Mały wybuch.

Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

Mały wybuch.

Postautor: WE514 » wt gru 04, 2018 9:33 pm

Miałem kiedyś taki przypadek, że wsadziłem do kieszeni w spodniach klucze od domu i w pełni naładowany akumulator( miał być jako zapas ), i po jakimś czasie poczułem , że kieszeń jest bardzo gorąca i coś parzy w nogę. Klucze zrobiły zwarcie, a akumulator prawie się stopił, ale żadnej eksplozji nie było, kilka razy mechanik w kieszeni się załączył ( bo zapomniałem o zabezpieczeniu moda ), i izolator pinu +w mechaniku był do wyrzucenia
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Mały wybuch.

Postautor: Pelikan2 » wt gru 04, 2018 8:42 pm

Czekaj, czekaj.
Rozumiem, że facet nosił zapasowy akumulator w kieszeni bez żadnego zabezpieczenia.
Więc wybuchła mu nie w e-papierosie a w kieszeni i nie e-papieros a akumulator, który nosił bez jakiegokolwiek zabezpieczenia - ot wrzucony w kieszeń.
Mógł gdzieś mocno uderzyć nogą, mógł mieć w kieszeni kawałek jakiegoś metalu, który zrobił mu zwarcie itp..
To nie wina e-papierosa, ale skrajnej nieodpowiedzialności użytkownika.
Ja to bym bał się nosić zwykła baterię luzem w kieszeni, a co dopiero akumulator litowo-jonowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Mały wybuch.

Postautor: basika » wt gru 04, 2018 8:31 pm

Jak podawały wówczas media, tylko w latach 2009-2014 doszło w USA do 25 przypadków wybuchów akumulatorów w elektronicznych papierosach.

Znowu tania sensacja. Przez 5 lat tylko 25 przypadków. Szkoda, że nikt nie przytacza ile było spaleń z powodu palenia papierosów, a takie dane można znaleźć.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Mały wybuch.

Postautor: Tommy Black » wt gru 04, 2018 8:21 pm

robert pisze:Czyja to wina?


A w tym artykule:

Bateria litowo-jonowa wielkości palca zapaliła się, kiedy mężczyzna wracał ze spaceru. - Zapasowa bateria do e-papierosa, którą miałem w kieszeni spodni, wybuchła. Nogawka mi płonęła, zrzuciłem spodnie. Jeszcze przez kilka sekund bateria paliła się ostrym, białym płomieniem - relacjonował dziennikarzom Damian Gola. Jego noga wyglądała fatalnie. Miał otwartą, głęboką ranę, miejscowe oparzenia trzeciego stopnia. Konieczna była interwencja lekarzy i przeszczep skóry. Wypadek opisuje gazeta "Fakt". Zszokowany rozmówca zadeklarował, że kończy z e-papierosami.


Zszokowany rozmówca, Damian Gola, nigdy nie powinien był zaczynać przygody z ein. Ma w swojej głupocie wyjątkowe szczęście i niech go nie opuści do dni ostatnich.
Kto powiedział że e-papierosy są dla każdego?
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Mały wybuch.

Postautor: robert » wt gru 04, 2018 8:06 pm

Właśnie znalazłem takie info. Widzieliście ? Czyja to wina?
https://wiadomosci.wp.pl/e-papieros-wyb ... 742591105a

Wróć do „Informacje, dyskusje, komentarze, zapytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: erbis, Makzie, Wojtekorzen i 4 gości