Kontrola temperatury (TC) grzałki

Lutor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: ndz lip 19, 2015 9:23 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 33 razy
Płeć: nieokreślona

Kontrola temperatury (TC) grzałki

Postautor: Lutor » sob sie 15, 2015 8:02 pm

AdamDz
Płeć: nieokreślona

Kontrola temperatury (TC) grzałki

Postautor: AdamDz » sob sie 15, 2015 7:37 pm

Widzę tu raczej opinie rasowych waperów do których TC nie musi przemawiać na plus, bo każdy już dawno opanował wszelkie tajne arkana radzenia sobie z tym czym się dysponuje, mi osobiście TC jest zbędne, ale by tak się stało musiałem wiele czasu na to poświęcić.
Posiadam Evica VT oraz SX mini m Class, powiem szczerze że doskonale sobie z nimi radzę one doskonale mi się odwdzięczają, bardziej odpowiada mi Evic bo SX mini podaje napięcie modulowane pulsacyjnie, a Evic pięknie moduluje napięcie stabilizując je na poziomie potrzebnym do uzyskania i utrzymania temp. na danym poziomie, ale oba robią to co do nich należy.
Ja na sprawę TC mam inny punkt widzenia, bo dla nas rasowych waperów jest to ciekawostka, kolejny gadżet do zbadania i zabawy oraz testów.
Ale spójrzmy na to z innej strony, wyobraźmy sobie moduł TC zastosowany w każdym e-papierosie nie ważne na jakiej zasadzie działającej i odpowiednio prawidłowo wykonane grzałki w każdym popularnym atomizerze, claromizerze itp. ja w każdym razie widzę to w ten sposób że nie trzeba już wyszukiwać szkodliwości w związku z podgrzewaniem liquidu a tylko w tym co ten zawiera, gdyby Japończycy testowali takie właśnie urządzenia to nie ośmielili by się napisać że e-cigs jest 10 razy bardziej szkodliwy, bo nawet celowo uszkadzając cewkę nie osiągnęli by tego wyniku, gdyby takie urządzenia były testowanie w Zakładzie Szkodliwości Chemicznych i Toksykologii Genetycznej Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu przez A.Sobczaka z pewnością mieli byśmy o wiele bardziej pozytywne wyniki dla naszego zdrowia, ale wtedy takich e-papierosów jeszcze nie było.
Podsumowując całość to dla nas wtajemniczonych waperów TC może być co najwyżej ewolucją, ale dla całego rynku, uważam to za rewolucję w kwestii bezpieczeństwa wapowania, choćby z powodu zalet wymienionych wcześniej przez was drodzy koledzy.
Ja też potrafię usmażyć frytki, pączki, kotlety, na patelni bez termostatu, podobnie żona upiecze ciasto w piekarniku bez termostatu, ale zdecydowanie bezpieczniej i zdrowiej jest, jeśli urządzenia tego typu termostat posiadają.
Awatar użytkownika
shrack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: pn lip 13, 2015 7:09 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 121 razy
Otrzymał podzięk.: 266 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Kontrola temperatury (TC) grzałki

Postautor: shrack » wt lip 14, 2015 6:34 pm

Nie jestem specjalistą od kontroli temperatury bardziej z ciekawości i chęci spróbowania czegoś nowego zakupiłem evicaVT pobawiłem się trochę dołączonymi do zestawu grzałkami i powiem szczerze system TC nie wzbudził we mnie zbytniego zachwytu.

Od kilku lat nie darzę sympatią fabrycznych grzałek one chyba też nie specjalnie mnie lubią, bo jeszcze na taką nie trafiłem, która by była na tyle zadowalająca bym zastanawiał się nad zakupem kolejnej i zapewne w tym przypadku jest podobnie.

Pora na eksperymenty do parownika eGo ONE zakupiłem moduł RBA i oczywiście po kawałku drutu NI 200 w trzech rozmiarach 0,4-0,3-0,2 wybór całkowicie świadomy mała przestrzeń, jaka jest w tym module uniemożliwia zrobienie bardzo długiej grzałki.

A teraz czas na moje spostrzeżenia grzałki z cienkiego drutu przy dość dużym oporze sprawują się znacznie lepiej chmura jest piękna soczysta i na stałym poziomie tak jak na kontrolę temperatury przystało, cienki drut nagrzewa się szybciej i szybciej stygnie elektronice łatwiej utrzymać właściwą temperaturę oraz grzałka z cienkiego drutu będzie miała wyższą rezystancję a co za tym idzie jej zmiany podczas zmiany temperatury będą większe.

Wiem, że kręcenie i układanie grzałek z cienkiego drutu jest dość kłopotliwe i wymaga od nas trochę więcej uwagi, ale zachęcam innych użytkowników TC do przeprowadzenia małego eksperymentu i porównania odczuć smakowych samemu.

Kontrola temperatury zabezpieczy nawet tak cienki drut przed szybkim przepaleniem.

Osobiście przypadł mi do gustu najcieńszy z zakupionych drutów NI 200 0,2mm i grzałki wykonane na tym drucie spisują się bez najmniejszych zastrzeżeń.
Awatar użytkownika
Krasny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: ndz lip 12, 2015 9:43 pm
Lokalizacja: Mikorzyn
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 29 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Kontrola temperatury (TC) grzałki

Postautor: Krasny » pn lip 13, 2015 11:47 am

Jedyny parownik w jakim TC mi się sprawdziła to GbB20 na mesh (i tak leży nie używany). Gienek ma naprawdę mikry knocik i zrobienie na nim właściwego setup'u to dla mnie prawdziwa sztuka a i tak trzeba ostrożnie się zaciągać. Przy TC znów go polubiłem nie produkuje kłębów pary ale zwierzaka też nie czuć. Próbowałem na subtanku i driperkach ale coś robię źle i dałem sobie spokój. Zresztą wyszedłem z założenia że w tankach to niepotrzebne i jedyną rację bytu może mieć w driperach lub w wyżej opisanym gienku.
AndyOO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pt lip 03, 2015 10:26 am
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Kontrola temperatury (TC) grzałki

Postautor: AndyOO » pt lip 10, 2015 5:16 pm

Ja użytkuję Daniego Extreme v2, z dedykowanym drutem, drugi dzień. Grzałka 6 zwojów na wiertle 2,5mm, parownik Squape R, moc 26W, temperatura 210 stopni i ..... powiem szczerze, jestem bardzo zadowolony. Co prawda, dopiero 20ml wyparowało, więc nie wiem jak szybko grzałka zbierze zbyt dużo nagaru? Niemniej, widzę różnicę na plus.
Pamiętaj - Szklanka jest w połowie pełna ;)
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Kontrola temperatury (TC) grzałki

Postautor: Haze » czw lip 09, 2015 7:18 pm

@Tommy <- no niestety wszystko się zgadza. Ostatnio zakupiłem Ni200 0,4mm no i kręcę mc ... i kręcę... i kręcę, stanąłem na 14 zwojach myśląc "to wystarczy z hukiem". Taa, wkręcam w moda i widzę 0,08 ohm "resistance too low", ręce opadają. Dodam że rzadko kiedy kręcę więcej niż 6 zwojów i że oczywiście w niektórych dripperach ciężko jest zmieścić tak długą grzałkę...
Druga sprawa to przepalanie grzałki, które na drutach temp. nie istnieje, tylko wymiana. W dripperach to nie problem (z reguły), 2 minuty i już, ale w bardziej skomplikowanych systemach to już nie takie hop-siup.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Kontrola temperatury (TC) grzałki

Postautor: Tommy Black » czw lip 09, 2015 6:50 pm

Riccardo pisze:Mam tylko jednego moda z TC - Evica VT. I szczerze mówiąc nie jestem zadowolony z tej funkcji. Testowałem to na dwóch dripperach i subtanku, i generalnie sprawdza się to jak jest duży przeciąg i przy bezpośrednim zaciąganiu do płuc, czego nie lubię. Może coś robię źle, ale wartości poniżej 230°C za szybko odcina, a poniżej 200 praktycznie nie ma pary. Przy moim zwykłym sposobie chmurzenia - mało mocy, do paszczy - ta funkcja jest niepotrzebna. Wiązałem z nią spore nadzieje, ale się zawiodłem. Może kiedyś…


W zasadzie mógłbym napisać to samo i krótko - może kiedyś...
Zarówno SX M Class jak i Invader HeatVape, leżą sobie w oczekiwaniu na kiedyś... :)
Jakoś ta kontrola temperatury do mnie nie przemawia.No i te druty Ni200 i Fe30, bo tytanowego nawet nie widziałem, cholernie kłoptliwe.
Próbowałem też fabrycznych grzałek do Subtanka...nie będę się rozpisywał, nie chcę być niesprawiedliwy,może ja po prostu nie umiem tego
wszystkiego ustawić?
Chwilowo to zresztą i tak niczego nie ustawię,bo prawie nie widzę...ale jak ozdrowieję :) to i tak zrobię sobie ulubiony setup 1,5 oma na Kanthalu A1! :) :twisted:
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Kontrola temperatury (TC) grzałki

Postautor: Riccardo » czw lip 09, 2015 8:04 am

Haze pisze:@Riccardo <- jakbyś chciał rozstać się z evicem na parę dni to możesz mi go podesłać na oscyloskop. Ciekaw jestem co tam wykombinowali, że poniżej 200 stopni nie da się buchać... Ja w tej chwili testuję 4-tego moda z TC (iPV4) i z każdego byłem dość zadowolony...

Dzięki, ale na razie cieszę się nową zabawką :D Może ktoś na miejscu ma Evica? Muszę jeszcze potestować nikiel na kajtku, ale ostatnio mału casu, kruca bomba, mało casu… :mrgreen:
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Kontrola temperatury (TC) grzałki

Postautor: Haze » czw lip 09, 2015 5:54 am

@Riccardo <- jakbyś chciał rozstać się z evicem na parę dni to możesz mi go podesłać na oscyloskop. Ciekaw jestem co tam wykombinowali, że poniżej 200 stopni nie da się buchać... Ja w tej chwili testuję 4-tego moda z TC (iPV4) i z każdego byłem dość zadowolony...
Obrazek
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Kontrola temperatury (TC) grzałki

Postautor: Riccardo » śr lip 08, 2015 8:28 am

Mam tylko jednego moda z TC - Evica VT. I szczerze mówiąc nie jestem zadowolony z tej funkcji. Testowałem to na dwóch dripperach i subtanku, i generalnie sprawdza się to jak jest duży przeciąg i przy bezpośrednim zaciąganiu do płuc, czego nie lubię. Może coś robię źle, ale wartości poniżej 230°C za szybko odcina, a poniżej 200 praktycznie nie ma pary. Przy moim zwykłym sposobie chmurzenia - mało mocy, do paszczy - ta funkcja jest niepotrzebna. Wiązałem z nią spore nadzieje, ale się zawiodłem. Może kiedyś…

Wróć do „Informacje, dyskusje, komentarze, zapytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość