Wasze preferencje co do rodzaju bazy nikotynowej - pytanko :)

Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: 14 lut 2016, 01:16:15
Punkty reputacji: 182
Lokalizacja: Wrocław
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wasze preferencje co do rodzaju bazy nikotynowej - pytanko :)

Postautor: tinOFbeer » 21 kwie 2016, 23:16:03

Trudno. Za jakiś czas i tak trzeba będzie samemu mieszać więc nie będzie problemu z proporcjami. Mam pytanie odnośnie przyszłych zakupów bazy (oczywiście na firmę), w jakich najmniejszych buteleczkach może być zrealizowane (podzielone) zamówienie? Żeby nie brać w jednej większej z wiadomych względów.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Chemnovatic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: 19 sie 2015, 20:02:10
Punkty reputacji: 5
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 72 razy
Otrzymał podzięk.: 88 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Wasze preferencje co do rodzaju bazy nikotynowej - pytanko :)

Postautor: Chemnovatic » 21 kwie 2016, 23:01:59

Temat sprzedany i na razie się nie przyjął wśród osób decyzyjnych w Firmie. Może czas coś zmieni :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Chemnovatic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: 19 sie 2015, 20:02:10
Punkty reputacji: 5
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 72 razy
Otrzymał podzięk.: 88 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Wasze preferencje co do rodzaju bazy nikotynowej - pytanko :)

Postautor: Chemnovatic » 12 mar 2016, 21:19:13

To tutaj drodzy Panowie pytanie do Waszych Księgowych :) Ciekawe czy są kreatywni :P

Added in 1 minute 10 seconds:
tinOFbeer pisze:Ja odpowiem na pytanie z pierwszego postu, myślę, że warto by dodać produkt pośredni między 50/50 i 30/70 - czyli 40 PG / 60 VG.


Sprzedam temat dalej i zobaczymy :) Dzięki :)
Obrazek
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: 18 lip 2015, 21:50:41
Punkty reputacji: 1100
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 35 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wasze preferencje co do rodzaju bazy nikotynowej - pytanko :)

Postautor: DamianGR » 12 mar 2016, 17:52:50

SzamanDM pisze:Muszę się zorientować czy mając firmę, której działalność nie ma nic wspólnego z nikotyną mogę spokojnie kupić np. 1l 100mg.
A może ktoś podpowie?
Zakup byłby na własne potrzeby. Nie zamierzam tego odsprzedawać w jakiejkolwiek formie.

O to dokładnie właśnie pytałem bo wiem że to trzeba jakoś rozliczyć i wykazać w papierach.
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: 16 cze 2015, 10:29:56
Punkty reputacji: 983
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podzięk.: 36 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wasze preferencje co do rodzaju bazy nikotynowej - pytanko :)

Postautor: SzamanDM » 12 mar 2016, 17:21:57

Muszę się zorientować czy mając firmę, której działalność nie ma nic wspólnego z nikotyną mogę spokojnie kupić np. 1l 100mg.
A może ktoś podpowie?
Zakup byłby na własne potrzeby. Nie zamierzam tego odsprzedawać w jakiejkolwiek formie.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 30705
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 1025 razy
Otrzymał podzięk.: 2042 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wasze preferencje co do rodzaju bazy nikotynowej - pytanko :)

Postautor: Tommy Black » 12 mar 2016, 09:07:22

tinOFbeer pisze:Ja odpowiem na pytanie z pierwszego postu, myślę, że warto by dodać produkt pośredni między 50/50 i 30/70 - czyli 40 PG / 60 VG.


To jest dobry pomysł.Miałem kiedyś taką bazę,nie pamiętam producenta,to był prezent i tylko raz miałem z nią do czynienia.Bardzo mi to jednak odpowiadało.Teraz,to już chyba za późno na takie "przemysłowe" mieszanie,choć nie znam się na technologii produkcji oczywiście.
Choć pewnie będę musiał sporo zmienić.Skoro bazy 36 mg już nie kupię,odpadnie mieszanie.W moim przypadku to nie mieszanie a rozcieńczanie.
Pół na pół z "zerówką",bez żadnych menzurek i strzykawko mierników, na oko ;) i miałem gotową bazę do chmurzenia.Jasne że mogłem kupić już gotową "18" i tak robiłem,ale jednak wolałem własną mieszankę.Dziwne...ale nigdy ,do tej pory przynajmniej,nie zastanawialem się nad tym.
Oczywiście były momenty że zastanawiałem się dlaczego gotowa baza 18 mg jest tak paskudna że ląduje w zlewie...a na opakowaniu skład ten sam co na bazie od której oderwać się nie można... ;) Ale to nie ten temat...
Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: 14 lut 2016, 01:16:15
Punkty reputacji: 182
Lokalizacja: Wrocław
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wasze preferencje co do rodzaju bazy nikotynowej - pytanko :)

Postautor: tinOFbeer » 12 mar 2016, 01:39:55

Ja odpowiem na pytanie z pierwszego postu, myślę, że warto by dodać produkt pośredni między 50/50 i 30/70 - czyli 40 PG / 60 VG.
Awatar użytkownika
Chemnovatic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: 19 sie 2015, 20:02:10
Punkty reputacji: 5
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 72 razy
Otrzymał podzięk.: 88 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Wasze preferencje co do rodzaju bazy nikotynowej - pytanko :)

Postautor: Chemnovatic » 12 mar 2016, 01:31:42

DamianGR pisze:Mi chodziło o stan prawny - tzn. jako właściciel firmy kupujący roztwór nikotyny jak muszę się z tego w papierach rozliczyć w oczach obecnej ustawy?
Muszę ją sprzedać , użyć do jakiś celów czy jak? I oczywiście wykazać to w papierach. A jak mi się zepsuje i muszę zutylizować?

Tutaj niestety, ale z czystą premedytacją nie będę podpowiadał jak robić, co robić, dlaczego robić.
Po prostu czysta nikotyna jest za bardzo niebezpieczną substancją.

Added in 4 minutes 19 seconds:
Re: RE: Re: Wasze preferencje co do rodzaju bazy nikotynowej - pytanko :)
julka1973 pisze:
Chemnovatic pisze:[quote="julka1973"] Bazy, w takim roztworze jaki jest legalne wprowadzony do sprzedaży. Zakupię przez internet i użyję jako środek ochrony roślin.

Obecnie, każdy roztwór bazy jest legalnie wprowadzany do sprzedaży i nikt nie może Wam zakazać zakupu, a sprzedawcy sprzedaży. Produkt klasyfikowany jako niebezpieczny może być sprzedawany konsumentom -> patrz np. Domestos lub Kret
Inną kwestią jest sama odpowiedzialność sprzedawcy. My na dzień dzisiejszy mamy taką politykę, że dla klientów indywidulanych 36mg/ml to jest maks.
Mamy klientów biznesowych, którzy kupują od nas np. bazy NicBase PG-100 w opakowaniu 100 ml, ale sprzedają oni dalej to np. w Danii, Szwecji, UK. Ale wtedy to oni biorą na siebie pełną odpowiedzialność.

.

Added in 2 minutes 44 seconds:
A dla ciekawostki dam Wam artykuł z naszego bloga:
https://chemnovatic.com/tpd-compliant-e ... ng-part-1/

Zobaczcie akapit "E-liquid labels" i przeczytajcie sobie https://chemnovatic.com/Files/Classific ... mation.pdf
I tutaj można sobie wybrać zgodnie z prawem jak klasyfikować np. bazy czy eliquidy... czy ma być czacha lub wykrzyknik czy nie.
To tak dla ciekawości podałem :)
Obrazek
Awatar użytkownika
julka1973
Waperka
Waperka
Posty: 1094
Rejestracja: 25 lis 2015, 18:25:00
Punkty reputacji: 143
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Podziękował: 292 razy
Otrzymał podzięk.: 142 razy
Płeć: Kobieta

Re: RE: Re: Wasze preferencje co do rodzaju bazy nikotynowej - pytanko :)

Postautor: julka1973 » 12 mar 2016, 01:14:32

Chemnovatic pisze:[quote="julka1973"]A ja rozszerzę działalność na ogrodniczą i nikotyny będę używała jako środka owadobójczego. :)


Sprzedaż czystej nikotyny do klientów, jest bardzo mocno przez nas sprawdzana. Więc tutaj pomysł pewnie nie wypali :P[/quote]
Ale ja nie miałam na myśli czystej nikotyny. :) Bazy, w takim roztworze jaki jest legalne wprowadzony do sprzedaży. Zakupię przez internet i użyję jako środek ochrony roślin.
Mam w domu około 200 kwiatów i czasami używam nikotyny do zwalczania szkodników.
Obrazek
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: 18 lip 2015, 21:50:41
Punkty reputacji: 1100
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 35 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wasze preferencje co do rodzaju bazy nikotynowej - pytanko :)

Postautor: DamianGR » 12 mar 2016, 00:52:39

Mi chodziło o stan prawny - tzn. jako właściciel firmy kupujący roztwór nikotyny jak muszę się z tego w papierach rozliczyć w oczach obecnej ustawy?
Muszę ją sprzedać , użyć do jakiś celów czy jak? I oczywiście wykazać to w papierach. A jak mi się zepsuje i muszę zutylizować?

Wróć do „Informacje, dyskusje, komentarze, zapytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości