Acetyl Pirazine 5% - porównanie

Awatar użytkownika
Chemnovatic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: 19 sie 2015, 20:02:10
Punkty reputacji: 5
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 72 razy
Otrzymał podzięk.: 88 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Acetyl Pirazine 5% - porównanie

Postautor: Chemnovatic » 28 kwie 2016, 21:20:18

Z czystej ciekawości.... jak wyniki testu :) ?
Obrazek
Awatar użytkownika
darek.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 12 lis 2015, 08:18:21
Punkty reputacji: 51
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Acetyl Pirazine 5% - porównanie

Postautor: darek. » 10 lut 2016, 13:13:40

Wbrew pozorom temat nie umarł ale miałem ostatnio coś ze sprzętu do testowania i trochę lq więc "swoje" na koniec kolejki :D Wczoraj zacząłem, przetestowałem na razie 2 buteleczki, ostateczne wnioski niebawem.
Awatar użytkownika
darek.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 12 lis 2015, 08:18:21
Punkty reputacji: 51
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Acetyl Pirazine 5% - porównanie

Postautor: darek. » 15 sty 2016, 10:49:24

Znalazłem wczoraj czas na umieszanie "próbek" 20ml ;) Przepis mocno standardowy 10%RY4D+1%AP, dodatkowo pokusiłem się o porównanie RY4D z e-dym i ego2 dlatego buteleczki są 4 a nie tylko 2.

Mając AP odkręconą jedną obok drugiej (Inawera i TPA) wyraźnie czuć różnicę w zapachu, tak jak pisałem wcześniej Inawera jest intensywniejsza, agresywniejsza i bardziej drażniąca, TPA stonowana lekko drożdzowo-chlebowa, delikatniejsza o wiele. Jakbym nie wiedział że te 2 dodatki nazywają się tak samo to chyba bym powiedział że to 2 zupełnie różne roztwory a tak wiedząć że to niby ma być to samo albo podobne doszukiwałem się wspólnego mianownika.

RY4D także czuć różnicę w zapachu (między e-dym a ego2). Z ego2 jest milsza dla mojego węchu, bardziej orzeszkowa, delikatniej tytoniowa. Z e-dym ciut mniej intensywny zapach ale nuty raczej te same bez kolosalnych różnic.

Tyle z odczuć zapachowych, za 2 tygodnie opis odczuć smakowych :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: 11 cze 2015, 12:59:48
Punkty reputacji: 1850
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 133 razy
Otrzymał podzięk.: 38 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Acetyl Pirazine 5% - porównanie

Postautor: Alchemik » 08 sty 2016, 21:31:08

refurbished pisze:(...) może ukwieciłem moją wypowiedź ponad miarę.

Najwazniejsze, iż każdy może (po lekturze wszystkich postów) wyciągnąć odpowiednie wnioski końcowe ;)
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
refurbished
Płeć: nieokreślona

Re: Acetyl Pirazine 5% - porównanie

Postautor: refurbished » 08 sty 2016, 21:16:40

MA pisze:
refurbished pisze:(...) 2-acetylopirazyna to nie to samo co mieszanina czy roztwór, to w miarę prosty związek.

Tak z ciekawości tylko zapytam... Skąd bierzesz czystą 2-acetylopirazynę? Handlowo dostępne są tylko 5% roztwory w glikolu propylenowym :roll


Whatever.
Przy stężeniu 1% roztworu ewentualny posmak glikolu wyprodukowanego z nieco mniejszą dbałością o zieloną chemię, fair trade czy standardy GMP będzie miał marginalne znaczenie. Oczywiście mówimy o glikolu produkowanym bez GMO, bez glutenu i oczywiście pochodzenia naturalnego, nie zsyntetyzowanym z ropy naftowej.

Nie mam dostępu do czystej AP.
Kolega z forum Inawery relacjonował, że nie stwierdza różnicy. Tyle chciałem napisać, może ukwieciłem moją wypowiedź ponad miarę.
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: 11 cze 2015, 12:59:48
Punkty reputacji: 1850
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 133 razy
Otrzymał podzięk.: 38 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Acetyl Pirazine 5% - porównanie

Postautor: Alchemik » 07 sty 2016, 21:40:57

refurbished pisze:(...) 2-acetylopirazyna to nie to samo co mieszanina czy roztwór, to w miarę prosty związek.

Tak z ciekawości tylko zapytam... Skąd bierzesz czystą 2-acetylopirazynę? Handlowo dostępne są tylko 5% roztwory w glikolu propylenowym :roll:

darek. pisze:Dorwałem dzisiaj 5% glikolowy roztwór 2-acetylpyraziny, pachnie trochę inaczej niż AP od TPA, tak jakby ostrzejszy, agresywniejszy.

I o tym właśnie mówiłem. Każdy z producentów stosuje komponenty (dość często różniące się czystością) od innego dostawcy i to już powoduje, iż uzyskany produkt może się znacząco różnić aromatem. To tak jak z winem - wszyscy stosują winogrona, a każde wino inaczej smakuje...
Co do zastosowanej nomenklatury, to wszystko jest ok - niektórzy producenci podają (niepoprawną) nazwę "uproszczoną" :D
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
darek.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 12 lis 2015, 08:18:21
Punkty reputacji: 51
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Acetyl Pirazine 5% - porównanie

Postautor: darek. » 07 sty 2016, 18:44:21

Dorwałem dzisiaj 5% glikolowy roztwór 2-acetylpyraziny, pachnie trochę inaczej niż AP od TPA, tak jakby ostrzejszy, agresywniejszy. Tak jak pisałem, w przyszłym tygodniu umieszam i będę czekał na efekty.

Zastanawiające jest to że od Inawery produkt nazywa się 5% glikolowy roztwór 2-acetylopyraziny a od TPA tej 2 tam nie ma tylko samo acetyl pyrazine 5% roztwór glikolowy. Chemikiem nie jestem także sam nie wiem jaki wniosek wyciągnąć teoretycznie;) Na pewno wyciągnę w praktyce za jakieś 2 tygodnie.
refurbished
Płeć: nieokreślona

Re: Acetyl Pirazine 5% - porównanie

Postautor: refurbished » 07 sty 2016, 17:09:47

Przy dawkowaniu 1 kropla na 5 ml - około 1%, i tego raczej bym się trzymał, bo aktualnie buteleczki inawerowe mają cieniutkie dzióbki i krople wychodzą o połowę mniejsze - nie powinieneś zauważyć innego smaku. 2-acetylopirazyna to nie to samo co mieszanina czy roztwór, to w miarę prosty związek.
Na forum inawerowym jest jeden fan mieszania AP z RY4Dbl i AP z S'Camelem, przećwiczył produkty z e-dyma (TPA) od Grzesia (też TPA) oraz Inawery i aktualnie kupuje najtańszą.
Skoro nie ma różnicy ...
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: 11 cze 2015, 12:59:48
Punkty reputacji: 1850
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 133 razy
Otrzymał podzięk.: 38 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Acetyl Pirazine 5% - porównanie

Postautor: Alchemik » 07 sty 2016, 11:38:40

matatiti pisze:(...) Na chłopski rozum powinny być jednakowe, ale ...

No niestety zazwyczaj nie jest tak łatwo i przyjemnie :D Teoretycznie wszystkie bazy nikotynowe są jednakowe pod względem składu chemicznego (gliceryna + glikol + nikotyna + (czasami) woda/etanol), a każdy ma swoją ulubioną :roll:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
darek.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 12 lis 2015, 08:18:21
Punkty reputacji: 51
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Acetyl Pirazine 5% - porównanie

Postautor: darek. » 07 sty 2016, 10:03:03

Mati, podejmuję rekawicę ;) W takim razie za 2 tygodnie sam sobie odpowiem, opiszę także tutaj dla zainteresowanych. Pytanie tylko czy będę sędzią sprawiedliwym!

Wróć do „Informacje, dyskusje, komentarze, zapytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości