Moda na Poda

Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Punkty reputacji: 6494
Podziękował: 1071 razy
Otrzymał podzięk.: 443 razy

Moda na poda

Postautor: Nikotynos » 11 mar 2023, 00:53:37

OXVA XSlim V2. Bardzo fajnie oddaje smak, w kierunku słodyczy, cichutka praca, ale kartridże niestety trochę niedopracowane. Po dniu nieużywania trzeba wycierać skropliny spod baniaka i w zasilaniu. Do tego otwieranie tej mikro gumowej uszczelki jest dość uciążliwe, chyba że ktoś ma długie i szpiczase pazurki w kształcie płaskiego śrubokręta precyzyjnego. Ale suma summarum i tak go lubię.
Awatar użytkownika
yetisize
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 347
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podzięk.: 165 razy

Moda na poda

Postautor: yetisize » 10 mar 2023, 22:40:24

Mcj pisze:O, bardzo jestem ciekaw zestawienia tej trójki. Daj znać jak opinia i jak uszeregujesz je pod kątem całokształtu po jakimś czasie użytkowania.

TL;DR OXVA na razie wygrywa.

Pierwsze wrażenia, po jednym wieczorze używania.
Wszystkie płyny 50:50, samogony, aromaty Molinberry. Do dwóch pierwszych podkręciłem sobie moc liquidu, trzeci zalałem swoim standardowym. Smaki znam doskonale, moje EDV od lat.

Voopoo: 0,7 Ω, 12 W, Hazelnut, 10 mg.
Geekvape: 0,7 Ω, ? W, Cool forest, 10 mg.
OXVA: 0,8 Ω, ? W, Lemon tart, 3 mg.

Wszystkie produkują fajną, ciepłą chmurkę.
Wszystkie trochę się pocą, Geekvape najbardziej, w pewnym momencie miał wręcz mokrą obudowę.

Voopoo i Geekvape są dla mnie za luźne. TH oczywiście potężny, następnym razem namieszam maksymalnie szóstkę.

Voopoo właściwie nie smakuje wcale. Czuję tylko gorycz nikotyny, złagodzoną słodyczą gliceryny i delikatny orzeszek gdzieś w tle.
Geekvape lepiej, ale i aromat "bardziej smakowy", z chłodzikiem. Jest lepiej, nie idealnie, ale lepiej.
OXVA super. Choć mam wrażenie że najszybciej "wypija" liquid. Ale za to smak jest jak na świeżo ukręconym setupie na moim MTLu. Do tego regulacja przepływu powietrza - bomba.
Może to przez niższą zawartość nikotyny? Nie wiem, spróbuję jutro wszystkie na trójkach.

W porównaniu z modem 21700 i stalowo - szklanym parownikiem, wygoda nieporównywalna.

Będą na wyjścia, to na pewno. :)
Awatar użytkownika
Sebaindy
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 213
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podzięk.: 40 razy

Moda na poda

Postautor: Sebaindy » 10 mar 2023, 20:16:11

Na jednej z grup Fb znalazłem bardzo fajną recenzję, więc pozwolę sobie ją tu zamieścić.

Oxva xlim SE VS Ursa Nano.
Moja subiektywna opinia.

Skupie sie tutaj na porównaniu stanu baterii,oddania smaku oraz ogólnych wrażen w temacie używania tych dwóch podów.

Pamiętam czas jak na rynek weszła Ursa i każdy jarał sie tym jaka ona jest zajebista ,po czym nagle pojawia sie Oxva i wszystkie pozytywne opinie na temat wspomnianej ursy stały sie z marszu negatywne. Przechodząc do porównania wytrzymałości baterii w obu sprzetach. Tutaj nie ma sie co rozpisywać bo,jest bardzo podobnie,w obu sprzetach zamontowany został kartridż 0.6ohm.
Smak: oddanie smaku jak na poda w jednym jak i w drugim jest oczywiście poprawne,lecz jak dla mnie to jednak znienawidzona przez wszystkich Ursa oddaje ten smak delikatnie lepiej .
Zużywanie liquidu w przypadku Oxvy jest nieporównywalnie większe wzgledem ursy,i tutaj moi drodzy proszę się nastawić na to, że będziecie w ciągu dnia zażywać znacznie większą ilość nikotyny.
Oddanie mocy: wapuję na zwyklej nikotynie 22mg/ml lecz próbowałem też soli 20mg/ml i jak dla mnie to ursa zdecydowanie lepiej oddaje moc. Oba sprzety naładowane do pełna. Zauważalną przewagą oxvy nad ursą jest fakt iż nie ma siorbania liquidu do ust ani efektu pocenia ( ciekawe na jak długo..) Moje ogólne wrażenia są takie ze, mimo wszystko wolę pozostać wierny Ursie ,i chociaż w ostatnim czasie jest ogromny problem z trwałością grzalek Lost Vape ,to jednak mam cichą nadzieję ze wadliwa partia zniknie i pojawi sie w końcu ta z początkowego okresu. Swoja przygodę z Ursą zaczynalem od grzalek 0.8ohm i to głownie z nimi mialem największy problem,przechodząc natomiast na grzałki 0.6 jest o wiele lepiej ale nie najlepiej. Niekiedy spośród trzech kartridży jeden na start leci w smietnik,inny podziała 3 dni a trzeci dwa tygodnie,czasem miesiąc. Także drodzy użytkownicy nie sam sprzet jest do dupy,a niestety kartridże i nie chce tutaj być wyrocznią, ale obawiam się iż z oxvą za jakiś czas ten problem też sie pojawi,w ten sposób biznes poniekąd się kręci. Przerobiłem już masę sprzętów i w każdym z nich po pewnym czasie pojawiał się problem. Do zakupienia Oxvy zachęcily mnie opinie z różnych grup o tematyce Vape i niestety mnie osobiście nie przypadła do gustu,natomiast nie można stwierdzić iż Wam także nie podejdzie ,kupcie,wypróbujcie i oceniajcie,natomiast nie powielajcie bez powyższych doswiadczeń. Pozdrawiam Was aromatycznie z krainy glikolem i gliceryną płynącej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mcj
Patronauta
Patronauta
Punkty reputacji: 346
Otrzymał podzięk.: 33 razy

Re: Moda na poda

Postautor: Mcj » 10 mar 2023, 16:54:02

O, bardzo jestem ciekaw zestawienia tej trójki. Daj znać jak opinia i jak uszeregujesz je pod kątem całokształtu po jakimś czasie użytkowania.
Awatar użytkownika
yetisize
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 347
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podzięk.: 165 razy

Moda na poda

Postautor: yetisize » 10 mar 2023, 14:08:24

Skusiliście tymi maluchami, wziąłem sobie trzy na spróbowanie.

Obrazek

eD
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Punkty reputacji: 10373
Podziękował: 413 razy
Otrzymał podzięk.: 447 razy

Moda na poda

Postautor: Tomba » 10 mar 2023, 12:23:57

@
Awatar użytkownika
jaro1959
najlepiej jest wapować podczas startów i lądowań, bo wtedy personel pokładowy siedzi przypięty do foteli i się nie kręci z jakimiś pierdołami do opchnięcia. :lol:
jaro1959
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 2298

Moda na poda

Postautor: jaro1959 » 10 mar 2023, 10:54:46

Ja w samolocie dymię po cichu na małej mocy w MTL-u i nie było nigdy problemu. Pamiętam czasy, kiedy stewardesy sprzedawały jednorazowe e-papierosy.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta

Moda na poda

Postautor: Tomba » 09 mar 2023, 22:59:00

@
Awatar użytkownika
Sebaindy
pewno czytałeś moje wpisy, bo ja tak robię. Często latam i zawsze wapuję i dokładnie pisałem o takiej metodzie. Trochę przytrzymać chmurkę, przełknąć ślinę i po temacie.
Sebaindy
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 213
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podzięk.: 40 razy

Moda na poda

Postautor: Sebaindy » 09 mar 2023, 22:02:11

Ja natomiast gdzieś czytałem, jak ktoś właśnie przy użyciu poda cmokał w samolocie przetrzymując dłużej oddech. Podobnie robię w pracy.

...ciach...

k87
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta

Moda na poda

Postautor: Tomba » 09 mar 2023, 21:37:15

Jest jeszcze jedna zaleta podów, o której zapomniałem wspomnieć. Można z nich korzystać wszędzie, tam gdzie są czujki dymu i alarmy. Kilka razy udało mi się już je uruchomić (ostatnio latem będąc w Tallinie). Przy podach to nie grozi.

Wróć do „Informacje, dyskusje, komentarze, zapytania”