Innokin Lift Siphon Tank Adapter

Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Innokin Lift Siphon Tank Adapter

Postautor: DooshPastesh » sob lip 17, 2021 11:20 am

Dzięki uprzejmości kolegi @
Awatar użytkownika
edarek
przetestowałem ten patent. Wnioski będą krótkie, bo koledzy powiedzieli chyba wszystko co się da na temat tego sprzętu. Generalnie, patent działa, kwestia doboru odpowiedniego parownika, który wytworzy podciśnienie. Luźniejsze drippery raczej odpadają, bo trzeba samemu "dociągać" na sucho liquid, ale np. Dead Rabbit v2 RDA sprawuje się znakomicie! Można spokojnie zapomnieć o tym, że to dripper i odparować całkowicie cały zbiornik, a bawełna jest nasączona jak w klasycznym RDTA. Jeszcze nie przetestowałem innych parowników, ale dzięki recenzji Vaping with Vic stwierdziłem, że DR V2 będzie dobry na start żeby się nie rozczarować. Pozostaje jedynie kwestia designu, bo ten z jednej strony jest bardzo neutralny, ale nie wpasowuje się idealnie w prawnik 25mm, pozostawiając brzydki rant. Kwestia gustu. Nie mam żadnego prawnika 26mm żeby sprawdzić czy będzie leżał równo, a producent podaje, że niby do 25mm...
Obrazek
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Innokin Lift Siphon Tank Adapter

Postautor: edarek » pn cze 08, 2020 9:40 am

FreeVapingPL pisze:... kilka zaciągnięć, a potem palcami zatykam AH i mocno raz, albo dwa razy, zasysam płyn do komory atomizera...

No i jak do tej pory zauważyłem, zatykanie AH będzie najlepszą metodą, tylko trzeba się tego po prostu nauczyć - zalewanie - > wapowanie. Ile buchów bezpiecznie można będzie zrobić. Wszystko zależy też od studni w bazie. Hadaly nie ma jej wcale i bardzo szybko liquid przelewa przez AH. Może jutro uda mi się uzbroić Recurve, a tam już można sobie na więcej pozwolić, bo nie dość, że pojemny, to AH są dużo wyżej. Myślę, że przy MTL byłoby komfortowo, bo przy DTL na mocno przymkniętych nawiewach niestety poddusza.

FreeVapingPL pisze:Używam 70VG/30PG. Z rzadszym płynem może być lżej. Muszę spróbować....

Będzie napewno lepiej i przy rzadszym jedno "zassanie" będzie wystarczać.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: pt gru 21, 2018 2:21 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 548 razy
Otrzymał podzięk.: 247 razy
Płeć: Mężczyzna

Innokin Lift Siphon Tank Adapter

Postautor: FreeVapingPL » ndz cze 07, 2020 9:33 pm

Pokochasz, albo znienawidzisz. To chyba ten rodzaj sprzętu.
Ja pokochałem. Próbowałem używać typowych rozwiązań miękkich buteleczek, ale z żadnej nie umiałem wycisnąć płynu do końca. Zostawało zbyt dużo, żeby za każdym razem wylewać przy zmianie płynów. A bez wylania zbyt długo trwało zanim poczułem czysty kolejny dolany płyn.
Z Lift Siphon potrafię wyciągnąć każdy płyn do końca i wtedy mogę spokojnie wlać nowy - ich zmieszany aromat będzie przez może 5-10 kolejnych zaciągnięć.

Faktycznie wymaga ciasnego przewiewu, bo inaczej nie będzie wystarczającego ciśnienia, żeby zaciągnąć płyn przez pin do komory atomizera. Ale w zależności od aromatów stosuję obydwie metody zaciągania płynu z Lifta. Albo ciasno w atomizerze, jak aromat nie potrzebuje dużo powietrza, i wtedy, bez żadnych regulacji w trakcie, odparowuję cały zbiornik. Albo szeroko w atomizerze (np. przy mocnych miętach), ale wtedy obchodzę się z Liftem jak ze squonkiem - kilka zaciągnięć, a potem palcami zatykam AH i mocno raz, albo dwa razy, zasysam płyn do komory atomizera. I to może zniechęcić niektóre osoby - jest potrzebna pewna moc w płucach, można się zmęczyć :bec:
Używam 70VG/30PG. Z rzadszym płynem może być lżej. Muszę spróbować.

Musiałem sie oduczyć nawyku wdmuchiwania powietrza przed zaciągnięciem. Robiłem tak, bo lubię odczakać moment zanim grzałka się nagrzeje, i jak widziałem pojawiający się dymek przez AH to zaczynałem wdychać odparowujący już aromat. Ale ten numer nie przejdzie z Liftem. W przechylonym urządzeniu płyn zalewa membranę, przez którą do Lifta wchodzi powietrze przy podciśnieniu wytwarzanym zaciąganiem. Ale jak w tym momencie zaczynam wdmuchiwać powietrze to płyn przez membranę wychodzi na zewnątrz i Lift zaczyna lać przez własny AH. Nie jest to jego minus. To mój głupawy nawyk.

Zakładam pod GeekVape Athena RDA i jeżeli znacie ten parownik to zobaczcie jak ciasno muszę ustawić w nim AH, żeby płyn z Lifta spokojnie wpływał do komory Atheny przy pierwszym sposobie wapowania (bez regulacji czegokolwiek w trakcie opróżniania całego zbiornika z płynem 70VG/30PG) - zaznaczyłem cały zakres regulacji AH, a część otwartą widać po lewej:

Lift.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Innokin Lift Siphon Tank Adapter

Postautor: edarek » sob cze 06, 2020 7:41 am

Tak, zaciągamy podczas wapowania, ale przepływ powietrza musi być bardzo ciasny, żeby zaciągać i liquid z dołu.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Innokin Lift Siphon Tank Adapter

Postautor: iron64 » sob cze 06, 2020 2:30 am

Znaczy się zaciągamy liquid zamiast pompować? Dziwnie pewnie się będzie sprawować, przynajmniej wg. mojej skali sprawowania.
Obrazek
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Innokin Lift Siphon Tank Adapter

Postautor: edarek » pt cze 05, 2020 11:34 pm

Kilka dni temu dotarł do mnie tytułowy zbiorniczek. Był w zasilaniach temat z podobnym rozwiązaniem - Innokin Bastion LIFT Box Mod, jednak poza linkiem do jakiegoś filmiku nic więcej o tym nie ma, a uważam, że warto się z tym zapoznać. Może to być alternatatywa dla squonka w RDA i RDTA, a ja wziąłem go, ponieważ wyciskane adaptery jakoś do mnie nie przemawiają.

Zbiorniczek zapakowany jest w przeźroczystą tubę, a dolna podstawka jest jednocześnie "magazynem" dla zapasowych uszczelek. Górna pokrywka jest nagwintowana i uszczeniona. Można nią zamknąć zbiornik z liqudiem. Adapter ma średnicę 25mm i wysokść 20mm, a według producenta mieści 4ml liquidu (jeszcze nie mierzyłem, czy rzeczywiście tyle jest). Wydaje mi się, że już atomizer 22mm powinien na nim trzymać szczelność, nie wiem tylko, czy 25mm będzie szczelny i czy da styk na pin, ponieważ przy 24mm trzeba go mocno dokręcić, bo zasilanie pokazuje brak atomizera. Ilość "zasysanego" liquidu regulowana jest pierścieniem na górze zbiornika. W instrukcji napisali, że należy zamknąć airhole w atomizerze ale, czy tak trzeba robić do napełniania atomizera za każdym razem, tego nie wiem, bo ja tylko tyle zrozumiałem :P. Jak go testowałem, to na zamkniętych wlotach po kilku zaciągnięciach na "sucho", sucha grzałka ładnie nasiąknęła, co widac na nieostrym zdjęciu. Na spokojnie będę go testował i próbował różnych ustawień. Mam jednak wrażenie, że lubiący duży przeciąg nie będą mieli z niego pożytku chyba, że co kilka buchów będą zamykać nawiew i na "sucho" zaciągać liquid do atomizera. Ciśnienia muszą się tak rozkładać, żeby jednak ten płyn od dołu zaciągnąć. Próby robiłem na klonie Hadaly RDA, a czeka jeszcze w kolejce Recurve RDA i on ma być na tym adapterze docelowo. Jeśli chodzi o lepkość liquidu, to sporządzam mieszanki 50/50, a to pewnie też będzie mieć znaczenie przy transporcie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości