Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: Superlux » pt wrz 20, 2019 7:08 pm

60N20 pisze:@Superlux @
Awatar użytkownika
Kajtek

Miboxer C4-12 na Banggood swego czasu często wrzucali na promo za 29.99$ do tego kilka % cb i cena wyszła niewiele ponad 100zł. Obecnie 42$ jest trochę chorą ceną, jedyny plus to możliwość zbicia punktami BG do 35,43$ (czyli niecałe 140zł) oraz kilka % cb.
C4-12 jest też FT za niecałe 38$, więc jak wrzucą promo minus 10-15% na wszystko (np. na halloween), to cena 32-34$ robi się już powoli znośna (podobnie na ali, jak pojawią się kupony np 5$/35$).
Natomiast C2-6000 kupiłem przypadkiem, tylko dlatego że wrzucili na BG za 20$ (jak się okazało całą 1 szt) i dla mnie to jest rozsądna cena z 2 kanałową ładowarkę.

A z ciekawostek to mam wrażenie, że C2-6000 jest lżejsza od Lii500.....
Co do samego sprzętu to nie mam zastrzeżeń, przy pełnym obciążeniu i pasywnym chłodzeniu robi robotę stacjonarnie(C4) jak i mobilnie(C2). Jedyny minus dotyczy mobilności C4-12, a właściwie jego "laptopowego" zasilacza.

Czy kupiłbym jeszcze raz? Tak, ale polując na rozsądną cenę.


Jeszcze nigdy nie kupowałem na Banggood więc żadnych punktów nie posiadam ( to właśnie rada kogoś na Trawniku że tam można taniej trafić Miboxera spowodowała że zacząłem się tą stroną interesować, mogłeś to być i Ty ), na Ali mogę obecnie kupić taniej niż tam i na ft.
132 - 138 plnów, bo tyle teraz mniej więcej kosztuje c4-12 jest ceną ok...przynajmniej dla mnie. Patrząc na to ile musiałbym zapłacić za gorsze ładowarki mogę ją spokojnie łyknąć tu i teraz. Mobilnie mam Soshine ( troszeczkę choruje, z resztą w ogóle ostatnio mam mały bunt w jednostce, na szczęście są zmiennicy ) ale to właśnie na c2-6000 sobie zapoluję i też życzyłbym sobie ceny w ok 20 usd, szczęściarz z Ciebie...niebywały :ok: .



:beer:
Obrazek
Kajtek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: czw sty 03, 2019 10:18 pm
Lokalizacja: Wrocław
Otrzymał podzięk.: 61 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: Kajtek » pt wrz 20, 2019 12:23 pm

Dzięki. Kupiłem C4-12.
60N20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:28 am
Lokalizacja: Jaw
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 44 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: 60N20 » pt wrz 20, 2019 7:29 am

@
Awatar użytkownika
Superlux
@
Awatar użytkownika
Kajtek

Miboxer C4-12 na Banggood swego czasu często wrzucali na promo za 29.99$ do tego kilka % cb i cena wyszła niewiele ponad 100zł. Obecnie 42$ jest trochę chorą ceną, jedyny plus to możliwość zbicia punktami BG do 35,43$ (czyli niecałe 140zł) oraz kilka % cb.
C4-12 jest też FT za niecałe 38$, więc jak wrzucą promo minus 10-15% na wszystko (np. na halloween), to cena 32-34$ robi się już powoli znośna (podobnie na ali, jak pojawią się kupony np 5$/35$).
Natomiast C2-6000 kupiłem przypadkiem, tylko dlatego że wrzucili na BG za 20$ (jak się okazało całą 1 szt) i dla mnie to jest rozsądna cena z 2 kanałową ładowarkę.

A z ciekawostek to mam wrażenie, że C2-6000 jest lżejsza od Lii500.....
Co do samego sprzętu to nie mam zastrzeżeń, przy pełnym obciążeniu i pasywnym chłodzeniu robi robotę stacjonarnie(C4) jak i mobilnie(C2). Jedyny minus dotyczy mobilności C4-12, a właściwie jego "laptopowego" zasilacza.

Czy kupiłbym jeszcze raz? Tak, ale polując na rozsądną cenę.
Awatar użytkownika
Michal Kokot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: wt cze 18, 2019 9:28 am
Lokalizacja: Bytom
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: Michal Kokot » czw wrz 19, 2019 1:24 pm

Aktualnie używam Golisi S2(w domu) i Nitecore I4 (w pracy). Na obie nie ma co narzekać, obie w dosyć przystępnych cenach i co najważniejsze - mają zasilanie sieciowe, nie USB. Golisi dodatkowo po włożeniu akusów pełni nam funkcję powerbanka (nie może być podpięta do gniazdka wtedy).
Atomizery: Asmodus C4
Zasilanie: Dovpo Topside Dual SE
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: salto » czw wrz 19, 2019 1:08 pm

Haze pisze:Zabawa ze SkyRC jest PRZEDNIA :ed:

Gratulacje *yes2* szybkości samoorganizacji :beer:

Ja postanowiłem w tym tygodniu nie zamawiać, właśnie z uwagi na potencjalnie wciągającą eksplorację. Wysteruję to tak, aby mi paczka przyszła przed następnym weekendem. Teraz pracodawca, współpracownicy oraz jacyś randomowi ludzie znikąd mnie ścigają tak, że musiałem się zbunkrować i ogarnąć zadania...

:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: Haze » śr wrz 18, 2019 9:48 pm

Zabawa ze SkyRC jest PRZEDNIA :ed: , taki szybki przykład:

vtc5a-charge_0.5A.png

Spokojne (0,5 A) ładowanie VTC5A - prąd się nie zmienia, napięcie rośnie, a temperatura baterii postanowiła sobie spaść o 2 stopnie. I to nie w wyniku ochłodzenia otoczenia, inne baterie w pozostałych slotach nie zaliczyły tego efektu.

PS. Oczywiście są też kuchy, zwłaszcza w aplikacji sterującej, ale o tym napiszę pewnie w jakiejś mini recenzji ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: salto » śr wrz 18, 2019 12:40 am

Haze pisze:Jak na razie znalazłem tylko tyle (odnośnie Sony VTC):

Nie wywiniesz się tak łatwo. Fotki z mikroskopu elektronowego z postprocesingiem są potrzebne :)
@
Awatar użytkownika
Haze
, widziałeś więcej ogniw niż Tesla. Powinieneś zamknąć oczy i ołówkiem automatycznie rysować nanostrukturę elektrody :whisky:

Haze pisze:No właśnie, i zakładam że aby nie przekroczyć 4.2 V trzeba zacząć schodzić z prądem w dół. Stromość tego schodzenia to osobna sprawa.

Już jest wspólna z naszą nową ładowarką. Popatrz tu:

Soft Charge
Lets the user control the voltage threshold of deep-discharged rechargeable Lithium batteries at which
the charge routine can proceed with the full user-set charging rate.


Uwielbiam słowa user oraz control nieopodal siebie.

Ciekawa sprawa. Bo się nie lenię i jak była opcja, to przejrzałem wszystkie ładowarki na Planecie. I się okazało, że żadna (poza wiadomą, która ma dwa tryby) nie implementuje nic poza CC/CV. Jedna, miała dwie wersje CC/CV. Są opisywane jakieś mityczne ładowarki, co podobno miały tryby pracy, nie wiadomo natomiast kiedy to było, bo jest pismem obrazkowym bez dat..


:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: Haze » wt wrz 17, 2019 6:09 am

salto pisze:Przy czym ja nie zakładałem, że będę tę wartość zwiększał > 4.2 V, nawet gdyby się okazało, że chemiczna budowa anody to umożliwia. Dopóki jest "C" w "CV", wartość 4.2V jest ograniczeniem górnym.

No właśnie, i zakładam że aby nie przekroczyć 4.2 V trzeba zacząć schodzić z prądem w dół. Stromość tego schodzenia to osobna sprawa.


salto pisze:Czy jesteś w stanie określić jaki skład chemiczny mają ogniwa 30T, 40T, 30Q, HG2 i z 2 chińskie wynalazki 21700 z zabezpieczeniami - są tam inne katody, może są też tam anody innego typu?

Jak na razie znalazłem tylko tyle (odnośnie Sony VTC):

The Sony batteries are a hybrid IMR battery. Nickle-Manganese-Cobalt chemistry. Hybrid batteries are a new type of "mixed chemistry" battery manufactured by Panasonic, Sony, and others. Hybid batteries use a Cobalt cathode like ICR batteries but have the same manganese and nickle makeup which IMR batteries have. This provides for higher drain capabilities while also having higher overall battery capacity (mAh).
Obrazek
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: salto » wt wrz 17, 2019 5:55 am

Haze pisze:To widać, że tryb zmienia się w momencie kiedy napięcie dojdzie do 4.2 V. Myślisz, że ogniwo zniosłoby dalsze ładowanie w nie dużego prądu? Nie wiem, tu już chyba fizyka/chemia się odzywa ...

Myślę, że termopara odcięłaby prąd. Jeżeli nie, to ogniwo by się awaryjnie rozszczelniło. Jest to specyficzna właściwość metody CC/CV.

Przy czym ja nie zakładałem, że będę tę wartość zwiększał > 4.2 V, nawet gdyby się okazało, że chemiczna budowa anody to umożliwia. Dopóki jest "C" w "CV", wartość 4.2V jest ograniczeniem górnym.

Robię edycję posta. Zrozumiałem przez niewybudzenie, że w ogóle - z jakiś powodów - nie można ustawić napięcia anody. Ufff...
To czego nie możemy zrobić, to zmienić tego napięcia, np. ustawić stałego napięcia w pewnych interwałach. W laptopach mamy tego typu ładowarki. Ma to pewien - zupełnie-qrwa-nikomu-nie-potrzebny minus, który "zobrazuję". Poniżej symulacja AI:

Obrazek

Anoda jest siatką węglową, przewodnikiem, coś jak grzałka mesh, tylko z grafitu. Na niej rozportarty (lub nią oblepiony - w przypadku grafitu) jest jeden lub więcej związków z rysunku powyżej, które akumulują lit. Będę je nazywał zbiorem lub strukturą {A,B,...}. Tam ładowarka podaje elektrony, które po siatce dochodzą do kationów litu. I teraz snapshot. To miejsce - {A,B,..}, siatka elektronów (-) oraz jony litu (+) - nazywamy interfejsem elektrolit-elektroda typu anoda. Zadaniem ładowarki jest efektywnie "wessać" oraz równomiernie rozłożyć w {A,B,..} jony litu za pomocą elektronów, które scalają się nim. Jedyne, co może zrobić to sensownie ustawić (tu przydaje się imho zajeb**ie operator ładowarki (typu normalnego)) potencjał anody, tak aby reakcja "wssysania" przebiegała optymalnie. Ten typ reakcji nazywa się fachowo interkalacją.

Problem jaki tutaj mamy - zobrazowany na rysunku oraz ilości elementów zbioru {A, B,...} polega na tym, że... no włąśnie qrwa. I co teraz? Mamy jeden nastaw na całą fazę CV.

Gdybym miał możliwość ustawienia dowolnego potencjału siatki, to próbowałbym zassać lit bardzo wolnym przebiegiem sinusoidy (po to mi interwały, aby to chociaż przybliżyć) w najlepszej na świecie konfigurowalnej ładowarce kompaktowej) przebiegającą przez optymalne zakresy wszystkich {A,B,...} oraz zasugerowałbym Koreańcom z Samsunga, aby połozyli mi na siatce strukturę {A, B, ...} ze związków, które są jak najbardziej po prawej stronie rysunku oraz wszystkie tworzą tam względnie zwarte skupisko. Jeśli by się to udało, to wyłączam pulsację siatki i zassysam stałym potencjałem i kupuję koszulke z napisem CC/CV Motherfuckers :kill: . Zanim to nastąpi, sceptycznie podchodzę do braku możliwości zmiany V w CV przy obecności więcej niż jednego związku w {A, B, ...}. Jest on niczym nieuzasadniony.

Natomiast bardzo obiecującym wydaje mi się możliwość ustawienia potencjału tak, aby wbić się dokładnie w środek klastra. Pozorny minus tej metody, polegającym na konieczności podbicia napięcia, wyglądający jak bezsensowna strata czasu, może być jej zaletą. Podejrzewam, że rozłoży to równomiernie lit w beczkach. Wtedy nastąpi trzecia - "nieautoryzowana" - faza, dobicie™ do pełna. Oficialnie koniec fazy II. Wszystko da się zweryfikować niebawem. Na monitorze MC3000.

Czy jesteś w stanie określić jaki skład chemiczny mają ogniwa 30T, 40T, 30Q, HG2 i z 2 chińskie wynalazki 21700 z zabezpieczeniami - są tam inne katody, może są też tam anody innego typu?

Trochę się post rozwinął, ale chyba ma to pewną przewagę nad ustawieniem na pałę potencjału siatki? Napiszę poza tym email do SkyRC, aby mi oprogramowali interwał pływający. To jest chwila roboty, a niezły upgrade urządzenia. Potrzebuje dosłownie listę cykliczną kilku wartości, przełacznik on/off właczający jej rotację oraz ustawienie szybkości.
:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: Haze » pn wrz 16, 2019 3:14 pm

salto pisze:Nie widzę w instrukcji - której jeszcze nie przeczytałem uważnie - możliwości ustawienia - w dowolnym obsługiwanym przez ładowarkę zakresie - napięcia przy którym zmieni się tryb CC na CV. Jest mi to potrzebne, aby efektywnie ładować ogniwa.

Nie ma tej opcji. Ale jak spojrzeć na przebieg ładowania:

skyrc-charge.png

To widać, że tryb zmienia się w momencie kiedy napięcie dojdzie do 4.2 V. Myślisz, że ogniwo zniosłoby dalsze ładowanie w nie dużego prądu? Nie wiem, tu już chyba fizyka/chemia się odzywa ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości