Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: edarek » ndz gru 12, 2021 6:08 pm

Jeśli przeglądałeś ten temat wstecz (a wygląda na to, że tak), to zauważyłeś, że Miboxer miał pewną przypadłość. Miał, bo teraz jakoś o tym cisza, a i mój pracuje bez zastrzeżeń.
Pio.kus pisze:...Ktoś podpowie co kupić i dlaczego? :)...

W zasadzie, to sam sobie odpowiedziałeś.

Pio.kus pisze:...Za C4 przemawia szybsze ładowanie, 2 x 1.5 A, jest trochę tańsza i z tego co przeczytałem na forum ma lepszy pomiar rezystancji...

Bierz Newell Smart C-4. ;) Będziesz Pan zadowolony. :good:
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Pio.kus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 17, 2021 9:21 am
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Pio.kus » ndz gru 12, 2021 5:23 pm

Do tej pory używałem taniej dwuslotowej ładowarki Trustfire, którą kupiłem na początku przygody z EIN, czyli prawie 4 lata temu. Ostatnio na jednym slocie dioda nigdy po naładowaniu nie robi się zielona, więc decyzja o zakupie nowej. Za C4 przemawia szybsze ładowanie, 2 x 1.5 A, jest trochę tańsza i z tego co przeczytałem na forum ma lepszy pomiar rezystancji. Za UC4000 to, że wydaje mi się trochę lepiej wykonana i dłużej posłuży. Dla mnie to i tak przesiadka ze starego Fiata do nowego Mercedesa. Ale jak już mam coś kupić, to chcę żeby to był przemyślany zakup.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Tommy Black » ndz gru 12, 2021 1:19 pm

Pio.kus pisze:Wybór nowej ładowarki ograniczyłem do Everactive UC-4000...


I dobrze zrobiłeś. Nie wiemy jakie i ile ogniw masz na bieżąco do ładowania ale to naprawdę dobry wybór. Mam dwie takie ładowarki od roku i nie narzekam. Ba, znam kilku waperów, nawet w Salonie, którzy też mają i też nie ośmielili się narzekać. Bezproblemowa i bardzo funkcjonalna rzecz.

Pio.kus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 17, 2021 9:21 am
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Pio.kus » ndz gru 12, 2021 12:03 pm

Witam, mój pierwszy post na forum.
Po przejrzeniu tego i innych wątków mam mały mętlik. ;)
Wybór nowej ładowarki ograniczyłem do Everactive UC-4000 lub dostępnej w kraju C-4 pod brandem Newell Smart C-4 Supra. Miboxera C4-12 wykluczyłem ze względu na konieczność zakupu poprzez Ali.
Ktoś podpowie co kupić i dlaczego? :)

 ! Wiadomość od: Miodu
Witaj @
Awatar użytkownika
Pio.kus
.

Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.
Awatar użytkownika
kris67
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 15, 2019 6:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 50 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: kris67 » ndz lis 21, 2021 6:56 am

Superlux pisze:
Xtar VC2s ... z Samsungiem 40T czy z Samsungiem 50E mogą być poważne problemy.



Samsung 40T wchodzi bez problemu. LG 50T tak samo. Innych ogniw 21700 nie mam, więc nie wiem czy się mieszczą czy nie.
__________________________
:good: Obrazek
__________________________
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: edarek » sob lis 20, 2021 11:06 pm

Muszę tu sprostować mój wpis, który może wprowadzić w błąd. Pomyliły mi się modele i chodziło mi o SC2, która jest prostsza i ładuje prądem 3A, a nie VC2S. Przepraszam.

Uzupełnienie

Nie będę pisał kolejnego posta, bo ten był ostatni. Chciałem zostawić tu kilka spostrzeżeń dotyczących ładowarki Xtar SC2, o której wspomniałem wyżej. Dlaczego ta właśnie? Używam w domu Xtar VC2 i w pracy Miboxer C4-V4. VC2 zasilana jest przez kabel Micro USB i może, wycisnąć jedynie 0,5 A na slot. Miboxer to torpeda, ale zasilana 230 V i jest sporych rozmiarów. Potrzebowałem czegoś szybkiego i małego na wypady, kiedy nocując w schroniskach, czy kwaterach mam do dyspozycji tylko jedno gniazdo 230 V na jeden pokój, albo całe piętro (schroniska) i w kilka godzin muszę naładować 4 telefony, latarkę czołową, powerbanka, zegarek, kamerę, czasem aparat i jeszcze akumulatory do EIN. Wtedy z pomocą przychodzi osmioportowa ładowarka USB, ale Miboxer odpada, a VC2 jest za wolna. Dlatego padło na Xtara SC2. Ładowarka mała, uboga w funkcje, ale za to ładując dwa akumulatory, może podać po 2 ampery na każdy, a ładując pojedynczo - 3 ampery. Używając szybkiej ładowarki USB i dobrego kabla, ładuje bardzo szybko. Ogniwa nie nagrzewają się zbytnio. Trafiłem ją za śmieszne 25 złotych w sklepie BTO na Allegro. Była przeceniona, ponieważ opakowanie podobno jest zastępcze, choć wygląda jak oryginalne.
https://allegro.pl/oferta/ladowarka-xta ... 0676216062
Może ktoś ma podobne dylematy i przyda się ta informacja.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Superlux » czw lis 18, 2021 8:32 pm

@
Awatar użytkownika
edarek
, @
Awatar użytkownika
AndrzejGdz




Prąd ładowania jest taki sam w obu ładowarkach, czyli łącznie 2 A na dwa sloty... reasumując - 1 × 2 A, 2 × 1 A lub 2 × 0,5 A. Obie mają swoje plusy i minusy.

Plusy i minusy -

Xtar VC2s mierzy rezystancję wewnętrzną ogniw, i to jest plus ale nie jest w tym mistrzem precyzyjności. Z drugiej strony zasilacz trzeba dokupić osobno. Problem może wystąpić z ładowaniem ogniw 21700, ponieważ sanki mogą przyjąć akumulatory o długości max 70 - 70,5 mm. Samsung 30T czy Molicel P42A mogą wejść na wcisk, natomiast z Samsungiem 40T czy z Samsungiem 50E mogą być poważne problemy. Generalnie trzeba by założyć temat na forum, czy ktoś ten sprzęt posiada i czy może to sprawdzić. W sklepach podają graniczną długość ogniwa na 70 mm a np. HKJ podaje 70,5.

Xtar X2 jest trochę prostszą ładowarką, nie mierzy rezystancji ale nadaje się do użycia, prosto po wyjęciu z pudełka, kabelek sieciowy i wewnętrzny zasilacz załatwiają sprawę.
Kolejnym plusem jest to że przyjmuje wszystkie ogólnie dostępne akumulatory 2700, i to z dużym luzem... sanki chodzą jak marzenie.

Uważam że zdolność do pomiaru rezystancji wewnętrznej jest niezwykle istotna ale w tym konkretnym przypadku, mając do wyboru te dwie ładowarki, i biorąc pod uwagę że format 21700 to przyszłość, pomimo wszystko wybrałbym Xtara X2.




:friends:
Obrazek
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: edarek » czw lis 18, 2021 4:13 pm

Xtar VC2S z tego, co kojarzę może być też zasilana przez kabel USB. X2 natomiast ma większy prąd ładowania.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
AndrzejGdz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 6:41 am
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: AndrzejGdz » czw lis 18, 2021 8:24 am

thofen pisze:Cześć, szybkie pytanie od laika.
Xtar VC2S czy Xtar X2? Różnica 5 złotych, przeznaczenie to ładowanie 18650 do Aegis Boost Pro.
Są jakieś znaczące różnice?
https://allegro.pl/oferta/ladowarka-li- ... 0424932353
https://allegro.pl/oferta/ladowarka-li- ... 0429165321

Pierwsza jest zasilana -> "Zalecany zasilacz 5V 2A. Brak zasilacza w zestawie" a druga poprzez kabel sieciowy 220 V.
Awatar użytkownika
jirajamgo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:17 pm
Lokalizacja: stolica złota Polski
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: jirajamgo » wt lis 02, 2021 10:05 pm

@
Awatar użytkownika
thofen
za 69 zł masz jeszcze taką: https://allegro.pl/oferta/ladowarka-pow ... 4291fbf951.
Lost Vape Thelema Quest 200W + Damn Vape Doom X RTA

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości