Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: salto » pt wrz 13, 2019 7:20 pm

szaman pisze:Dobra, biorę everActive uc-4000. Znalazłem ją również na Amazonie za 40 euro więc cena ok. Dzięki.

Na Alibabie masz tego typu ładowarek od groma po 10$. Lepiej wziąć sampla z fabryki niż rebranda od Janusza jak już zamawiasz zza granicy. Jak myślisz, skąd taki Baltrade a.k.a. everActive je bierze? Przecież chyba nie składają ich na zapleczu hurtownii :)

Superlux pisze:everActive jest imo wystarczająca, to taki Merc lub BMW.

Raczej Trabant :) Przeczytaj uważnie jej specyfikację. To jest rupieć. Sorry, że tak bez owijania. Podam przykład. To ze strony hurotwnika, z moim komentarzem:

EverActive UC 4000 to nowa, profesjonalna jakość w uniwersalnych ładowarkach z jednoczesną obsługą akumulatorków Ni-MH oraz Li-ion. Nasza propozycja ma bardzo precyzyjne programy ładowania idealnie dostosowanego dla każdego rodzaju akumulatora.

Zaraz zobaczymy...

Akumulatory Li-ion oraz LiFePO4 ładowane są bardzo dokładnie metodą CC/CV z terminacją na poziomie ok. 75 mA. Gwarantuje to pełne bezpieczeństwo i pełne naładowanie każdego akumulatora, nawet mocno zdegradowanego lub o niskiej pojemności.

Nikt nie ładuje ich inaczej... stały prąd (CC) tu 1A, do ustalonej wartości SoC, potem wysycenie utrzymując stałe napięcie (CV). Innymi słowy ładowarka zmniejsza prąd. Gwarantuje to pełne bezpieczeństwo. Really? Zobaczmy. Odcinkę mają przy 0.075A. A skąd znają górny limit prądowy ogniwa? Założyli. Ile?

3% - 0.075
100% - x

x = (100% * 0.075) / 3% = 2.5A.

Looknijmy do specyfikacji HG2: 4A. Czyli odcinka za późno. Powinna być przy 0.12A. To samo już falsyfikuje ich bzdurną tezę o rzekomym precyzyjnym programie idealnie dostosowanym ble ble ble...


Rozważmy tę sprawę bezpieczeństwa. Co by się tu mogło stać. Hmmm.... A co jeśli, na skutek efektu samorozładowania prąd nie spadnie poniżej 0.075A, wieśniaki? Nie ma odcinki. Przeładowujemy ogniwo i mamy to, co miał @
Awatar użytkownika
Tommy Black
, miotacz kurwa ognia**


** Mam nadzieję, że zwróci to uwagę Moderatora. Te bzdury są powielone w Salonie. Powinny zniknać.

Akumulatory Ni-MH ładowane są metodą CC (stałym prądem) z bardzo precyzyjną detekcją dV / PVD - ładowanie jest kończone dopiero po osiągnięciu maksymalnego napięcia na akumulatorze (wartość tego napięcia może być inna dla każdego akumulatora).

A jak miniecie szczyt? Jak czuły macie woltomierz?... a tu tylko 0.5C i jaranko, jaranko, zjarałem stolik w nocy... badziew, ale i tak mało przydatny, jak niklowo-wodorkowe ogniwa nam.

Pisze o tym tylko dlatego aby obalić tezę o rzekomym bezpieczenstwie tego typu ładowarek za 10$. W przypadku Ni-MH powinno się wykonać wielopoziomowy test, albo nie sprzedawać ładowarek.

W ładowarce UC4000 postawiono na maksymalną wygodę użytkowania - ładowarka jest niezwykle przyjazna i łatwa w obsłudze dla użytkownika.

Nie sposób z tym dyskutować. Nie miałem i się nie zapowiada :)

Osiągnięto niezwykły kompromis - w ładowarce znajdziemy "tylko" 2 podstawowe przyciski funkcyjne i 2 tryby pracy. Przemyślane tryby pracy sprawiają, że mimo tych pozornych ograniczeń ładowarka posiada praktycznie te same, a nawet większe możliwości co modele oferujące 4 oddzielne tryby pracy.

No kurwa.... dobra poddaje się.

Ale podpowiem Ci trick, jesli nie widzisz takich rzeczy od razu. Kupując ładowarkę weź najcieższą. W szczególności nie patrz na nic, co mogłoby sprawić, że weźmiesz lżejszą.


:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
666mAh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: śr wrz 04, 2019 3:30 am
Lokalizacja:
Podziękował: 375 razy
Otrzymał podzięk.: 502 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: 666mAh » pt wrz 13, 2019 12:30 pm

SuwMar pisze:
666mAh pisze:Hmm... wczoraj zamówiłem akumulatory 21700 a mam liitokala 402. Teraz wszedłem sobie w opis tej ladowarki i nie jest napisane że jest kompatible z 21700...

Wejdą, ale na styk.


Weszły na styk :D
szaman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: ndz wrz 01, 2019 7:09 pm
Lokalizacja: Niemcy
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: szaman » pt wrz 13, 2019 11:16 am

Dobra, biorę everActive uc-4000. Znalazłem ją również na Amazonie za 40 euro więc cena ok. Dzięki.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: Superlux » pt wrz 13, 2019 9:14 am

salto pisze:
Superlux pisze:...i bezpieczeństwo


Odkąd @
Awatar użytkownika
Tommy Black
opisał własny przypadek zjarania się ładowanego zestawu, odtąd podejrzliwie patrzę na swoją ładowarkę. Musiałem też istotnie zmienić przyzwyczajenia dotyczące lekkomyślnego ładowania ogniw. Dlatego nastepną kupię sobię zdecydowanie tę drogą i nieopłacalną SkyRC MC3000 właśnie. Z uwagi na dodatkową konfigurowalną warstwę zabezpieczeń.

Będę mógł ustawić wedle własnych "miar bezpieczeństwa": (i) maksymalny ładunek, jaki ładowarka wtłoczy do ogniwa, (ii) temperaturę portu przy której przestanie ładować ogniwo oraz (ii) czas, po którym odetnie prąd, jesli nic szczególnego się nie wydarzy wcześniej. Poza tym wygląda ona zdrowo.



:beer:



Skyrc to jest Ferrari ale everActive jest imo wystarczająca, to taki Merc lub BMW. MC3000 to ładowarka dla hobbystów którzy badają swoje ogniwa w swoich laboratoriach, coś dla gości z forum Światełka :mrgreen: , imo UC-4000 jest w zupełności wystarczająca i posiada wszystkie niezbędne funkcje...żeby żyło się bezpiecznie. :ok: .

Btw - jaka to ładowarka na którą patrzysz tak podejrzliwie ? :boje:




:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: Tommy Black » pt wrz 13, 2019 5:20 am

salto pisze:Dlatego nastepną kupię sobię zdecydowanie tę drogą i nieopłacalną SkyRC MC3000 właśnie.


No to pokażmy to cudo które chce kupić @
Awatar użytkownika
salto
i ja też teraz. ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: salto » pt wrz 13, 2019 5:07 am

Superlux pisze:...i bezpieczeństwo


Odkąd @
Awatar użytkownika
Tommy Black
opisał własny przypadek zjarania się ładowanego zestawu, odtąd podejrzliwie patrzę na swoją ładowarkę. Musiałem też istotnie zmienić przyzwyczajenia dotyczące lekkomyślnego ładowania ogniw. Dlatego nastepną kupię sobię zdecydowanie tę drogą i nieopłacalną SkyRC MC3000 właśnie. Z uwagi na dodatkową konfigurowalną warstwę zabezpieczeń.

Będę mógł ustawić wedle własnych "miar bezpieczeństwa": (i) maksymalny ładunek, jaki ładowarka wtłoczy do ogniwa, (ii) temperaturę portu przy której przestanie ładować ogniwo oraz (ii) czas, po którym odetnie prąd, jesli nic szczególnego się nie wydarzy wcześniej. Poza tym wygląda ona zdrowo.



:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
666mAh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: śr wrz 04, 2019 3:30 am
Lokalizacja:
Podziękował: 375 razy
Otrzymał podzięk.: 502 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: 666mAh » czw wrz 12, 2019 8:51 pm

Dziękuję, będę pamiętał o Twoim poście kiedy ta padnie/przestanie spełniać oczekiwania :)
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: Superlux » czw wrz 12, 2019 7:12 pm

@
Awatar użytkownika
666mAh


Chcesz mieć znakomitą ładowarkę którą na polskim rynku przebija tylko Skyrc mc3000 ( przebija także cenowo, prawie 3krotnie :mrgreen: ) to bierz everActive uc-4000. O dziwo najtaniej kosztuje w sklepie u Edka....i nie jest to jakaś wysoka cena jeżeli jakieś Nitecory, Liitokale czy Xtary kosztują podobnie ( oczywiście i one potrafią nieźle pracować ale sformułowanie - " jakieś " odnosi się do klasy tej polskiej ładowarki, to jest po prostu światowy poziom i bije tych chińskich konkurentów ). Chcesz mieć ładowarkę nadal bardzo dobrą ale szybszą ( możliwe jest nawet 3A ) to zamów sobie z Ali - Miboxer C4-12. Dobra ładowarka to sprzęt na lata....i bezpieczeństwo - nas i naszych akusów. Sam mam everActive a do szybkich akcji mam właśnie zamówić ww Miboxera, niestety ładujący prądem 2A Efest Luc v4 po ponad 2 latach niczym niezmąconej współpracy zaczyna mi szaleć i nie jestem w stanie tego naprawić.

Nie bądź kutwa :lol: i wybierz mądrze :ok: .



:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
666mAh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: śr wrz 04, 2019 3:30 am
Lokalizacja:
Podziękował: 375 razy
Otrzymał podzięk.: 502 razy
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: 666mAh » czw wrz 12, 2019 6:20 pm

Nie ukrywam że pomijając obecność tych Litokali w jakiejś liście ładowarek polecanych do ein skusiła mnie głównie atrakcyjna cena, ale jestem sułtanem cebuli :D co niestety kilka razy mnie pokarało. W tym przypadku jednak tani produkt okazał się tani i dobry ;)
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Poszukuję ładowarki do ogniw 21700

Postautor: iron64 » czw wrz 12, 2019 1:36 pm

Spokojnie do LII-402 wchodzą i nie jest gorąco. Całkiem znośna ładowarka i tania do tego.
Obrazek

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 0 gości