Atomizery ultradźwiękowe - dyskusja

Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 01 sty 2021, 13:57:46
Punkty reputacji: 838
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 101 razy
Otrzymał podzięk.: 124 razy
Płeć: Mężczyzna

Atomizery ultradźwiękowe - dyskusja

Postautor: Sobear » 04 lip 2021, 11:14:19

Bawiłem się tym Rhythmem i tak - smak jest absolutnie tragiczny, nawet wyraziste i przesłodzone premixy dawały słabiutki smaczek. Chmura prawie nie istnieje, a testowaliśmy i 50/50, i 70/30 VG/PG. Do tego ten sprzęt miał tragiczną baterię i już po kilku buchach moc spadała. IMHO pomysł poroniony i w wapowaniu się nie sprawdzi.

A co do inhalowania alkoholu to jednak wolę klasyczne rozwiązania i preferuję wypić szklaneczkę whisky, niż ją wciągać do płuc.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
lisek rudy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: 31 maja 2021, 21:20:47
Punkty reputacji: 122
Lokalizacja: PL
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Atomizery ultradźwiękowe - dyskusja

Postautor: lisek rudy » 04 lip 2021, 10:59:06

Vanter pisze:Taka zimna chmurka mogłaby się latem sprawdzić do uzupełnienia stanu C2H5OH w organizmie na wakacjach. Gdzieś coś słyszałem o jakiś automatach serwujących alkohol w lotnej formie. ;)

Czopki lepsze. Tylko policjantom chuchać nie wolno, bo potraktują jako obrazę.
:-D
Awatar użytkownika
Vanter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 03 lip 2021, 17:12:33
Punkty reputacji: 5
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Płeć: nieokreślona

Atomizery ultradźwiękowe - dyskusja

Postautor: Vanter » 04 lip 2021, 10:23:29

Racja, inhalatory już od jakiegoś czasu są dostępne w mniejszej formie niż te stare tłokowe. Przydałby się taki z regulacją "mocy" oraz przepływu powietrza.

Taka zimna chmurka mogłaby się latem sprawdzić do uzupełnienia stanu C2H5OH w organizmie na wakacjach. Gdzieś coś słyszałem o jakiś automatach serwujących alkohol w lotnej formie. ;)
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Nieaktywny
Nieaktywny
Posty: 723
Rejestracja: 28 maja 2021, 10:35:22
Punkty reputacji: 3478
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 122 razy
Otrzymał podzięk.: 363 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Atomizery ultradźwiękowe - dyskusja

Postautor: Marcin Gdynia » 03 lip 2021, 23:07:25

Kurcze, właśnie ostatnio o tym myślałem gdy podawałem dziecku lekarstwo w inhalatorze, który działa na podobnej zasadzie. Zastanawiałem się nad zastosowaniem tej technologii w naszej branży. Nie miałem pojęcia, że takie coś już istniało. Bardzo ciekawy temat.
Awatar użytkownika
Mareckimt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2021, 09:22:46
Punkty reputacji: 789
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Atomizery ultradźwiękowe - dyskusja

Postautor: Mareckimt » 03 lip 2021, 22:34:41

Nigdy nie miałem takiego atomizera. Mogę tylko przypuszczać o jego właściwościach.
Niewykluczone, że mogą go polecać stomatolodzy... do usuwania kamienia nazębnego. A na poważnie, to wrażliwość na zabrudzenia, zalanie liquidem mogą go dyskwalifikować już na starcie.
Obrazek
Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa. Zaadoptowałem. :)
Awatar użytkownika
Vanter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 03 lip 2021, 17:12:33
Punkty reputacji: 5
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Płeć: nieokreślona

Atomizery ultradźwiękowe - dyskusja

Postautor: Vanter » 03 lip 2021, 22:17:33

Co myślicie o atomizerach ultradźwiękowych w dobie PODów?
Rozwiązanie już się pojawiło, przykład z 2018r - Usonicig Rhythm i nie zdobyło rynku. ;)

Rozwiązanie opiera się o mechaniczne rozbijanie substancji na drobne cząstki przy pomocy ultradźwięków. Mamy cewkę, która jak głośnik przy odpowiednio podanym napięciu, wpada w drgania, wzbudzając cząstki w swoim otoczeniu. Nawilżacze powietrza często bazują na takim rozwiązaniu. Wada jest tego taka, że system jest podatny na zabrudzenia oraz osady, co by w PODach nie miało aż takiego znaczenia_(chyba). Wymienny atomizer, który tylko napełniamy z kilkoma, odpowiednio umieszczonymi cewkami, raczej nie był by naprawialny ze względu na prostotę obsługi dla użytkownika i niskie koszty produkcji.

Jak na razie rozwiązanie się nie przebiło, więc pewnie istnieje jakiś problem z odpowiednio efektywnym odparowywaniem olejków liquidów.
Może ktoś maił okazję testować coś takiego?

DP

Wróć do „Informacje, dyskusje, komentarze, zapytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości