Moda na Poda

Awatar użytkownika
Baushok
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 604
Podziękował: 247 razy
Otrzymał podzięk.: 151 razy

Moda na poda

Postautor: Baushok » 09 mar 2023, 20:50:19

Ja postanowiłem nie ulegać modzie, staram się nie kupować zbędnego sprzętu. Jest ciężko. :lol:
Kiedyś miałem Caliburna A2S, średnio mi odpowiadało to urządzenie, ze względu na airflow, żylaki mi się za uszami robiły.
Po wygranej w konkursie noworocznym, otrzymałem poda Oxva Xslim C w kolorze złotym lecz kolor niezbyt mi pasował i postanowiłem podarować go bratu, ja zaś, nabyłem w kolorze niebieskim (ulubionym). :haha2: Następny był Lost Vape Ursa Pro, fajny był...ale kupiłem wersję baby.

Urządzeń tych postanowiłem używać w aucie, ponieważ co chwilę muszę myć szyby, a na tym punkcie mam zboczenie jakieś, nie lubię mazów.
Główną zaletą jest wielkość urządzenia, jest małe, dyskretne, poręczne, waga wręcz piórkowa, nie spadają mi spodnie jak w przypadku box +RTA.
Czasami, nie wypada chmurzyć z RTA, bo ludzie zjadą wzrokiem.
Awaryjnie leży w męskiej torebce ''listonoszce'', na wypadek braku prądu w głównym zasilaniu.
Kolejnym, głównym atutem jest- chmurzenie liquidów, które zawierają nadmierne, wręcz podłe ilości chłodzika, nie odczuwam efektu zamrożenia gardła.
Reasumując należy trzymać się twardo, i nie popadać w zakupoholizm. Zasada działania się nie zmienia, zmieniają się tylko kolory- wygląd, airflow, pojemność, oraz sposób napełniania kartridży.
Teraz Jest gonitwa producentów kto będzie lepszy.
Chmurzę liquidy o mocy 3 mg/ml w podach, większej mocy nie potrzebuję.
Co do grzałek, jak widzę w vapeshopach- grzałka 20 zł...to aż coś mi się dzieje - złego.
Dlatego lepiej zakupić sobie pakiet grzałek, gdzieś w czeluściach internetu w dobrej cenie.
Można by się pobawić, i to jakoś zreanimować, lecz czy komuś się chce? Wątpię.
Takie urządzenie ma sens, jeżeli chcemy zachowywać się kulturalnie w miejscach np. publicznych. :)
A w domu, co kto lubi, można ciąć chmurę siekierą. :lol:

K45
Awatar użytkownika
vitz
Patronauta
Patronauta
Punkty reputacji: 1018
Podziękował: 274 razy
Otrzymał podzięk.: 215 razy

Moda na poda

Postautor: vitz » 06 mar 2023, 14:28:54

Ładną kolekcję żeś uzbierał kolego @
Awatar użytkownika
Tomba
.:) Jako dodatkowy sprzęt, to te pody mają nawet racje bytu, ot taki maluch na spacer z psem, czy do garnituru. Przez myśl nawet mi przeszło, czy by sobie jakiegoś nie sprawić. Tylko nie wielbię urządzeń z wbudowanym akumulatorem, a te z wymiennym ogniwem, są już zauważalnie większe. Z drugiej strony, taki mikry Pico 2 + jeszcze mniejszy od niego parownik, wyczerpuje u mnie kryterium dyskretnego urządzenia. Chociaż jeszcze popatrzę sobie na rzeczone pody i może coś na próbę wezmę.:)
Obrazek
Bishop fan#1 ;-)
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 5884
Podziękował: 126 razy
Otrzymał podzięk.: 616 razy

Moda na poda

Postautor: DooshPastesh » 05 mar 2023, 19:32:00

Sebaindy pisze:Jest duży hejt w internecie na Ursę za właśnie krótką żywotność grzałek, względem Xlim, który jest promowany praktycznie wszędzie (pytanie czy faktycznie zasługuje czy to dobry marketing).
M.

Mi grzałka w Ursie (1 om) wytrzymuje dłużej niż Grzałki Voopoo. Niewiele, ale jednak. Przetestowałem na tym samym liquidzie. Nie jest to jakiś rekordowy czas, ale mieści się w standardzie. Spodziewałem się, że taka malutka grzałka będzie się szybciej zużywać, jednak jest inaczej.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Punkty reputacji: 10373
Podziękował: 413 razy
Otrzymał podzięk.: 447 razy

Moda na poda

Postautor: Tomba » 05 mar 2023, 18:18:29

Sebaindy pisze:... i mam w obiegu 6 kardridży. Każdy i z innym smakiem. Fajna opcja, jak chcę inny smak, to szybka podmiana zbiornika i wapuję dalej.

Tak, to jest świetna rzecz. Też tak robię jak wychodzę. Nie muszę zabierać ze sobą butelek z liquidem.

Co do żywotności grzałek zgadzam się z Kolegą @
Awatar użytkownika
yacoop
. Oprócz tego co napisał, to grzałek jest takie multum, że ciężko by było to wszystko ogarnąć. W niektórych podach możemy ustawiać moc i wtedy też żywotność może się różnić w zależności od nastawów. Najważniejszy wpływ na żywotność ma fakt, by się nie zgapić i w odpowiednim momencie uzupełnić kartridż. Kilka razy mi się zdarzyło. Zwłaszcza jak pracowałem na kompie i pochłonięty pracą zaciągnąłem już bobra.

Post Scalony: Wpis dodano po 15 minutach 32 sekundach

Sebaindy pisze:Jest duży hejt w internecie na Ursę za właśnie krótką żywotność grzałek, względem Xlim, który jest promowany praktycznie wszędzie (pytanie czy faktycznie zasługuje czy to dobry marketing).

Do hejtu się nie dołączę, ale też uważam, że Oxva Xlim ma lepsze grzałki.
yacoop
Patronauta
Patronauta
Punkty reputacji: 4218
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podzięk.: 1406 razy

Moda na poda

Postautor: yacoop » 05 mar 2023, 17:09:21

@
Awatar użytkownika
Sebaindy
temat o żywotności grzałek byłby tematem bez najmniejszego sensu.

Dlaczego?

W poda A (który powiedzmy ma lepsze grzałki, bo ktoś tak gdzieś napisał/powiedział) wlewam jakiś płyn "tytoniowy" o ciemnej barwie, natomiast w poda B (który ma rzekomo gorsze grzałki bo tak powiedzieli/napisali) wlewam jakiś lekki płyn owocowy bez słodzików.
Załóżmy że opór grzałek taki sam, tylko inne firmy.

Obstawiam, że grzałka w podzie A zużyje się szybciej niż grzałka w podzie B, mimo że ta w A jest rzekomo lepsza...

I tak można by w kółko....
Awatar użytkownika
Sebaindy
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 213
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podzięk.: 40 razy

Moda na poda

Postautor: Sebaindy » 05 mar 2023, 16:46:21

Posiadam Aspire Favostix, smak oddaje świetnie jak ktoś lubi słodycz. Co do wytrzymałości grzałek trudno mi się wypowiedzieć, ponieważ używam go od miesiąca i mam w obiegu 6 kardridży. Każdy i z innym smakiem. Fajna opcja, jak chcę inny smak, to szybka podmiana zbiornika i wapuję dalej.
Z plusów:
- Cardige na zatrzask a nie na magnes jak w innych podach i nie wyskakuje w kieszeni.
- Bateria 1000 mAh.
- Zalewanie liguidu jest bardziej przemyślane jak np. w Xlim.
Z minusów:
- Brak licznika puff.
- Brak blokady przycisku power.
- Przy większej ilości puff liquid się nagrzewa i wycieka przez uszczelki, choć mi akurat to nie przeszkadza, nie są to jakieś duże ilości.

Ciekawi mnie faktyczna żywotność grzałek, bo podzik mi się spodobał.

I tu może prośba do moderatorów o założenie tematu z żywotnością grzałek w podach.
Taki temat możesz sam założyć. ;)

Jest duży hejt w internecie na Ursę za właśnie krótką żywotność grzałek, względem Xlim, który jest promowany praktycznie wszędzie (pytanie czy faktycznie zasługuje czy to dobry marketing).

Co do samych podow uważam, że koncepcja jest świetna. I nie tylko nadają się do gimbazy. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić iść na brudną robotę majac w kieszeni sprzęt za 400 zł z dużym prawdopodobienstwem jego uszkodzenia.

M.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Punkty reputacji: 10373
Podziękował: 413 razy
Otrzymał podzięk.: 447 razy

Moda na poda

Postautor: Tomba » 05 mar 2023, 09:56:24

Dokładnie, @
Awatar użytkownika
yacoop
ma rację.
Ja chmurzę takie liquidy, że mi wystarczają na bardzo długo.
yacoop
Patronauta
Patronauta
Punkty reputacji: 4218
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podzięk.: 1406 razy

Moda na poda

Postautor: yacoop » 05 mar 2023, 09:40:41

@
Awatar użytkownika
jaro1959
a taka sama jak i stock'owych grzałek, czyli w sumie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie.

W dużej mierze zależy to od użytego płynu...
Awatar użytkownika
jaro1959
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 2298

Moda na poda

Postautor: jaro1959 » 05 mar 2023, 08:58:50

A jaka jest orientacyjna żywotność kardridży w podach?
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 306
Otrzymał podzięk.: 34 razy

Moda na poda

Postautor: Vlad » 04 mar 2023, 23:37:25

Nie wiem jak jest z bateriami w takim podzie, bo jak się zużywa 4 Ah na dobę, to takich podów trzeba byłoby mieć pewnie z 5 w zapasie. Ale kolega mi dał pociągnąć ostatnio i muszę przyznać, że nie mógłbym niczego zarzucić. Smaczna, soczysta i chłodna chmurka, także od tradycyjnego boxa z dobrym atomizerem niewiele się różni. A przy tym tak ze 4 razy pod jest jest mniejszy.

K45

Wróć do „Informacje, dyskusje, komentarze, zapytania”