Gotowy, zaawansowany drut który ma sens?

3znaki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 08, 2018 7:50 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Gotowy, zaawansowany drut który ma sens?

Postautor: 3znaki » sob mar 17, 2018 5:37 pm

Haze pisze:Nie wiem czy zwróciliście uwagę na taki niepozorny gotowiec:

Obrazek

Czyli skrętka dwóch claptonów 0,3/0,1 mm. Fajne jest to, że cztery zwoje tej skrętki:

Obrazek

dają rezystancję, która jak najbardziej "ma sens", ale jeszcze ciekawsze jest to, że można ją "rozkręcić":

Obrazek

i dostajemy wtedy singlowego claptona, który przy 4 zwojach:

Obrazek

ma około 1 oma i bardzo dobrze sprawuje się w MTLu! Owszem, po tym rozwinięciu wygląda dość koślawo, ale PALI JAK SMOK - używam w Berserkerze i Hussarze i nic więcej do szczęścia nie potrzebuję.
Chciałeś się pochwalić czy polecasz?



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
''Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia.''
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Gotowy, zaawansowany drut który ma sens?

Postautor: Haze » sob mar 17, 2018 11:15 am

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na taki niepozorny gotowiec:

Obrazek

Czyli skrętka dwóch claptonów 0,3/0,1 mm. Fajne jest to, że cztery zwoje tej skrętki:

Obrazek

dają rezystancję, która jak najbardziej "ma sens", ale jeszcze ciekawsze jest to, że można ją "rozkręcić":

Obrazek

i dostajemy wtedy singlowego claptona, który przy 4 zwojach:

Obrazek

ma około 1 oma i bardzo dobrze sprawuje się w MTLu! Owszem, po tym rozwinięciu wygląda dość koślawo, ale PALI JAK SMOK - używam w Berserkerze i Hussarze i nic więcej do szczęścia nie potrzebuję.
Obrazek
Awatar użytkownika
siema13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw lut 01, 2018 7:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Gotowy, zaawansowany drut który ma sens?

Postautor: siema13 » śr lut 21, 2018 9:19 am

@
Awatar użytkownika
idealme1337
I ja zakupiłem ten drut, tylko czekam aż przyjdzie od majfrendów;) jak przyjdzie i ukręce coś sensownego to chętnie się podzielę się swoimi doświadczeniami z Ultimo i z Ammita dual :)
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Gotowy, zaawansowany drut który ma sens?

Postautor: robert » wt lut 20, 2018 7:19 pm

Kupiłem i ja ten drut,ten który jest na pierwszej stronie tematu.Zakupiony został przez neta.W stacjonarnym krakowskim edymie nie mieli.Tak wogóle to kuse to zaopatrzenie mają.
Awatar użytkownika
idealme1337
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 17, 2017 5:47 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Gotowy, zaawansowany drut który ma sens?

Postautor: idealme1337 » wt lut 06, 2018 9:03 pm

Ja znalazłem nowy, w miarę sensowny drut dla osób, które maja 2 lewe ręce. Cena około 35 zł za szpulę 4.5m wydaje się optymalna. Długo szukałem drutu pod tc aż w końcu znalazłem na Aliexpressie to. Zamówiłem, założyłem i zalałem. W combo RDTA wrażenia są bardzo dobre, t-priv radzi sobie dobrze przy tcr 125. Średnica 3,5mm, 7 zwojów i jest przyjemnie. Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Duch^
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: śr lis 09, 2016 2:22 am
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Gotowy, zaawansowany drut który ma sens?

Postautor: Duch^ » sob lut 03, 2018 4:14 pm

Blitzen zakupiony ammit25 leci na market nawet nie ma co porównywać :) PIerwsza grzałka iii... smak super i bez problematyczny się wydaje. Problem rozwiązany :beer:
Duch^
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: śr lis 09, 2016 2:22 am
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Gotowy, zaawansowany drut który ma sens?

Postautor: Duch^ » pt lut 02, 2018 11:45 pm

Testowałem drut z opisów 30-38 geekvape na kylinie smak super idealny. Testowałęm na 4 rdzeniowym fused też kicha. A szkoda bo myślałem że ammit25 będzie na tym drucie podawał chociaż w tym samym stopniu smak :( a mu do tego baaaardzo daleko. Ammit25 zużyłem od groma waty buildy przeróżne a kylin oddaje zawsze idealnie co bym nie zrobił czy wata ciasno czy lekko itp. Zastanawiam się poważnie nad blitzenem on chociaż nie cieknie i nie poci się i nie trzeba przewijać waty co dzień.
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Gotowy, zaawansowany drut który ma sens?

Postautor: Master_PiT » pt lut 02, 2018 11:32 pm

spróbuj włożyć aliena z cienkich drutów.
Duch^
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: śr lis 09, 2016 2:22 am
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Gotowy, zaawansowany drut który ma sens?

Postautor: Duch^ » pt lut 02, 2018 11:31 pm

Po testach różnych na tym drucie jednak ammit25 przegrywa w smaku z kylinem duo na singlu bezkonkurencyjnie. Kylin jak potrafi odddać smak to jest niebo a ziemia. Na tych grzałkach oczywiście i dużo prostszy w build. Nie mam pojecia co ludzie zachwalają tak ammita25. Wapuje kilka lat. Kylin zostawia daleko w tyle tamten parownik chyba że ammi25 wymaga innych grzałek.. ale testowałem różne ale na ammicie25 nawet z nadmiarem przepływu LQ smak to nie istnieje w porownianu z kylin. Wielki plus dla ammit25 za przepłwy powietrza i budowe i to tyle.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Gotowy, zaawansowany drut który ma sens?

Postautor: Tommy Black » pt lut 02, 2018 2:50 pm

Duch^ pisze:No drut nie :) Dobra wystarczyło ciasno przesadzić watę przez grzałkę i już nie ma całkowicie strzelania i smak ok.

Bo dobrze zrobiona i uformowana grzałka, czyli pozbawiona hotspotów, czyli drut, nigdy nie strzela. Nie strzela też dodatek wody w płynach co w onetowych urban legend jest powszechne.
Ta ciasno "przesadzona" u Ciebie wata przez grzałkę, po prostu zapobiegła tworzeniu się mikroskopijnych "torebek powietrznych " w bawełnie. Tam nie gromadzi sie płyn w związku z tym powstaje różnica temperatur w czasie zasysania.Dlatego ważna jest i bawełna i sposób jej ułożenia, często też sposób jej nasycenia płynem.Ja takie bawełny jak Angora Rabbit czy Angel Hair nasączam nieraz przez kilkanaście minut zanim zacznę chmurzyć. :)


Edit!
Myślalem o torebkach powietrznych ale dlaczego napisałem "torebek próżniowych " ? Dziwne...sorry...poprawiłem bo to był bezsens. :( *no_2*

Wróć do „Informacje, dyskusje, komentarze, zapytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 1 gość