Mesh RTA, który nie cieknie

Nouneim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 11 cze 2021, 23:04:55
Punkty reputacji: 0
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna

Mesh RTA, który nie cieknie

Postautor: Nouneim » 12 cze 2021, 00:01:07

Używam Kylina M już blisko rok i złego słowa nie mogę powiedzieć, może dlatego że to jest mój pierwszy meshowy parownik. :P Według mnie wickowanie jest banalne, trzeba naprawdę bardzo mocno się postarać przy zakładaniu waty bawełny żeby uronił ze zbiorniczka. ;)
Wielokrotnie nosiłem go niechlujnie rzuconego w plecaku i tylko raz się rozlał, ale tylko dlatego że przy rewicku gdzieś mi uciekła uszczelka i się tego nie dopatrzyłem.
Awatar użytkownika
GeciKowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 03 maja 2019, 14:02:01
Punkty reputacji: 219
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podzięk.: 80 razy
Płeć: Mężczyzna

Mesh RTA, który nie cieknie

Postautor: GeciKowy » 11 cze 2021, 20:23:23

Z Czystym sumieniem mogę polecić dwa banalnie proste, bezobsługowe parowniki które nie ciekną:

1. Kylin Mesh - bardzo proste wickowanie, miałem kilka sztuk z uwagi na to, że lubię jak kolorem pasuje do sprzętu. Nie miałem z żadnym problemów, nigdy mi nie pociekł, smak zawsze na poziomie. Po nabraniu wprawy w układaniu bawełny jest tylko lepiej. Na początek polecam "sznurówki" 6 mm - mają praktycznie idealną objętościowo porcję bawełny. Można z nich troszkę uszczypnąć i jest elegancko.
2. Zeus X Mesh - podobnie jak wyżej. Jedynym minusem jest ciut węższa baza jeśli chodzi o szerokość grzałek, więc trzeba albo kupować te węższe gotowe od GeekVape, albo np z WoToFo i docinać lekko. Ewentualnie wycinanka ze szpuli. Poświęcenie względem Kyllina moim zdaniem nie warte świeczki jeśli nie jesteś bardzo wymagający co do smaku, bo różnica jest na korzyść Zeusa, ale jest ona niewielka. Również nie uronił kropli przez kilka miesięcy.

Taka jest moja propozycja jeśli chcesz prosty, bezproblemowy parownik typu mesh. Moim zdaniem są one idealne pod tym względem, że nie są w niczym słabe lub nawet średnie. Inne parowniki mesh z którymi miałem do czynienia możliwe że wybijały się przykładowo smakiem, ale miały fatalną obsługę. Były takie co z budowy były wypas, ale nie miały z kolei smaku, albo przelot powietrza był nie taki jak moim zdaniem mesh powinien mieć.
Aktualne parowniki: Fat Rabbit Solo, Berserker Mini V2
Aktualne zasilania: LostVape Thelema DNA 250C, iStick Pico Plus
trusiu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 198
Rejestracja: 19 maja 2019, 14:26:19
Punkty reputacji: 357
Lokalizacja: Bialystok
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 80 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Mesh RTA, który nie cieknie

Postautor: trusiu » 11 cze 2021, 15:33:47

Przy dobrym wikowaniu nie cieknie ani razu.

Wysłane z mojego DUB-LX1 przy użyciu Tapatalka
high0008
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 25 lut 2021, 23:12:09
Punkty reputacji: 13
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Mesh RTA, który nie cieknie

Postautor: high0008 » 11 cze 2021, 04:11:43

Ja miałem i Profile, i Kylina. Profile faktycznie wygrywa pod względem smaku, natomiast trzeba zrobić dobry setup, wtedy pocieknie na początku raz czy dwa i tyle. Kylin M jest również bardzo dobry. Jak odpowiednio zrobisz setup, czyli jak najmniej bawełny, ale żeby wszystko chodziło sprawnie, to również bardzo dobrze oddaje smak. Jeśli nie chcesz mieć żadnego problemu z wyciekami, bierz śmiało Kylina. Będziesz zadowolony i ze smaku, i z użytkowania. :)

SB
Awatar użytkownika
ToYz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 05 maja 2020, 12:22:12
Punkty reputacji: 129
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Mesh RTA, który nie cieknie

Postautor: ToYz » 11 cze 2021, 01:38:21

Najpewniejszy będzie Aromamizer, bo możesz zablokować przepływ liquidu. Siegfried też nie cieknie, a wickowanie jest bajecznie proste.
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:34:38
Punkty reputacji: 284
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Mesh RTA, który nie cieknie.

Postautor: Vlad » 10 cze 2021, 23:52:15

Ja mam Kylina M i jestem bardzo zadowolony. Chociaż co do wickowania jest dość wybredny, tak jak np. teraz, że obciąłem o niecały milimetr Muji za mało i bobrzy na 40_W, co prawda delikatnie, ale bobrzy i jakby go położyć na boku to się sączy płyn. Ale to zdarza mi się raz na 10 razy, bo jak utnę tak jak trzeba, to jest wszystko OK. Może leżeć godzinę na boku i ani kropli nie uroni, ani też bobra nie ma nawet na mrozie na 70/30. To jest mój pierwszy meshowiec. Drugi będzie Profile Unity RTA, albo coś na Mesh - Squonk. Natomiast na dzień dzisiejszy wiem, że do tradycyjnych grzałek już raczej nigdy nie wrócę. Smak jest jak na mój gust super i prostota w wickowaniu mnie satysfakcjonuje. Zakładam Muji raz na dwa tygodnie i zapominam o temcie. Jedyny minus dla tych którzy nie lubią słodkich płynów, to Kylin M słodkość podbija.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

eD
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1235
Rejestracja: 03 lip 2019, 14:42:23
Punkty reputacji: 3568
Lokalizacja:
Podziękował: 486 razy
Otrzymał podzięk.: 204 razy
Płeć: Mężczyzna

Mesh RTA, który nie cieknie.

Postautor: Krytyk » 10 cze 2021, 21:49:31

Profile Unity RTA w kategorii smaku jest najlepszy, ale w kwestii setupu najtrudniejszy z wymienionych. Jak go opanujesz będziesz bardzo zadowolony.

Podpinam się pod propozycję @
Awatar użytkownika
Sobear
i polecę Ci Aromamizer Plus V2 z dodatkową bazą mesh. Setup jest prosty, a oddawanie smaku na przyzwoitym poziomie. Zakręcisz w nim dopływ liquidu i nic nie wycieknie. Dodatkowo masz sporą pojemność, a mesh swoje pije.

Kylin M jest taki średni. ;) Mnie on nie urzekł. Kylin Mini to świetny parownik, ale z Kylinem M ma niewiele wspólnego.
Poruszam się w oparach dymu.
Drajd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 09 cze 2021, 17:04:47
Punkty reputacji: 0
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Mesh RTA, który nie cieknie.

Postautor: Drajd » 10 cze 2021, 21:34:17

Ma ktoś Kylina M RTA i się wypowie? Jestem dość ciekawy tego atomizera w dość dużym stopniu dlatego, że miałem Kylina Mini RTA i byłem dość mocno zadowolony.

SB
Awatar użytkownika
jirajamgo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:17:03
Punkty reputacji: 244
Lokalizacja: stolica złota Polski
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podzięk.: 33 razy
Płeć: Mężczyzna

Mesh RTA, który nie cieknie.

Postautor: jirajamgo » 10 cze 2021, 21:17:05

@
Awatar użytkownika
Sobear
Jak chcesz to ci mogę wstawić fotkę, mam trochę parowników mesh. Zresztą już wstawiałem tu zdjęcie gdzie było "wincyj" parowników na mesh.

Obrazek
Lost Vape Thelema Quest 200W + Damn Vape Doom X RTA
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 01 sty 2021, 13:57:46
Punkty reputacji: 838
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 101 razy
Otrzymał podzięk.: 124 razy
Płeć: Mężczyzna

Mesh RTA, który nie cieknie.

Postautor: Sobear » 10 cze 2021, 20:56:47

@
Awatar użytkownika
jirajamgo
Uwielbiam dobrze uargumentowane wypowiedzi. :roll:
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.

Wróć do „Informacje, dyskusje, komentarze, zapytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: darek11 i 37 gości