Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20802 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: Selene » ndz wrz 15, 2019 6:24 pm

Co Wy chmurzycie? Podzielcie się. :P
Zaraz będzie info na Pudelku, że waperzy używają do ładowania akumulatorów swoich psów. :roll: :mrgreen:
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: Tommy Black » ndz wrz 15, 2019 6:12 pm

salto pisze:...czy kopiąc dziurę w ziemii wliczyłeś, że pierwszy sztych robisz stojąc już w zagłębieniu, powstałym po sagu... Pies Moocha jest rozwalcowany dość równomiernie, scaliłem go trójkątnym szpadlem.


Chyba już nie chcę być waperem.Albo nie chcę mieć żadnych ogniw, baterii, akumulatorów. Mam psa. Zabieram psa i się wyprowadzam. I w życiu nie widziałem trójkątnego szpadla i rozwalcowanego psa. I nie chcę widzieć!

:-P
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: salto » ndz wrz 15, 2019 6:02 pm

Haze pisze:Tu jest zapewne pies pogrzebany bo do przejścia z Wh na mAh ja przyjmuję napięcie średnie, a miernik Moocha całkuje na bieżąco rzeczywiste napięcia...

Odgrzebałem Twojego psa a psa Moocha scaliłem, bo on go z kolei rozwalcował. I Twój pies wyszedł mniejszy. W nocy jeszcze raz scalę psa Mooha; teraz muszę dość pilnie znikać. Ty za to sprawdź czy swojego nie za głęboko zakopałeś. Mogło być tak, że wykopując Twojego psa, nie wykopałem go w całości i przez to jest mniejszy. Tak 1/3 psa brakuje. Podaj mi głębokość, na której jest pies zakopany oraz to czy kopiąc dziurę w ziemii wliczyłeś, że pierwszy sztych robisz stojąc już w zagłębieniu, powstałym po sagu... Pies Moocha jest rozwalcowany dość równomiernie, scaliłem go trójkątnym szpadlem.


:beer:
____________________________________
PS A tak z innej beczki. W jakim celu obaj staracie się ukryć psa? U mnie on biega na ogrodzie...
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: Haze » ndz wrz 15, 2019 3:54 pm

salto pisze:Policz swoją metodą energię pobraną z ogniwa. Następnie przedłuż ten zielony odcinek w lewo, aby przeciąć oś napięcia. Policz pole ponad nim, wyjdzie Ci energia wyrażona w watogodzinach.

Tego nie muszę robić bo baterie testuję na DNA75 więc wynik mam już w Wh.


salto pisze:Jeżeli sprowadzisz do wspólnej jednostki ...

Tu jest zapewne pies pogrzebany bo do przejścia z Wh na mAh ja przyjmuję napięcie średnie, a miernik Moocha całkuje na bieżąco rzeczywiste napięcia...
Obrazek
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: salto » ndz wrz 15, 2019 3:05 pm

Haze pisze:I tu jestem w sumie w małej konfuzji co do moich wyników.

Policz swoją metodą energię pobraną z ogniwa. Następnie przedłuż ten zielony odcinek w lewo, aby przeciąć oś napięcia. Policz pole ponad nim, wyjdzie Ci energia wyrażona w watogodzinach. Jeżeli sprowadzisz do wspólnej jednostki swój i ten wynik, powinny się zgodzić w rozsądnych ryzach. Jeżeli tak by się nie stało, to policz energię swoją pierwotną metodą. Tak, jak to robiłeś, zanim wprowadziłeś do obliczeń automatykę. Wtedy na pewno się zgodzi :)

Haze pisze:Znasz może jakąś tańszą ładowarkę, która na to pozwoli, czy tylko SkyRC??

Ładowarka z DNA pozwoli sprawdzić, czy słupek się ruszy. Są tam, z tego co pamiętam, dwa tryby - szybkie ładowanie i długie wapowanie. Nazwali jak nazwali, ale chodzi o to kiedy zmieni się CC na CV.

Widziałem ładowarki konfigurowalne i to nawet bardzo wygodne. Ale, albo cena i nie ma sanek, albo są sanki a nie ma prądu. Nie widziałem nic takiego, co by miało konfigurację, wbudowane sanki i sensowny prąd. Nawet pomijając cenę.


:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: Superlux » ndz wrz 15, 2019 2:58 pm

@
Awatar użytkownika
salto


Pełna zgoda, pod tym względem mc3000 wygląda najsensowniej...i najbezpieczniej. Faktem jest również to że ładowarki w boxach z DNA mają sens, mam Hcigar vt75d a wcześniej miałem Nano i większą vt75. Najlepsze jest to że jak już sobie to wszystko podliczę to jeżeli kupię jeszcze Miboxera c4-12 to razem z everActive wyjdzie mi ok 320 plnów....tymczasem Skyrc w Polsce kosztuje w ok. 390 plnów czyli a propos de facto załaduję się centralnie w d....Dlatego chyba zrezygnuję z Miboxera a wezmę jakąś dużo tańszą szybką ładowarkę ale tylko na 2 sloty. Tylko w ten sposób przeżyję fakt że tak tak kutwiłem i zapomniałem że są chwile kiedy nie opłaca się oszczędzać. Spokojnie, nie mam nic do ever, jestem mega zadowolony ale dotarło do mnie że mógłbym mieć mc3000 dodając jedyne 70 pln. Jakoś to przeżyję, w sumie to głównie zależało mi na bezpieczeństwie, solidnym wykonaniu. Zostałem poinformowany że tak jest ( bynajmniej nie przez tych idiotów od marketingu z Baltrade ) i jest ok. W sumie to nigdy nie miałem tak dobrej ładowarki jak ta...więc jest to jakiś postęp :mrgreen: . Jestem zwyczajnym laikiem więc w takich sprawach staram się korzystać z pomocy mądrzejszych kolegów....chociaż np Luca v4 ( który mi teraz wariuje, fakt że dopiero po ponad 2 latach - jak na podłego Chinola całkiem niezły wynik :lol: ) kupiłem jedynie po przeczytaniu recenzji HKJ. Jednak tym razem było inaczej, z resztą batki które nie są kupione w BTO też od dłuższego czasu zawożę do kumpla na testy.
" Czy jest bezpiecznie ? ", lubię ten film.

Btw - też mam arcyzacne Samsungi 40T i również jestem żywo zainteresowany opinią Haze'a.



@
Awatar użytkownika
Kajtek


Szukałem wiele razy ale w Polsce nie znalazłem. W Banggood widziałem je w ok 170 pln, w Ali trochę drożej.




:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: Haze » ndz wrz 15, 2019 12:33 pm

salto pisze:Zastanawia mnie jedna rzecz, @
Awatar użytkownika
Haze
tutaj do Ciebie kieruję tak jakby bardziej to pytanie, bo masz większe doświadczenie :geek: tu niż my wszyscy razem. Taki np. Samsung 40T ma rating 4Ah, zmierzyłeś mu wykorzystanie tej pojemności w typowych warunkach rozładowania, na 2.3Ah. Czy jeśliby go optymalnie naładować, to czy wskoczyłby on na I miejsce tabelki? :) Wystarczy mu wtłoczyć*** tam tylko 10^3C więcej ładunku....

Kwestia jest niewątpliwie ciekawa, wprawdzie raczej akademicko bo jakoś nie widzę rzesz waperów, którzy nagle kupują ładowarki umożliwiające takie numery :smile: Poza tym nie wierzę żeby gra była warta świeczki, no ale nie wierzyć to se mogę, trzeba by to sprawdzić :smile: Znasz może jakąś tańszą ładowarkę, która na to pozwoli, czy tylko SkyRC?? (w sumie to już od dawna spoglądam na nią łakomym wzrokiem więc czemu nie :smile: ).

Zresztą, na marginesie, Mooch wyciąga z 40T prawie te 4Ah:

mooch-40T.png

Widać, że przy obciążeniu 10A wychodzi około 3.8 Ah. I tu jestem w sumie w małej konfuzji co do moich wyników. Bo nawet biorąc pod uwagę, że nasze mody odcinają baterie w okolicach 3 V to i tak z wykresu Moocha wychodzi, że do tego czasu 40T oddało jakieś 3.5 Ah, no a u mnie 2.3 Ah ... a bateryjka obciążona była podobnie (45W na wyjściu moda, czyli 11-15 A było zaciągane z ogniwa).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Kajtek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: czw sty 03, 2019 10:18 pm
Lokalizacja: Wrocław
Otrzymał podzięk.: 61 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: Kajtek » ndz wrz 15, 2019 12:07 pm

Można ją kupić gdzieś w Polsce?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: salto » ndz wrz 15, 2019 12:05 pm

Kajtek pisze:Niestety po kilku latach pracy ich wydajność spadła o połowę

:ok: Dobry tekst :D

2xMiboxer C4-12, złodziejka, taśma izolacyjna kosmata i klej. Za 3 stówki złożysz 24A potwora.


:beer:
Obrazek
Kajtek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: czw sty 03, 2019 10:18 pm
Lokalizacja: Wrocław
Otrzymał podzięk.: 61 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: Kajtek » ndz wrz 15, 2019 11:56 am

Czytam, czytam i nic nie kumam. Ale do sedna. Mam NC I4 i LUC V2. Niestety po kilku latach pracy ich wydajność spadła o połowę tzn. w I4 działają 2 sloty, a w LUC 1. Chciałbym kupić jakąś 8 slotową ładowarkę. Znam tylko NC I8, ale ma słabe parametry.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości