Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Awatar użytkownika
Maciejko
Administrator
Administrator
Punkty reputacji: 6185
Podziękował: 1039 razy
Otrzymał podzięk.: 1156 razy

Postautor: Maciejko » 08 paź 2019, 23:48

@
Awatar użytkownika
radecki12
kupuj śmiało. Tutaj są tacy co szukają jak najszybszych ładowarek, które będą pompować prądem 4A. Więc co to jest 2A. Zresztą te wszystkie technologie QC w smartfonach. Tam siedzi też ogniwo li-ion, i się je ładuje czasem wyższym prądem. I tragedii nie ma. Tylko jeszcze drobna porada. Może warto jednak dorzucić parę groszy i kupić coś co ma więcej slotów do ładowania? Jeden to trochę mało. :)

Awatar użytkownika
radecki12
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3
Otrzymał podzięk.: 2 razy

Re: Dobre ładowarki ogniw w rozsądnej cenie

Postautor: radecki12 » 08 paź 2019, 23:48

W sumie, może fakt. Zawsze będzie jeden aku w zapasie, a nie zasuwać tylko na jednym. Więc wybór pewnie padnie na SC2, dzięki :D
Awatar użytkownika
Maciejko
Administrator
Administrator

Postautor: Maciejko » 09 paź 2019, 00:21

@
Awatar użytkownika
radecki12
pamiętaj tylko, że do tej ładowarki nie wejdą jednocześnie dwa ogniwa 21700. :)

EDIT:
Wejdą dwa, było późno i mój mózg nie zakontaktował do końca. Można ładować dwa, oczywiście. Przepraszam za zamieszanie. :)
Awatar użytkownika
iron64
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 2338
Podziękował: 1586 razy
Otrzymał podzięk.: 1285 razy

Postautor: iron64 » 09 paź 2019, 03:46

@
Awatar użytkownika
Maciejko
nie siej dezinformacji, oczywiście, że wchodzą 2x21700 jednocześnie, wchodzą nawet 2x26650 jednocześnie.
Obrazek

Load "Salonowe gadżety" 8,1
Searching for Salonowe gadżety
Found Salonowe gadżety
Loading...
Ready
Awatar użytkownika
Maciejko
Administrator
Administrator

Postautor: Maciejko » 09 paź 2019, 11:27

@
Awatar użytkownika
iron64
i @
Awatar użytkownika
radecki12
o kurka wodna, rzeczywiście. Mea culpa, pomyliłem się, przepraszam. To w MC2 się da ładować tylko jeden na raz. Wybaczcie. :smile:
Awatar użytkownika
Icey33
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 159
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 56 razy

Postautor: Icey33 » 09 paź 2019, 13:24

2A to faktycznie nie tragedia. Jakiś czas temu siedziałem sporo w modelach żaglowych i tam się wykorzystuje pakiety NiMH głównie ale ze znajomym eksperymentalnie ładowaliśmy też Lipole. Ogólnie między biegami było często tylko 15-20 minut wolnego, a warto pakiety było doładowywać dla bezpieczeństwa (sprzęt z padniętą baterią potrafił sam popłynąć w dal :P ). Ładowarka mikroprocesorowa Multiplex MULTICharger LN-5014 potrafiła te pakiety ładować na 5A... Nigdy nic się nie stało... A sporo tego naładowaliśmy. Jeśli się dba o zasilanie i sprzęt, zachowuje podstawową higienę pracy to nic im nie będzie. Teraz ładuję tą ładowarką pakiety do replik ASG... zdrowe i nie puchną choć przyznam, że używam teraz głównie konwersji HPA i baterie doładowuję sporadycznie...

Oczywiście im mniejszy prąd ładowania tym bateria będzie dłużej służyć (w teorii).
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 17103
Podziękował: 6630 razy
Otrzymał podzięk.: 16875 razy

Postautor: Tommy Black » 09 paź 2019, 13:30

Icey33 pisze:Teraz ładuję tą ładowarką pakiety do replik ASG... zdrowe i nie puchną choć przyznam, że używam teraz głównie konwersji HPA i baterie doładowuję sporadycznie...

O cholera...trzeba na Ciebie uważać... :-P
Awatar użytkownika
Icey33
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 159
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 56 razy

Postautor: Icey33 » 09 paź 2019, 13:42

Bez nerwów :D Bawię się w rekonstrukcję spadochroniarzy brytyjskich, 16 Air Assault Brigade, a jak wiadomo Angole do porywczych raczej nie należą więc luzik :P Zresztą ja jestem ogólnie bardzo spokojnym człowiekiem. Wkurzyć mnie umieją tylko dwie osoby - moja Mama i moja Kobieta, ale chyba nie jestem jedynym przypadkiem z takim schorzeniem :P
Awatar użytkownika
Diodek.pl
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 124
Otrzymał podzięk.: 42 razy

Postautor: Diodek.pl » 22 paź 2019, 11:36

Haze pisze:Nic takiego, mi chodziło o dwie kwestie:

1. Jak rozumiesz info: Internal protection sheets to avoid over-discharging and over-charging? Czy w takiej bateryjce można się spodziewać PCB z zabezpieczeniem?

2. Czy spotkałeś się z ogniwami, które mając PCB trzymały standardowe wymiary? Czyli NIE BYŁY trochę dłuższe bądź grubsze?

Sugerując się nazewnictwem wychodzi na to że te zabezpieczenia są zaimplementowane już w ogniwie, nie ma ich na płytkach dołączonych do zestawu. Jednak zabezpieczenie przed rozładowaniem albo przeładowaniem bez elektroniki jest dla mnie dziwne. Z podanej nazwy można też wysnuć układ https://www.ti.com/lit/ds/symlink/bq2970.pdf jednak nie wiem czy on może być jakoś zaimplementowany w ogniwie.

PCB = wymiar niestandardowy. W przypadku ogniw 18650 / 21700 dodawanych do latarek np. XANES czy ROFIS, ich gabaryty mocno odbiegają od norm, przez co nie raz bywa że ogniwa te nie mieszczą się w latarkach które są teoretycznie dostosowane do konkretnych ogniw. Najczęściej problemem jest grubość niż szerokość, jednak w wielu latarkach są sprężyny z obu stron co poniekąd ułatwia sprawę z długością, ale bywają przypadku że cierpi na tym biegun dodatni bo jest wręcz wciskany przez sprężynę. Nie trafiłem jeszcze sztuki aby ogniwo z PCB było identyczne jak bez niego.
Diodek.pl - o latarkach Convoy, akumulatorach i oświetleniu.
KodyzChin.eu - kody zniżkowe na zakupy w Chinach.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 17103
Podziękował: 6630 razy
Otrzymał podzięk.: 16875 razy

Postautor: Tommy Black » 22 paź 2019, 12:46

@
Awatar użytkownika
Diodek.pl

Michał, a ja, skoro już się pojawiasz znów, mam do Ciebie pytanie. Też związane z ładowarkami. Bo jak wiadomo, niektóre ładowarki mają opcję rozładowywania ogniw.
Czy mógłbyś fachowo, no może nie nazbyt fachowo :-P napisać co w zasadzie daje nam taka możliwość? Czy nam, z punktu widzenia i siedzenia :) wapera, jest ona użyteczna i kiedy ewentualnie można czy należy z niej korzystać?

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”