Natalie Bar tuż za rogiem. Przy okazji informuję wszystkich która godzina z okazji, że zegarek też brał prysznic. No i na barze suszą się ogniwa 18650 i 21700 które też zabieram pod prysznic. Lubię czyste ogniwa. :-P

*btT*

Już się nie będę wygłupiał. To miał być tylko taki interwał muzyczny :-P bo kiedy czytam @
Awatar użytkownika
salto
to muszę potem nieco odreagować te 4 strony Wikipedii i Webster Dictionary które mi towarzyszą w zakładkach. :)
Ostatnio kupiłem kolejną ładowarkę z funkcją rozładowywania ogniw, nie mając pojęcia co to za funkcja. Włożyłem tam 2 ogniwa iJoy 21700 3750 mAh i włączyłem rozładowanie.
Na tych ogniwach Wismec nie chciał ruszyć nawet, więc jakoś nie było mi ich żal.Oczywiście zapomniałem o tym. Na drugi dzień jakoś, patrzę a tam iJoye naładowane. Czyli ładowanie włączyło się samo. Zapakowałem je do Reuleaux RX2 21700 i o dziwo wszystko pięknie ruszyło. Dlatego ostatnio pytałem o tę funkcję rozładowywania.
A ładowarka to everActive 4000.
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: salto » śr paź 23, 2019 11:09 am

Diodek.pl pisze:Gdzieś czytałem że potrafi załączyć się w przypadku ciśnienia wynoszącego ~ 150 psi, ale tego nie weryfikowałem dokładnie, bo aż tak w temat nie wnikałem

Dokładnie. Ja podałem na okrągło 1/3 * (~35 atm) ~= 170 psi ~~= 150 psi; jednostkek imperialnych - jak ten funt na kwadratowy cal - ciężko mi sobie w głowie jakoś tak porównywać z czymkolwiek znanym, zapamiętuję rzeczy metrycznie ;)

Diodek.pl pisze:Podziwiam Cię że chce Ci się to tak weryfikować i walczyć z wiatrakami.

Dzięki za słowa uznania. Ja tego tak nie widzę. Jak dyskutuję, to po prostu piszę to, co myślę. Żółci są wszyscy tacy sami. Podam przykład. Na ręce mam japoński zegarek. Na tarczy jest informacja, że jest wodoszczelny do 100 m, na odwrocie natomaist, że do 10 atm. Tyle, że na 100 m jest 11 atmosfer. Jest jeszcze atomosfera nad wodą, ciśnienie statyczne powietrza napierające na taflę :facepalm: Gdy byłem w sklepie to wyjasnić, to mi zegarmistrz powiedział, że przy 30 czy 50 atm, to sobie prysznic z zegarkiem co najwyżej można wziać. Odparłem, że faktycznie, ma rację, w kabinie prysznicowej jest takie ciśnienie, że jak wychodzę z kąpieli, to robię przystanek dekompresyjny :)


:whisky:
Obrazek

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości