Mały wybuch.

Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 624
Podziękował: 3791 razy
Otrzymał podzięk.: 2115 razy

Mały wybuch.

Postautor: robert » 04 gru 2018, 21:06

Właśnie znalazłem takie info. Widzieliście ? Czyja to wina?
https://wiadomosci.wp.pl/e-papieros-wyb ... 742591105a

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 8033
Podziękował: 4114 razy
Otrzymał podzięk.: 12037 razy

Mały wybuch.

Postautor: Tommy Black » 04 gru 2018, 21:21

robert pisze:Czyja to wina?

A w tym artykule:

Bateria litowo-jonowa wielkości palca zapaliła się, kiedy mężczyzna wracał ze spaceru. - Zapasowa bateria do e-papierosa, którą miałem w kieszeni spodni, wybuchła. Nogawka mi płonęła, zrzuciłem spodnie. Jeszcze przez kilka sekund bateria paliła się ostrym, białym płomieniem - relacjonował dziennikarzom Damian Gola. Jego noga wyglądała fatalnie. Miał otwartą, głęboką ranę, miejscowe oparzenia trzeciego stopnia. Konieczna była interwencja lekarzy i przeszczep skóry. Wypadek opisuje gazeta "Fakt". Zszokowany rozmówca zadeklarował, że kończy z e-papierosami.

Zszokowany rozmówca, Damian Gola, nigdy nie powinien był zaczynać przygody z ein. Ma w swojej głupocie wyjątkowe szczęście i niech go nie opuści do dni ostatnich.
Kto powiedział że e-papierosy są dla każdego?
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 0
Otrzymał podzięk.: 5898 razy

Mały wybuch.

Postautor: basika » 04 gru 2018, 21:31

Jak podawały wówczas media, tylko w latach 2009-2014 doszło w USA do 25 przypadków wybuchów akumulatorów w elektronicznych papierosach.

Znowu tania sensacja. Przez 5 lat tylko 25 przypadków. Szkoda, że nikt nie przytacza ile było spaleń z powodu palenia papierosów, a takie dane można znaleźć.
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 134
Podziękował: 209 razy
Otrzymał podzięk.: 194 razy

Re: Mały wybuch.

Postautor: Pelikan2 » 04 gru 2018, 21:42

Czekaj, czekaj.
Rozumiem, że facet nosił zapasowy akumulator w kieszeni bez żadnego zabezpieczenia.
Więc wybuchła mu nie w e-papierosie a w kieszeni i nie e-papieros a akumulator, który nosił bez jakiegokolwiek zabezpieczenia - ot wrzucony w kieszeń.
Mógł gdzieś mocno uderzyć nogą, mógł mieć w kieszeni kawałek jakiegoś metalu, który zrobił mu zwarcie itp..
To nie wina e-papierosa, ale skrajnej nieodpowiedzialności użytkownika.
Ja to bym bał się nosić zwykła baterię luzem w kieszeni, a co dopiero akumulator litowo-jonowy.
Obrazek
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 57
Podziękował: 76 razy
Otrzymał podzięk.: 110 razy

Mały wybuch.

Postautor: WE514 » 04 gru 2018, 22:33

Miałem kiedyś taki przypadek, że wsadziłem do kieszeni w spodniach klucze od domu i w pełni naładowany akumulator( miał być jako zapas ), i po jakimś czasie poczułem , że kieszeń jest bardzo gorąca i coś parzy w nogę. Klucze zrobiły zwarcie, a akumulator prawie się stopił, ale żadnej eksplozji nie było, kilka razy mechanik w kieszeni się załączył ( bo zapomniałem o zabezpieczeniu moda ), i izolator pinu +w mechaniku był do wyrzucenia
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: robert » 05 gru 2018, 07:28

Szanowni macie rację ,wina leży po stronie człowieka i sam e-papieros nie był przyczyną wypadku.
Uważam jednak , o takich wypadkach należy pisać ,bez względu na przyczynę .Starym użytkownikom będzie to przypominać ,a nowych informować ,że EIN to nie zabawka.
Nikt też nam nie zarzuci że jesteśmy ślepo zapatrzoną grupą użytkowników , nieobiektywną grupą miłośników chmurzenia.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Mały wybuch.

Postautor: Tommy Black » 05 gru 2018, 08:00

A ja czytałem ostatnio o wypadku który został spowodowany paczką papierosów Marlboro. Otóż kilka kilometrów przed stacją benzynową, facetowi zabrakło w au vie paliwa. Wyciągnął więc mały podręczny kanister i poszedł był na tę stację. Przy okazji kupił sobie papierosy Marlboro i zapalniczkę. Przytargał do samochodu 10 litrów paliwa, odkręcił korek wlewu i...tu sie potknął.Upadając oblał siebie i samochód benzyną i w tym momencie, na skutek upadku, zadziałała zapalniczka powodując zapalenie się paczki papierosów, części ubrania tego gościa i samochodu.Facetowi udało się uciec, ale paczka Marlboro spłonęła doszczętnie a samochód wybuchł.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: robert » 05 gru 2018, 09:28

Możesz Tommy wymyślać śmieszne historyjki ,ale dobrze wiesz że EIN to nie zabawka.
Niektórzy w swoich zachwytach zaczną niebawem twierdzić że waping jest antidotum na wszystko ,od łysienia po wrzody czy plackowate łysienie.Tak nie było i nie będzie.
Wszyscy ,a zwłaszcza poczatkujący powinni sobie zdawać sprawę z zalet ,ale i zagrożeń jakie niesie EIN.
Aha ,konta z Salonu nie usunę.Będę tu i będę pisał o takich "kwiatkach " jak je znajdę w sieci.
Musi być jakaś przeciwwaga, nie ma samych "ochów i achów".
W przeciwnym razie zaczniemy przypominać rozgłośnię toruńską, ...tylko jedna prawda i my mamy na nią monopol.
EIN cały czas używam ,mimo kilu prób rzucenia.
Awatar użytkownika
zuczek
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 180
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 81 razy

Postautor: zuczek » 05 gru 2018, 13:05

O głupocie skutkującej niebezpieczeństwem dla zdrowia lub życia trzeba pisać. Między innymi uczymy się na błędach ... . W tej sprawie temat e-pap. jest poboczny bo dotyczy AKUMULATORA. Taki akumulator może być używany w latarce, zabawce, itp ... .

Producenci ostrzegają, jest mnóstwo publikacji - artykułów o tym, że z bateriami / akumulatorami litowo jonowymi, litowo polimerowymi, ... TRZEBA SIĘ OBCHODZIĆ SZCZEGÓLNIE OSTROŻNIE, TRZEBA UŻYWAĆ PRZESTRZEGAJĄC OKREŚLONYCH RYGORÓW.

Niosąc otwarty scyzoryk na grzybach powstaje adekwatne niebezpieczeństwo, wynikające z czystej głupoty i braku wyobraźni.

Trzeba mówić o takich "wypadkach".
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Mały wybuch.

Postautor: Tommy Black » 05 gru 2018, 13:17

robert pisze:Możesz Tommy wymyślać śmieszne historyjki ,ale dobrze wiesz że EIN to nie zabawka.

zuczek pisze:O głupocie skutkującej niebezpieczeństwem dla zdrowia lub życia trzeba pisać. Między innymi uczymy się na błędach ... . W tej sprawie temat e-pap. jest poboczny bo dotyczy AKUMULATORA. Taki akumulator może być używany w latarce, zabawce, itp ... .

Jasne. Dobrze wiem że to nie zabawka. Moje sarkastyczne opowiadanko dotyczyło sposobu komunikowania o wypadkach. Ile razy wybuchnie komuś akumulatorek, to zawsze w ein.
Albo inaczej, takie wypadki są nagłaśniane tylko wtedy kiedy wybuch ma jakiś związek z ein. W latarkach, w zabawkach nie wybuchają?
A przy okazji takiego nagłośnienia zwykłej ludzkiej, najczęściej, głupoty,wykorzystuje się to jako pretekst do ataku na ein. W tym konkretnym wypadku tak samo paczka Marlboro jest winna wybuchowi samochodu jak e-papieros jest winny poparzonej nodze pana Damiana Goli.

Wróć do „Informacje, dyskusje, komentarze, zapytania”