Wypadłem z tematu, kilka pytań

Awatar użytkownika
Bogdan1975
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 519
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podzięk.: 199 razy

Postautor: Bogdan1975 » 11 mar 2023, 17:19:29

U nas takie badania przeprowadzają specjaliści powiązani z koncernami tytoniowymi, to wiadomo że badania wyjdą na korzyść zwykłych śmierdziuchów, bo z akcyzy doją kaskę ładną. Jak słyszę że e-papieros jest bardziej szkodliwy, to nerwy mnie biorą (takie sianie propagandy). Po sobie wiem, że już mi nie świszcze w płucach, jak po ponad 2 paczkach dziennie które wciągałem. Jedzenie ma lepszy smak bo japa nie jest zawalona smołą itp. a i nie śmierdzi wszystko dymem.
:czajniczek:
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Punkty reputacji: 6484
Podziękował: 1069 razy
Otrzymał podzięk.: 443 razy

Postautor: Nikotynos » 11 mar 2023, 17:12:44

Krasnal45 pisze:Jest zresztą sporo badań przeprowadzanych przez niezależnych naukowców, którzy to potwierdzają.

Słowo klucz @
Awatar użytkownika
Bella142
to "niezależnych", niezależnych od koncernów tytoniowych. Koncernów tytoniowych, które walkę z EIN już praktycznie wygrali.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 9530
Podziękował: 712 razy
Otrzymał podzięk.: 834 razy

Postautor: Krasnal45 » 11 mar 2023, 16:52:33

Bella142 pisze:Ale taki e-papieros wcale nie jest zdrowszy niż analogowy. To też słyszałam i czytałam coś w necie.

Jest. Zdecydowanie jest. Nikt nie twierdzi i nigdy nie twierdził że jest zdrowy, ale nie ma żadnego porównania z analogami. Chociażby tylko ze względu na brak tych wszystkich kancerogennych, smolistych substancji wydzielanych podczas palenia papierosa. Jest tu gro waperów ze stażem 10 lat plus i oni naprawdę na ten temat maja dużo do powiedzenia. A są to z reguły byli palacze, którzy w momencie przejścia na alternatywne EIN, palili nierzadko, nawet dwie paczki papierosów dziennie i możesz im wierzyć. Jest zresztą sporo badań przeprowadzanych przez niezależnych naukowców, którzy to potwierdzają.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
kociol21
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 243
Otrzymał podzięk.: 62 razy

Postautor: kociol21 » 11 mar 2023, 16:35:07

@
Awatar użytkownika
Bella142
Jakby tak było, to by tego forum nie było. Pamiętam bardzo stare czasy "Trawnika". Kiedy temat EIN u nas wystartował, to największą grupą, która w to weszła byli długoletni palacze papierosów i średnia wieku w aktywnej społecznosci internetowej to było pewnie coś koło 50 lat. I to trwało dłuższą chwilę. Dopiero z biegiem lat EIN powoli zmieniło się w typ szpanu dla młodzieży.

Jest taki kanał na YouTube, nie będę rzucał nazwami, bo każdy pewnie i tak skojarzy - dwóch przedstawicieli wapujacej młodzieży opowiadało tam o "początkach wapowania w Polsce" i dla nich początki to było spotykanie się po lekcjach w gimnazjum w vapeshopie w 2015 roku. Otóż nie. Początki sceny waperskiej i jej złoty wiek, to banda 60latków chwaląca się modami zrobionymi z latarki na forum.

Obecnie tutaj masa najbardziej doświadczonych i najczęściej udzielających się użytkowników to ludzie 40, 50+.

eD
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 824
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podzięk.: 168 razy

Postautor: Goomowiec » 11 mar 2023, 16:11:42

Bella142 pisze:To też słyszałam i czytałam coś w necie.

Obrazek

Ja to tylko tu tak zostawię i znikam.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Bella142
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 0

Postautor: Bella142 » 11 mar 2023, 15:45:39

Ale taki e-papieros wcale nie jest zdrowszy niż analogowy. To też słyszałam i czytałam coś w necie.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 9530
Podziękował: 712 razy
Otrzymał podzięk.: 834 razy

Postautor: Krasnal45 » 11 mar 2023, 14:51:32

Belluniu nasza droga, dziecko nasze kochane, :) @
Awatar użytkownika
Tomba
może trochę obcesowo, ale za to dosadnie Ci wyklarował, unikaj kretynów i gównażerii, @
Awatar użytkownika
Robson
poszedł po bandzie, ale coś w tym jest. :hmmm: Ja tak trochę pokrętnie, nie żebym się wstydził czy cuś, ale żebyś trochę pomyślała, otóż gdy ty się urodziłaś, to moja córka do trzeciej klasy podstawówki poszła, a ja dziś nadal mam tylko rok więcej na liczniku od Ciebie. ;-)
A tak swoją drogą, ciekaw jestem, nie tyle przekroju wiekowego naszych userów, czy ogólnie użytkowników EIN, co średniej wieku tych prawdziwych waperów, którzy poszli w tą drogę nie dla zabawy, nie dla szpanu, ale dla zdrowia i chęci pozbycia się tego śmierdzącego, analogowego nałogu.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3569
Otrzymał podzięk.: 205 razy

Postautor: Krytyk » 11 mar 2023, 14:21:52

30 lat to bariera tylko w przypadku ludzi bez partnera i dzieci. W przypadku kobiet mówi się o tzw. ściance. Taka jednostka z punktu widzenia społeczeństwa staje się bezużyteczna i oczekuje się od niej, że szybko opuści ziemski padołek, dlatego zaleca się palenie papierosów i dużo mocnego alkoholu do zapijania smutków zmarnowanej egzystencji. Należy pamiętać również o przygarnięciu ze schroniska zwierzaka (najlepiej kota).
:facepalm:

Skąd się biorą takie teorie o wieku? :D Ja mam w sercu i duszy nadal 18 lat. Nawet nie liczę ile mam „rocznikowo”. ;-)
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Punkty reputacji: 6484
Podziękował: 1069 razy
Otrzymał podzięk.: 443 razy

Postautor: Nikotynos » 11 mar 2023, 14:19:53

@
Awatar użytkownika
Bella142
Tak pokrótce. EIN jest przede wszystkim dla ludzi, którzy podjęli walkę z tradycyjnymi papierosami. Czyli przeważnie już w dojrzalszym wieku. Ty się kwalifikujesz. Gimbaza zaczęła tego używać dla zabawy, bez zachowania zasad bezpieczeństwa, rozumu i kultury, przez co zdrowo myślący, dojrzali waperzy, chcący w domowym zaciszu zabijać analogowy głód chmurzeniem, mają teraz przerąbane na każdej płaszczyźnie czyli prawo, akcyzy, dostępność, koszta itd. bo gównarzeria zwróciła swoją tępotą na to uwagę władz. :-D
Awatar użytkownika
Mcj
Patronauta
Patronauta
Punkty reputacji: 346
Otrzymał podzięk.: 33 razy

Postautor: Mcj » 11 mar 2023, 14:19:36

Pierwszego elektryka kupiłem sobie na swój 30-stkowy prezent!

Wróć do „Informacje, dyskusje, komentarze, zapytania”