Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Awatar użytkownika
radecki12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 08, 2019 8:11 pm
Lokalizacja: WWA
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: radecki12 » wt paź 08, 2019 9:43 pm

@
Awatar użytkownika
Maciejko
bardziej miałem nadzieję, że ktoś uświadomi mnie, że to nic strasznego i mogę śmiało ją kupować. Ale tak odbieram Twój komentarz więc dzięki ;)
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Maciejko » wt paź 08, 2019 9:24 pm

@
Awatar użytkownika
radecki12
co jest takiego strasznego w prądzie ładowania 2A? To wcale nie jest dużo, są szybsze ładowarki. Zresztą jak chcesz mieć mniej to podłącz zasilacz mniej wydajny prądowo. Albo dorzuć kilka złotych i kup coś, gdzie prąd ładowania jest mniejszy, jeśli tak Cię on przeraża. Albo nie dorzucaj i kup tańszego Xtara MC1, on ma maksymalnie 500mA.
Awatar użytkownika
radecki12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 08, 2019 8:11 pm
Lokalizacja: WWA
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: radecki12 » wt paź 08, 2019 8:26 pm

Powie ktoś coś na temat Xtara SC1? Przeraża mnie trochę to ładowanie 2A, ale skoro ładowarka sama sobie prąd dostosowuje to nie jest może takie złe wyjście. Docelowo miałby ładować ogniwo 21700.
Mietus25
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 28, 2019 10:23 pm
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Mietus25 » wt paź 01, 2019 5:18 pm

Osobiście używam Xtara SC2 z zasilaczem od HTC dołączonego do telefonu. Co prawda jej parametry nie są takie jak wymaga ładowarka, jednak nie zauważyłem jakichś negatywnych skutków.Ładowarka grzeje się raczej normalnie, nie parzy po dotknięciu (prawdopodobnie odrobinę wolniej się ładują akumulatory, aktualny czas ładowania to 50 minut). Akumulatory miałby trochę poniżej 50% stanu baterii wg Aegisa Legend. Przeskok w prędkości ładowania jest bardzo duży w porównaniu do ładowania Aegisem (po 500 mA na akumulator).

Parametry ładowarki to:
5v - 2,5 A
9v - 1,7 A
12v - 1,25 A
60N20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:28 am
Lokalizacja: Jaw
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 44 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: 60N20 » pt wrz 20, 2019 6:45 am

Jeżeli coś u nas kosztuje 10zł to u Chińczyka kosztuje max 1$... A jeśli coś u nas jest za 100zł, to należy sprawdzić po ile jest u Chińczyka... Prawda jest taka, że każdy produkt może być wadliwy, tylko czy jest to związane z wadą projektowo-konstrukcyjną, czy z powodu jakości użytych materiałów. Tak samo ludzie kupują po taniości kable USB zrobione z przewodów telefonicznych, a później się dziwią czemu podczas ładowania robi się z niego plastelina z funkcją grzania, albo nie przechodzi w tryb QC...

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: iron64 » pt wrz 20, 2019 2:44 am

@
Awatar użytkownika
60N20
W przypadku towaru z Chin nadal jest zasada, dostajesz to za co płacisz. Czyli kupując towar za 10zł jest to towar za 10zł i próżno oczekiwać po nim towaru za 100zł. Niestety, kupując towar sprzedawany i często zachwalany jako superduperhiper lek na wszystko w Polsce za 100zł często dostajemy podobny towar do tego z Chin za 10zł.
Na temat testów, a już szczególnie na YT z przyzwoitości się nie wypowiem. Sumienie mi nie pozwala zwyczajnie. Rzetelnych recenzentów, testerów jest bardzo mało i giną w całości tak bardzo, że rzadko kto ich wyłowi.
Obrazek
60N20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:28 am
Lokalizacja: Jaw
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 44 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: 60N20 » czw wrz 19, 2019 9:55 pm

iron64 pisze:Jest to ładowarka jak każda inna, nie wyróżnia się niczym. Nazwałbym ją zwykłem chińczykiem. Zrób jak uważasz, ja kupiłbym tańszą, np. tą białą linkowaną wcześniej. No może ewentualnie tą, o której pisałem, że daje 1,8A na 12v. Kosztuje coś koło 12zł na allegro. Też typowy chińczyk, ale jakby tańszy sporo.
Niestety tani chińczyk wyróżnia się bardzo i to bardzo negatywnie. Jeżeli tylko nie trzyma parametrów i trochę się grzeje (max 70st) to tylko należy dziękować Bogu i modlić się o szybką samodestrukcje. Gorzej jak zniszczy obiekt ładujący lub zasilający. Jeżeli wątek jest o dobrych ładowarkach do ogniw, to ładowarka QC też powinna trzymać poziom! Polecam przejrzeć testy, ale nie te tylko o czasie ładowania. Lepiej kupić sprawdzone/przetestowane chińskie ładowarki 2x droższe, bo nawet jak teraz nasz tel nie obsługuje QC to następny będzie.

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Superlux » czw wrz 19, 2019 8:57 pm

I ja teraz przez Was :evil: nie kupię sobie ładowarki ładującej większym prądem niż 2 A, w sumie i tak mi wystarczy ale miałem nadzieję....chyba że się wk...ę i wynajdę jakoś Miboxera c2-6000 a z tego co pamiętam to On ma chyba wbudowany zasilacz i odpala po prostym drucie.

Edit - Na Ali Miboxer c4-12 ( 12 A na cztery kanały ) tylko 138 pln :wow: . No i co ważne ( po tej debacie które QC 3.0 bardziej się grzeje ) ten wszystko ma w komplecie więc niepotrzebne nam poszukiwania adapterów, zasilaczy itp itd. Bajer na bajerze bajerem pogania. Gdyby nie wtopa z power bankiem Henrik wystawiłby zapewne optymalną ocenę - https://lygte-info.dk/review/Review%20C ... %20UK.html . Kiedy ładujemy jednocześnie 4 batki prądem po 3 A na twarz to nie ma wyjątków, musi się grzać i to bardzo - ładowarka i akusy chociaż oczywiście jest tam podobno całe multum zabezpieczeń. Jeżeli nie miałbym everActive i chciałbym wydać na ładowarkę mniej niż 200 pln ( ba, mniej niż 150 ! ) to wybrałbym właśnie c4-12 albo nieco wolniejszą ale posiadającą podobne funkcje c4 Plus ( za 117 ). A tak byłem zadowolony z tej everActive...aż trafiłem tu i teraz miewam koszmary, te wszystkie Skyrce i Miboxery tak mnie straszą :boje: .
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: iron64 » czw wrz 19, 2019 6:41 pm

Jest to ładowarka jak każda inna, nie wyróżnia się niczym. Nazwałbym ją zwykłem chińczykiem. Zrób jak uważasz, ja kupiłbym tańszą, np. tą białą linkowaną wcześniej. No może ewentualnie tą, o której pisałem, że daje 1,8A na 12v. Kosztuje coś koło 12zł na allegro. Też typowy chińczyk, ale jakby tańszy sporo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: Metall » czw wrz 19, 2019 6:40 pm

Wiem, że ładowarki się grzeją... Nawet moja do starej Nokii, która ma na wyjściu 420 mA, tez się trochę grzeje. Ja tylko przytoczyłem przykład jednej ładowarki z QC3.0, którą niestety miałem i która grzała się patologicznie i jeszcze przy tym cuchnęła, aż wreszcie to grzanie (w sumie to GRZANIE) doprowadziło ją do kresu technologicznego żywota. Zasmrodziła się niemiłosiernie i zdechła.
Powtórzę jeszcze raz, wiem że ładowarki się grzeją. Nie musicie mi w każdym poście o tym przypominać :D
Ja tylko napisałem o pewnym egzemplarzu, który grzał się aż za bardzo ;)

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości