Czego oczekujemy???

Awatar użytkownika
Bimaczow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 01 lip 2018, 17:30:36
Punkty reputacji: 22
Lokalizacja: Beskidy
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czego oczekujemy???

Postautor: Bimaczow » 30 sie 2018, 11:44:36

Patrząc na nowe boxy z dotykowymi ekranami to tylko patrzyć jak powstanie e-phone :-) ... A tak swoją drogą to jak kolega wyżej , fajny był by atomizer bez waty ! Do tego nie cieknący i oddający pełnię smaku :-P
Awatar użytkownika
werc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 14 lip 2018, 16:06:02
Punkty reputacji: 185
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podzięk.: 16 razy
Płeć: Mężczyzna

Czego oczekujemy???

Postautor: werc » 30 sie 2018, 11:38:15

Z akumulatorkami to optymistą bym nie był - przynajmniej w najbliższym czasie :ed:
Myślę, że jednym pierwszych kroków będzie ładowanie bezprzewodowe *yes*
Kolejnym, na który oczekuję to miniaturyzacja - głównie zbiorników, a to się wiąże z wydajnością liquidów.
Co byście powiedzieli na tygodniowe wapowanie na zbiorniczku 1 ml. :jupi:
To już sprawa chemików...
Jeżeli chodzi o elektronikę, to wszechstronność układów jest tak wielka, że można w nich zaimplementować wszystko - od wezwania taksówki, zamówienia pizzy, po zdalne odpalenie bomby pod drabinką prezesa :silent:
Awatar użytkownika
gemino
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: 03 lut 2016, 15:48:16
Punkty reputacji: 223
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 331 razy
Otrzymał podzięk.: 121 razy
Płeć: Mężczyzna

Czego oczekujemy???

Postautor: gemino » 29 sie 2018, 20:37:44

Ja myślę, że nikt nie zgadnie co przyniesie przyszłość. Kto parę lat temu przewidział TC? Co jakiś czas pojawia się też inne mocowanie lub chłodzenie grzałki. Rewolucji nie da się przewidzieć. Może tym razem padnie to na akumulatory :wow: ?
Obrazek
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:18:53
Punkty reputacji: 6
Lokalizacja:
Podziękował: 494 razy
Otrzymał podzięk.: 318 razy
Płeć: Kobieta

Czego oczekujemy???

Postautor: basika » 29 sie 2018, 19:53:37

slaviop pisze:Jestem bardzo ciekawy w jakim kierunku rozwinie sie technologia branży ein. Może zastąpią glicerynę i glikol?

@
Awatar użytkownika
slaviop
, akurat mam coś na ten temat. Myślę, że to badanie może coś wnieść do tego tematu. A na początek definicja:
Propanediol - glikol roślinny do rozpuszczania kwasów. Alternatywa dla glikoli, wzbogacona o dodatkowe właściwości nawilżające. Propanediol to doskonały nośnik substancji aktywnych i rozpuszczalnik kwasów oraz ekstraktów roślinnych.
Propanodiol może odnosić się do jednego z trzech izomerycznych organicznych związków chemicznych:
1,2-propanediol (glikol propylenowy)
2,2-propanodiol ( geminalny diol )
1,3-propanediol (glikol trimetylenowy)


Fizyczna i chemiczna ocena 1,3-propanodiolu jako potencjalnego substytutu glikolu propylenowego w płynach do elektronicznych papierosów.

Płyny do e-papierosów na bazie nikotyny składają się głównie z glikolu propylenowego i gliceryny. PG stosuje się ze względu na jego zdolność do rozpuszczania nikotyny i aromatów, VG ma wysokie właściwości higroskopijne i wpływa na gęstość wydychanego aerozolu. Propanidiol 1,3 został przebadany jako potencjalny substytut glikolu propylenowego. A tu wyniki:
Zastosowaliśmy różne metody termiczne, fizykochemiczne i obliczeniowe, aby ocenić zastosowanie 1,3-propanodiolu jako substytutu (lub dodatkowego składnika) do glikolu propylenowego w płynach do e-papierosów. Nasze badania wykazały, że gdy papieros elektroniczny jest używany w zalecanych warunkach, 1,3-propanodiol jest trwały po podgrzaniu, Zapewnia lepszy profil termiczny w porównaniu z glikolem propylenowym i gliceryną, wykazując mniej produktów ubocznych rozkładu termicznego. Ponadto 1,3-propanodiol zapewnia wysoki poziom nikotyny. Zastosowaliśmy również metodę obliczeniową, która potwierdziła, że 1,3-propanodiol zapewnia lepszy smak niż gliceryna i glikol propylenowy.

Całość tu:
https://www.nature.com/articles/s41598-018-29066-6

A wracając do Twojego pytania. Nikt nie wie jaka czeka nas przyszłość. Osobiście jestem zadowolona z dzisiejszego sprzętu. Może dlatego że zaczynałam na tak badziewnym, że do dzisiaj dziwię się że udało mi się rzucić palenie. Chyba byłam mocno zdesperowana. ;)

LoCtoR pisze:A to czego ja oczekuje albo czego bym chciał to urządzenie wielkości pico z aku wymienianym raz w roku, grzałką też raz w roku

Ja mam tylko jedno marzenie. Aby akumulatorki wystarczały na dłuższe wapowanie. Dzisiaj mamy naprawdę fajne boxy i atomizerki. Każdy sobie coś dobierze, a to co proponują producenci, to w zasadzie to samo, choć konstrukcyjnie może lepiej dopracowane. No i oczywiście coraz ładniejsze, choć to kwestia gustu. Ale akumulatorki to tragedia. Chciałabym aby wytrzymywały, jeśli nie rok jak pisze @
Awatar użytkownika
LoCtoR
, to przynajmniej tydzień. To z pewnością ułatwiłoby nam wszystkim życie. I na to czekam z utęsknieniem.
Awatar użytkownika
LoCtoR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 02 sie 2018, 09:33:10
Punkty reputacji: 108
Lokalizacja: 3miasto
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czego oczekujemy???

Postautor: LoCtoR » 29 sie 2018, 18:43:41

Jeśli chodzi o liquidy to raczej nic się nie zmieni, choćby dlatego, że zastąpienie VG/PG nowymi substancjami sprowadziłoby lata badań nad szkodliwością do "square one" jak to mówią Amerykanie i cała kołomyja zaczęłaby się od nowa. Co do modów to branża przeżyła już dwie rewolucje i wydaje się, że już za chwileczkę, już za momencik powinniśmy być świadkami kolejnej ale jakoś jej nie widać - może wspomniane wyżej ultradźwięki? Ciężko powiedzieć, zresztą sama społeczność wydaje się być zadowolona z tego co jest a to nie daje odpowiednich kopów na rozpęd producentom.
A to czego ja oczekuje albo czego bym chciał to urządzenie wielkości pico z aku wymienianym raz w roku, grzałką też raz w roku i takim zużyciu liquidu żeby dolewki robić raz w miesiącu ale to jest nierealne zarówno z technologicznego jak i biznesowego punktu widzenia.
Awatar użytkownika
Bocian
Patronauta
Patronauta
Posty: 47
Rejestracja: 17 sie 2018, 17:07:27
Punkty reputacji: 103
Lokalizacja: Ząbki
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 36 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czego oczekujemy???

Postautor: Bocian » 29 sie 2018, 12:43:11

Jestem leniwy, więc czekam na atomizer bezwatkowy gdzie liquid będzie podawany bezpośrednio na grzałkę :) Ciekawe są też fajeczki ultradźwiękowe. Nie próbowałem, ale wyobrażam sobie że nie zbierają nagaru i niestety dają chłodną chmurkę. Wiem tylko że są prądożerne.
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: 03 mar 2016, 12:41:34
Punkty reputacji: 6453
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 181 razy
Otrzymał podzięk.: 503 razy
Płeć: Mężczyzna

Czego oczekujemy???

Postautor: slaviop » 29 sie 2018, 08:53:26

Jestem bardzo ciekawy w jakim kierunku rozwinie sie technologia branży ein. Jakie rozwiązania techniczne zostaną użyte w nowych atomizerach i zasilaniach. Jakie nośniki i druty czekają na nas w przyszłości. Co przyjdzie nam wapować. Może zastąpią glicerynę i glikol? Wizja przyszłości może być ciekawa. O ile nas nie zepchną na margines.

Pisane mobilnie
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...

Wróć do „Informacje, dyskusje, komentarze, zapytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ChrisB i 90 gości