Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Awatar użytkownika
yacoop
Patronauta
Patronauta
Posty: 788
Rejestracja: 23 paź 2021, 19:21:07
Punkty reputacji: 3918
Lokalizacja: ...
Podziękował: 554 razy
Otrzymał podzięk.: 1287 razy
Płeć: Mężczyzna

Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: yacoop » 01 mar 2023, 11:17:33

DotAIO V2 Lite + Silo RBA + Vanilla Custard:

Obrazek

:ok2:
Awatar użytkownika
misiaklisz
Waperka
Waperka
Posty: 25
Rejestracja: 17 lis 2022, 01:10:47
Punkty reputacji: 207
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podzięk.: 104 razy
Płeć: Kobieta

Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: misiaklisz » 25 lut 2023, 16:03:50

Po 5 latach używania jednego zasilania nadszedł czas na zmiany i w ten oto sposób od 3 dni posiadam tego SBS’a.
Nie planowałam tego zakupu, stety/niestety nie jestem zbyt cierpliwą osobą i nie wytrzymałam czekania na paczkę z następcą mojej ukochanej (i nadal żywej) Tesli WYE.
Ale to nic, bo Aspire Mixx spodobał mi się od kiedy go zobaczyłam.

Obrazek

Aspire Mixx + Siren v4 + Valkyrie Zero od A&L.

k87
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 753
Rejestracja: 18 cze 2020, 19:02:50
Punkty reputacji: 812
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podzięk.: 162 razy
Płeć: Mężczyzna

Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: Goomowiec » 25 lut 2023, 13:35:28

A się pochwalę swoim nabytkiem. Chodzi o Ultronera Alieno, jak go zobaczyłem w sklepie, to po prostu musiałem kupić, bo taki ładny. Docelowo miał wylądować na nim srebrny Horus, ale jest ciupek za duży :facepalm1:, nie sprawdziłem wymiarów przed zakupem. Usiadł zatem chwilowo klon Kayfun Lite 2021. Jednak MTL to nie dla mnie. Docelowo poszukam jakiegoś ładnego parowniczka do RDL. Zalane Donut Cheescake od Coffee Mill.

Obrazek

k87
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
yacoop
Patronauta
Patronauta
Posty: 788
Rejestracja: 23 paź 2021, 19:21:07
Punkty reputacji: 3918
Lokalizacja: ...
Podziękował: 554 razy
Otrzymał podzięk.: 1287 razy
Płeć: Mężczyzna

Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: yacoop » 23 lut 2023, 15:10:53

Dziś na chyba najlepszych "gotowcach" jakie kiedykolwiek powstały (Atlantis SE Coil) :

Obrazek

Geekvape Max 100 + Aspire Atlantis GT + Creme Kong Strawberry.

:ok2:
Awatar użytkownika
BloodCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 12 cze 2022, 11:50:00
Punkty reputacji: 590
Lokalizacja:
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podzięk.: 190 razy
Płeć: Mężczyzna

Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: BloodCat » 23 lut 2023, 14:39:50

Capo CigPet Geisha
Zeus Sub Ohm
Select 'On Ice' - Cytryna z lodem

Zeus... Sprzedałem bo niby mi się znudził.. i kupiłem jeszcze raz, bo Kumpel mnie nim niedawno poczęstował. Na moje płuco, to najlepszy Atomizer DTL Sub Ohm, na sklepowe grzałki.
Tutaj pierwsze i ostatnie zdjęcie z prostym szkłem. OK, wygląda kozacko, ale trzeba go zalewać prawie tak często jak dripper... a przy tym ma problem z odprowadzaniem bańki powietrza. Nieprzydatne zupełnie to szkło.
Z ciekawostek, załadowana grzałka na 2 meshe. Dość mocna restrykcja jak na DTL, ale kondensacja smaku i wilgotność chmury 9/10 .


Obrazek

eD
"Jestem odpowiedzialny za to, co napisałem - nie za to, co zrozumiałeś."
Awatar użytkownika
666mAh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 04 wrz 2019, 05:30:26
Punkty reputacji: 819
Lokalizacja:
Podziękował: 96 razy
Otrzymał podzięk.: 215 razy
Płeć: Mężczyzna

Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: 666mAh » 23 lut 2023, 06:06:11

Zigi pisze:
666mAh pisze:Thelema Solo + Nautilus 3 na grzałce 0.7 oma, MTL/RDTL którego szukałem :) .



Mam ten sam sprzęt. Czy można na nim używać grzałki 2S Coil 0.4 oma?

eD


Nie mam pojęcia, nie mam tego sprzętu już od dawna.
Awatar użytkownika
jaro1959
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: 18 maja 2017, 07:56:53
Punkty reputacji: 2298
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 167 razy
Płeć: Mężczyzna

Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: jaro1959 » 19 lut 2023, 11:10:05

Na dzisiejszą pogodę: Carbon + Pioneer + zegarek przeciwdeszczowy.


Obrazek
Awatar użytkownika
kociol21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 02 kwie 2020, 17:59:41
Punkty reputacji: 243
Lokalizacja:
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 62 razy
Płeć: Mężczyzna

Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: kociol21 » 18 lut 2023, 19:48:29

Obrazek

Wielki, większy i największy (tak, to nawiązanie do zapomnianej już powieści młodzieżowej Broszkiewicza - dla starych zgredów jak ja).

Pierwszy od lewej - Voopoo Argus XT Mini z Vandyvape Kylin M. Ten zestaw kupiłem na samym początku 2020 roku, zaraz po nadejściu pandemii. Wtedy chmurzyłem na starodawnym Evicu Mini i atomizerze Kangertech Subtank MIni i to trwało chyba kilka lat. Dopiero pandemia mnie skłoniła do odświeżenia nieco repertuaru. Argus nadal, po 3 latach, służy perfekcyjnie, poza tym, że jest trochę poobdzierany od różnych upadków. Kylin M też służy, jest w zasadzie nie do zdarcia. Uwielbiam ten parownik, bo jest super bezobsługowy i nigdy nie cieknie, choćby nie wiem co. Ale smak i chmurę zawsze miał takie sobie.

Po prawej Geekvape Aegis Classic L200 i Hellvape Fat Rabbit. Kupione niedawno. Chciałem coś lepszego smakiem i zasilanie, które będzie działało dłużej. Po otrzymaniu i przetestowaniu obu stwierdziłem, że oba są super, ale Aegis jest tak wielki i ciężki, że mógłby służyć jako broń w walkach ulicznych. Dodatkowo Gruby Królik żłopie liquid bez opamiętania. Postanowiłem więc dokupić jeszcze coś trochę mniejszego.

W środku Lost Vape Thelema Solo Quest i Hellvape Dead Rabbit V3. No, to jest nieporównanie bardziej poręczne. Thelema jest świetna, dobrze wykonana, dobra elektronika, świetnie leży w dłoni. Jedyny mały minus, to klapka od baterii ma lekki luz, ale naprawdę niewielki. Mam trochę obawy, po pamiętam mojego Evica, który po dwóch miesiącach zgubił magnesy. Dead Rabbit V3 jest super. Świetna chmura i smak. Zrobiłem go na jedną grzałkę i miałem na początku problem z ułożeniem bawełny. Najpierw po zapełnieniu całkowicie zalewało grzałkę i miałem pełno liquidu w ustach i otworach powietrznych, jak dodałem więcej bawełny to z kolei miałem bobra, ale jakoś to chyba ogarnąłem i wydaje mi się, że jest już tak jak powinno być. Zaskakuje mnie zużycie liquidu, bo myślałem, że będzie dużo mniej na jednej grzale - a tu baniak znika szybciutko na jednej grzałce 0,36 oma i 55 watach. Niewiele mniej idzie niż na Fat Rabbicie z dwoma grzałkami na 0,17 oma i 85 wat. No cóż.

Testuję sobie aktualnie wszystkie trzy zestawy i moim faworytem jest z zasilań Thelema, a z atomizerów Dead Rabbit V3. I chyba ten zestaw wygra jako mój "codzienny". W przyszłym tygodniu przyjdzie mi jeszcze Blotto Single Coil kupione na tutejszym bazarku, to plan jest taki, że Dead Rabbita zrobię na dwie grzałki jak producent sugeruje, a na pojedyńczą będę miał Blotto.

Liquidu nie pokazuję, bo od lat wapuję wyłącznie samoróbki, tylko miejsce kupowania aromatów zmieniam. Nigdy mi gotowe płyny nie smakowały jakoś wybitnie. Prehistoryczne BM 555 z E-Dyma i takie ze sklepu BVS, który już od lat nie istnieje. Obecnie kupuję w MA - mają świetne aromaty. Teraz we wszystkich trzech baniakach jest budyń waniliowy + parę kropel kokosa, zrobione na 2 mg/ml nikotyny i 60/40 VG/PG.
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2848
Rejestracja: 14 paź 2019, 11:40:43
Punkty reputacji: 6255
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1050 razy
Otrzymał podzięk.: 444 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: Nikotynos » 18 lut 2023, 15:50:25

Dziś dla odmiany sprawdzony zestawik do MTL. Aspire Mixx i ulubiony parownik Bishopa z filmu Alien. W wersji dla waperów (którą tylko ja widziałem) Bishop chmurzy na nim żeby ukryć, że jest androidem. Ale Ripley szybko to odkryła i mu zabrała, bo wie co dobre.
I jako ciekawostka mój set na Kanthal-u w x20 przybliżeniu.ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
realg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 12 paź 2020, 08:49:44
Punkty reputacji: 316
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 91 razy
Otrzymał podzięk.: 108 razy
Płeć: Mężczyzna

Na czym, co i dlaczego chmurzymy?

Postautor: realg » 18 lut 2023, 15:21:29

Lost Vape Thelema Solo + Augvape Intake RTA + samogon na absolucie Burley.
Dziś wymiana grzałki w podstawowym zestawie więc powyższy zestaw pełni dziś służbę.

Obrazek
Obrazek

Wróć do „Informacje, dyskusje, komentarze, zapytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: pospolity i 48 gości