Mały i lekki mod na 21700 do DL

Awatar użytkownika
Mareckimt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:22 am
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 254 razy
Otrzymał podzięk.: 546 razy
Płeć: Mężczyzna

Mały i lekki mod na 21700 do DL

Postautor: Mareckimt » ndz maja 23, 2021 12:07 pm

m.kuch87 pisze:@Mareckimt masz może też poda do Kapitana?
Nie mam, kupiłem samego moda. Ale pod od Draga pasuje do niego doskonale. :D
Patrząc na grzałki do podów od Kapitana, to wydają mi się jakieś wielkie. Przypominają te od Ladona. Wolę te od Draga.
Obrazek
Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa. Zaadoptowałem. :)
Awatar użytkownika
m.kuch87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: sob lut 29, 2020 8:55 pm
Lokalizacja: Biała
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Mały i lekki mod na 21700 do DL

Postautor: m.kuch87 » ndz maja 23, 2021 9:33 am

@
Awatar użytkownika
Mareckimt
masz może też poda do Kapitana? Rozważam jeszcze opcję przetestowania jednego z tych modów ( Drag X Plus / Captain Link) z gotowymi grzałkami. Przy założeniu dla samego RTA to zdecydowanie Kapitan, ale jeśli miałbym mieszać pomiędzy RTA DTL, a pod z gotowcem to raczej Drag będzie tym właściwym wyborem, prawda?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Mareckimt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:22 am
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 254 razy
Otrzymał podzięk.: 546 razy
Płeć: Mężczyzna

Mały i lekki mod na 21700 do DL

Postautor: Mareckimt » ndz maja 23, 2021 8:22 am

Superlux pisze:Trochę dziwią mnie te Twoje 93 sztachy na jednym zbiorniku poda...
Pamiętaj, że ja jestem MTL-owcem od 12 lat. :lol: Dopiero teraz zaczynam z poważnym sprzętem, stąd jeszcze niewielkie zużycie liquidu. Do tej pory używam 3 mg/ml w MTL, w DTL zjechałem na połowę tej dawki.
Superlux pisze:Ciekawi mnie ta faktura, pokrycie moda... czy to jest jakaś guma plus aluminium? Którą wersję kolorystyczną wybrałeś?
Widoczne są 3 powłoki: guma, malowany stop zapewne aluminium i polerowana stal nierdzewna. Pierwsze zdjęcie ze strony z Alli, drugie moje:

Link z Alli.jpg

Capitain.jpg


Jak zwykle rzeczywistość mija się z ofertą, bo spodziewałem się tej stalowej części matowej, a to co dostałem błyszczy się jak psu na przednówku. Gdybym teraz wybierał, wybrałbym... to samo. :lol1: Na pewno nie wytrze się podczas użytkowania. Guma jest miękka, żeberka utrzymują stabilnie moda w dłoni. Malowane części metalowe są jak w innych modach, o trwałości powłoki nic nie powiem, może za rok. ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa. Zaadoptowałem. :)
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Mały i lekki mod na 21700 do DL

Postautor: Superlux » ndz maja 23, 2021 3:58 am

@
Awatar użytkownika
Mareckimt




Też popełniłem podobny test, warunki inne, ale to generalnie może tylko potwierdzać tezę, że Link to może być to. Drag to jednak mało wydajny mod... i do tego jeszcze ta pieprzona modulacja, choć i tak go lubię, no ładnie się prezentuje cholernik.

Tu mój test porównawczy LV Grusa i Draga - viewtopic.php?f=80&t=12790&p=147412&hilit=Drag#p147412


Trochę dziwią mnie te Twoje 93 sztachy na jednym zbiorniku poda, u mnie na taki jeden test - Plus/Horus/ Samsung 40T szło jakieś 20 ml płynu, albo i więcej... no ale być może Horus dużo więcej chleje. :-D



Wychodzi więc na to, że ten Link to poważny zawodnik, miałem go kupić, później zmieniłem plany... a teraz jestem w kropce. :facepalm:
Ciekawi mnie ta faktura, pokrycie moda... czy to jest jakaś guma plus aluminium? Którą wersję kolorystyczną wybrałeś?




:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Mareckimt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:22 am
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 254 razy
Otrzymał podzięk.: 546 razy
Płeć: Mężczyzna

Mały i lekki mod na 21700 do DL

Postautor: Mareckimt » sob maja 22, 2021 3:28 pm

Mareckimt pisze:...Napełnię poda, wyzeruję pufy, założę pełną 21700 i sprawdzę jak daleko dojadę.

Obiecałem, napiszę. Akumulator 21700 pełna, pod od Draga zalany na 100%, pod korek. Używam Kapitana na mocy 37 W, czas trwania zaciągnięcia 3,5 - 4 sekund. Wysączałem poda o 1 mm poniżej zalecanego poziomu. Zeszły 2 sztuki i na trzecim zrobiłem 17 sztachów.
Podsumowując zrobiłem 203 zaciągnięcia, z czego 93 na jednym zbiorniku poda.
Nie mam żadnego porównania bo to mój pierwszy sprzęt DTL, więc nie wiem czy to dużo, czy mało. Ale wolę wapować na IJOY niż na Dragu.
Obrazek
Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa. Zaadoptowałem. :)
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Mały i lekki mod na 21700 do DL

Postautor: Superlux » czw maja 20, 2021 6:56 pm

@
Awatar użytkownika
Haze



Jeżeli X Plus podbija realną moc to dlaczego u mnie Grus na 40 W = Drag ~ 50 W, OBS - 15 W = Drag ~ 18 W itd itd... ? Why ???
Akurat w DTL to jeszcze jest OK, tak jak zresztą pisałeś, wrzucam tryb Smart i pozamiatane ale kiedy przy grzałce 0,8 oma nie mogę sobie wskoczyć wyżej niż na 18 W... to zaczynam się trochę wkurłłłiać.




:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Mały i lekki mod na 21700 do DL

Postautor: Haze » czw maja 20, 2021 6:32 pm

Superlux pisze: Pamiętasz jak pisałeś żeby w DTL na Dragu używać trybu Smart ....bo wtedy dopiero odda faktyczną moc ?

Tak, w trybie Smart nie da się ustawić nieosiągalnej mocy, nastawa kończy się odpowiednio do możliwości Draga. I TYLKO na tej max. nastawie wrażenia na Dragu będą porównywalne z "normalnym" zasilaniem z przetwornicą, bo Drag żeby wyciągnąć tego swojego maxa przestaje modulować i daje "proste" napięcie (a nie schody). Wszystko niżej jest modulowane więc może być przekłamane, najczęściej in plus.
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Mały i lekki mod na 21700 do DL

Postautor: Superlux » czw maja 20, 2021 6:11 pm

Haze pisze:@Superlux, może niekoniecznie. Pamiętasz jak na filmiku pokazywałem, że modulacja w Dragu dosyć mocno podbija realną moc na grzałce? Ten kawałek jak ustawiłem 20 W i wapowałem na Dragu i Evdilo... To może oznaczać, że Link działa właśnie zgodnie ze sztuką.



Teraz już nic nie rozumiem :facepalm: bo u mnie akurat jest odwrotnie. Tak ja pisałem wcześniej, 40 W na Grusie to ok. 50 W na Dragu, 15 W np. na OBS to 18 W na Plusie itd itd... Tak mam, tak odczuwam... jakby Drag się nie wyrabiał, a mam już dwa i oba działają tak samo. Pamiętasz jak pisałeś żeby w DTL na Dragu używać trybu Smart... bo wtedy dopiero odda faktyczną moc? Kiedy "testowałem" LV i Draga to robiłem to na 40 W a przełączając do trybu Smart Plus od razu podbijał to do minimum 50 W a kończył na 60ciu.



:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Mały i lekki mod na 21700 do DL

Postautor: Haze » czw maja 20, 2021 5:57 pm

Mareckimt pisze:O ile na Dragu mam 35 W, o tyle na Linku trzeba ustawić > 40 W by chmurka była satysfakcjonująca.


Superlux pisze:Cholera to znaczy że jest jeszcze słabiej niż na Dragu czyli plotki mogą być prawdziwe.


@
Awatar użytkownika
Superlux
, może niekoniecznie. Pamiętasz jak na filmiku pokazywałem, że modulacja w Dragu dosyć mocno podbija realną moc na grzałce? Ten kawałek jak ustawiłem 20 W i wapowałem na Dragu i Evdilo... To może oznaczać, że Link działa właśnie zgodnie ze sztuką.
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Mały i lekki mod na 21700 do DL

Postautor: Superlux » czw maja 20, 2021 5:56 pm

eferzet pisze:@Superlux mowa jest o Linku, a nie Plusie. Z tego co się orientuję Link nie ma trybu Smart, więc co to ma do rzeczy?



Mowa o Dragu ponieważ Marek nawiązał do Plusa i porównał jego ustawienia mocy do Linka... co mnie trochę zaniepokoiło. Jeżeli w specyfikacji jest tak jak piszesz to wszystko OK. Wcześniej ktoś pisał o Hellvape Arez że działa jak Drag...a a mnie się pomyliło z Linkiem, to także wpłynęło na to małe zamieszanie. :-D




:beer2:
Obrazek

Wróć do „Informacje, dyskusje, komentarze, zapytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości