Akumulatory - rozmowa ogólna przy kawie

Awatar użytkownika
2dest86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: pn lip 26, 2021 6:48 pm
Lokalizacja: WLKP
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

Akumulatory - rozmowa ogólna przy kawie

Postautor: 2dest86 » pn wrz 20, 2021 11:45 am

Witajcie, zamawiam nowe akumulatory do swoich sprzętów Aegis Solo,_Drag 2, iStick Pico. Moc, której będę używał to 10 W - 40 W. Które wybrać? Opcje zgodnie z Waszymi zaleceniami: Molicel P26A, LG HG2, Samsung 25R, Sony VTC5A, VTC6. Chciałbym dokonać zakupu na Batimex i mam drugie pytanie, co oznacza, że akumulator bez zabezpieczenia PCM, można go używać tylko po zainstalowaniu PCM?

 ! Wiadomość od: Miodu
Kolejny post z błędami panie @
Awatar użytkownika
2dest86
, poleci w kosmos.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zwyczajny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: czw lip 15, 2021 8:22 pm
Lokalizacja: Wwa
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Akumulatory - rozmowa ogólna przy kawie

Postautor: Zwyczajny » pt wrz 03, 2021 4:53 pm

Po rekomendacji kupiłem Molicell M35A do Istick Pico i w porównaniu do LG HG2 wytrzymuje cały dzień, ale muszę zrobić mu test discharge/refresh bo od 3.25_V do 4.18_V naładował tylko 2600 mAh.

eD
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Akumulatory - rozmowa ogólna przy kawie

Postautor: Nikotynos » pt wrz 03, 2021 4:07 pm

Jest kolejny postęp w obszarze magazynowania energii, ale zapewne jeszcze długo poczekamy na wersję detaliczną. Więcej można poczytać tu: https://nt.interia.pl/technauka/news-re ... Id,5451753
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Akumulatory - rozmowa ogólna przy kawie

Postautor: iron64 » pt sie 13, 2021 3:43 am

Chwilowo to bałbyś się używać pewnie tej ładowarki, z racji jej wyglądu. :P Ale dostanie obudowę, kiedyś dostanie.
Duży prąd ładowania sam w sobie nie zabije ogniw, zrobi to duże napięcie, czy przeładowanie. Duży prąd ładowania przy jednoczesnym dużym oporze ogniwa może stworzyć dużą temperaturę. Oczywiście duży prąd rozumiem jako do 10 Amperów, nie zakres do 100 Amperów. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Akumulatory - rozmowa ogólna przy kawie

Postautor: Superlux » czw sie 12, 2021 9:00 pm

Miodu pisze:Ja moje akumulatory traktuję 1.5 A i nie widzę potrzeby katowania ich większym amperażem.




To jest sprawa dowolna, nic na siłę. :good:

Moje LG HG2 przez 6 lat nigdy nie były traktowane prądem niższym niż 1 A... przez rok - 1 A, kolejne trzy lata - 2 A i ostatnie dwa - 3 A. Nadal chodzą naprawdę dobrze... tylko że wyglądają już trochę gorzej, sama koszulka to nie wszystko.
Tak naprawdę to nic...albo niewiele bym zyskał ładując je niższym prądem, ponieważ ogniwa zużywają się także mechanicznie. Sanki w ładowarkach, w niektórych luzy a w innych na wcisk... i to samo z zasilaniami, mnóstwo sytuacji w których nasze akumulatory są narażone na uszkodzenia... kropla drąży skałę. Moje Panasy sprzed ośmiu lat przestały być używane nie dlatego że trafił je szlag, dwukrotnie spadła pojemność czy ich rezystancja dobiła do stówy... ale dlatego że są już trochę pokiereszowane i zmiana owijki już nie wystarczy, więc dla mojego świętego spokoju przeszły na emeryturę.

A co do katowania, to zapytaj @
Awatar użytkownika
iron64
jak można sobie spokojnie (i bezpiecznie) radzić... jadąc po bandzie. :-D Jak się wkufffię na maxa to zamówię u niego tę turboładowarkę jego własnego projektu, potem tylko opatentować... i galopem do Chińczyków żeby wrzucili na produkcję. :lol: Szkoda że nie ma z nami @
Awatar użytkownika
salto
, bo zapewne znów rozgorzałaby zażarta dyskusja... jeszcze tylko @
Awatar użytkownika
TooCruel
i na koniec @
Awatar użytkownika
Haze
jako rozjemca czyli ostatni sprawiedliwy - arbiter elegantiarum. Ja mogę liczyć głosy. :-D Tęsknię za tym, kocham adrenalinkę. :lol:






:friends:
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Akumulatory - rozmowa ogólna przy kawie

Postautor: Krasnal45 » czw sie 12, 2021 8:20 pm

Ja moje akumulatory traktuję 1.5 A i nie widzę potrzeby katowania ich większym amperażem.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Akumulatory - rozmowa ogólna przy kawie

Postautor: Krytyk » czw sie 12, 2021 8:14 pm

@
Awatar użytkownika
Superlux
ma racje, że nie taki diabeł straszny. Jest w internecie rozpiska Moocha z zalecaną niską (dla wydłużenia żywotności), zalecaną przez producenta standardową i „szybko-ładującą” ilością amperów, jaką możemy potraktować nasze akumulatory. -> https://www.e-cigarette-forum.com/attac ... eg.843339/

Jak widać 1 A na większości ogniw nie powinien zrobić większego wrażenia i możemy pokusić się o więcej. ;)
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Akumulatory - rozmowa ogólna przy kawie

Postautor: Haze » wt sie 10, 2021 12:39 pm

DvvightSchrute pisze:Bardziej ciekawi mnie to, czy będzie to całkowicie bezpieczne.

Jeśli masz porządnego moda to powinno być. Będzie też dość upierdliwe - obstawiam, że przy takiej mocy gdzieś w okolicach 40-50-tego sztacha mod zacznie zjeżdżać z mocą i nie powapujesz sobie tak jakbyś chciał ...
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Akumulatory - rozmowa ogólna przy kawie

Postautor: iron64 » wt sie 10, 2021 11:58 am

Ale oczekujesz gwarancji, że nic się nie stanie?
Ja nie potrafię ci jej udzielić, a nawet nie chcę tego robić.
Znasz rezystancję, znasz w zasadzie wszystkie parametry, więc sam musisz podjąć decyzję, czy to bezpieczne. Jakby co nasza Salonowa apka też będzie w stanie ci obliczyć prąd akumulatora.
Obrazek
DvvightSchrute
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: śr maja 05, 2021 11:59 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: Mężczyzna

Akumulatory - rozmowa ogólna przy kawie

Postautor: DvvightSchrute » wt sie 10, 2021 11:13 am

iron64 pisze:1x18650 to tak średnio nadaje się do mocy jakich chcesz. Działać to w tych mocach będzie, jednak krótko. Do takich mocy lepszym rozwiązaniem jest 1x21700 z racji większej pojemności. Squonk mody na 2x18650 są już dość duże i średnio wygodne przez to jak dla mnie, ale 1x18650 brakuje pazura.


Zdaję sobie sprawę z tego, że będę musiał 2 razy częściej zmieniać akumulator, niż w przypadku 2x18650, ale nie jest to dla mnie żaden problem. Akumulatory i tak będę musiał ładować, tak samo jak w przypadku 2x18650, tylko będzie trzeba je częściej wymieniać, a jakieś bezpieczne pudełko/etui do przenoszenia akumulatorów mogę sobie wsadzić do plecaka czy samochodu. Bardziej ciekawi mnie to, czy będzie to całkowicie bezpieczne. Wszędzie piszą, że te P26A mogą być używane do nawet 75_W. Czy nie przekraczając tych 65_W (prawdopodobnie będzie to 55-60_W) nie będę się musiał martwić, czy nie stracę palców?

eD

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości