Alfaliquid

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Alfaliquid

Postautor: Tommy Black » czw sty 07, 2016 12:08 pm

dorota pisze:
Tommy Black pisze:Badano liquidy z bieżącej produkcji? Liquidy,więc skąd miała się w nich wziąć acroleina? Przecież ona moze powstać dopiero w trakcie chmurzenia i to wyłącznie jeśli liquid zawiera glicerynę i ona zostanie za bardzo podgrzana.Więcej niż 280 C.Ale wtedy nie da się chmurzyć przecież ( bóbr).

pomoglabym, ale z chemii mialam mierny... :mrgreen:
mysle , ze liquidy "poddawane" byly tez chmurzeniu - bardzo fachowo to okreslilam ;) - przeciez wychodzily takie artykuly , w ktorych opisywano badania , ktore potwierdzaly obecnosc acroleiny (w liquidach), bo badajacy wlasnie uzywali nie tej mocy do tej grzalki co trzeba , i przy pomocy smoking machine, ktora przeciez nie rozpoznaje czy juz jest bobr czy tez nie. SADZE, ze w tym badaniu posluzono sie prawidlowa metoda to tez acroleina nie wystapila.
to jest oczywiscie moje przypuszczenie , czy sluszne? nie wiem.


Oczywiście że Twoje rozumowanie jest słuszne. Z chemii Dorotko może i miałaś "mierny" ale z rozumowania na pewno "celujący".
Jasne że palaczbotowi jest wszystko jedno,czy łapie bobra,czy nie.Takie badanai robił też nasz prof.A.Sobczak.I równie jasne jest że w każdym liquidzie można wykryć acroleinę,jeśli liquid jest na bazie gliceryny.Można,ale pod warunkiem że właśnie doprowadzi się do powstania tego bobra.
Tego jednak marketingowcy nie muszą wiedzieć,albo nie chcą wiedzieć. ;)
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Re: Alfaliquid

Postautor: dorota » czw sty 07, 2016 10:35 am

Tommy Black pisze:Badano liquidy z bieżącej produkcji? Liquidy,więc skąd miała się w nich wziąć acroleina? Przecież ona moze powstać dopiero w trakcie chmurzenia i to wyłącznie jeśli liquid zawiera glicerynę i ona zostanie za bardzo podgrzana.Więcej niż 280 C.Ale wtedy nie da się chmurzyć przecież ( bóbr).

pomoglabym, ale z chemii mialam mierny... :mrgreen:
mysle , ze liquidy "poddawane" byly tez chmurzeniu - bardzo fachowo to okreslilam ;) - przeciez wychodzily takie artykuly , w ktorych opisywano badania , ktore potwierdzaly obecnosc acroleiny (w liquidach), bo badajacy wlasnie uzywali nie tej mocy do tej grzalki co trzeba , i przy pomocy smoking machine, ktora przeciez nie rozpoznaje czy juz jest bobr czy tez nie. SADZE, ze w tym badaniu posluzono sie prawidlowa metoda to tez acroleina nie wystapila.
to jest oczywiscie moje przypuszczenie , czy sluszne? nie wiem.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Alfaliquid

Postautor: Tommy Black » śr sty 06, 2016 10:08 am

+
No, OK, ale czegoś tu nie rozumiem...
Badano liquidy z bieżącej produkcji? Liquidy,więc skąd miała się w nich wziąć acroleina? Przecież ona moze powstać dopiero w trakcie chmurzenia i to wyłącznie jeśli liquid zawiera glicerynę i ona zostanie za bardzo podgrzana.Więcej niż 280 C.Ale wtedy nie da się chmurzyć przecież ( bóbr).
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Alfaliquid

Postautor: dorota » pn gru 14, 2015 4:38 pm

nie wiem czy znacie, moze ktos z was uzywa (byli na VapeItaly, a ja do nich nie podeszlam :cry: ) to francuska firma i chyba jedyna , ktora po ostatniej buferze na temat Diacetylu w liquidach zlecila niezaleznemu i certyfikowanemu laboratorium "Aromalyse" przeprowadzenie badan na 6 substancji tzw. "drazliwych". Laboratorium przeprowadzilo badania na serii produkcyjnej miedzy 14 sierpnia i 2 listopada 2015. W zadnym z tych liquidow nie bylo sladu ani jednejz 6 substancji.


Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

Wróć do „Informacje, dyskusje, komentarze, zapytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 12 gości