Polecany nośnik do mesha

Awatar użytkownika
s7odyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: pn wrz 12, 2022 12:24 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 49 razy
Płeć: Mężczyzna

Polecany nośnik do mesha

Postautor: s7odyn » śr gru 21, 2022 12:54 pm

BloodCat pisze:Cotton Bacon Prime nic Panie nie rozdzielaj. W meshu im więcej bawełny tym lepiej. Widziałeś ile Brodaty pakuje? Nie wierzyłem, że się da dopóki nie spróbowałem.


Widziałem, próbowałem i po długich bojach ani razu nie wyszło. :blush:
Widzę, że większości ten sposób działa, więc autorowi tematu polecam się posłuchać, a ja zostanę przy sposobie, który mi osobiście wychodzi za każdym razem, odkąd używam meshowych parowników. ;-)

k87
Zasilania: Lost Vape Paranormal DNA250C, Dovpo Topside Dual, Lost Vape Grus 100w.
Atomizery: Taifun GT III, THC Blaze Solo RDA, Wotofo Profile RDTA, Augvape Templar RDA.

Obrazek
Awatar użytkownika
BloodCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz cze 12, 2022 9:50 am
Lokalizacja:
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podzięk.: 399 razy
Płeć: Mężczyzna

Polecany nośnik do mesha

Postautor: BloodCat » śr gru 21, 2022 11:54 am

Cotton Bacon Prime nic Panie nie rozdzielaj. W meshu im więcej bawełny tym lepiej. Widziałeś ile Brodaty pakuje? Nie wierzyłem, że się da dopóki nie spróbowałem.

Mam 5 różnych meshy. W tym jeden na grzałki kupne. Dotychczas ten na kupne tj. Zeus sub ohm, był dla mnie wyznacznikiem gładkości chmury. Tam bawełna przecież jest prawie sprasowana. Początkowo używałem moich meshy na około 50W . Powyżej strzelały albo dawały za gorącą chmurę. Odkąd stosuję zasadę im więcej tym lepiej, parowniki zachowują się zupełnie inaczej i około 55W zaczynają dopiero dobrze pracować i spokojnie można odpalać do 70W. Startują jak odrzutowiec. Bez Skwierczenia, strzelania, gorącego płynu i tym podobnych. Tylko cichy syk i duża chmura. Jak w kupnej na Zeusie, tylko gęstsza i smaczniejsza.

Co mi się sprawdziło i polecam:
Sznurówki Wotofo 6mm dedykowane pod mesh - doskonałe jak mamy jeszcze nieopanowane czesanie i wyczucie ilości. Od nich zaczynałem i oczarowały mi mesha jak go nie umiałem i chciałem wywalić przez okno.
Można zakładać bez ściągania blaszki. Tniemy na choinkę / \ , czeszemy jak umiemy i już. Zachowanie w parowniku 8/10 .

Bawełna Cotton Bacon Prime. Cały wymiar wałeczka, nic nie wyskubujemy. Można próbować przełożyć bez odpinania siatki, ale wygodniej odpiąć jedną z końcówek. Serup jak wyżej, mniej czesania, bo po ułożeniu trochę mniejszą objętość ma niż sznurówki. Zachowanie w parowniku 7/10.

Bawełna Muji nie wybielana r. L 9 x 7 cm . Kręcę podobnie jak Waper na filmiku wyżej. Tnę na pół i z całej jednej części roluję belkę. Tutaj nie obejdzie się bez odpięcia jednej strony siatki. Zachowanie w parowniku 9/10 .

Co do blaszek. To co pokazuje Brodaty ze szpuli na filmie wyżej, to mistrzostwo jest. 9/10. Odparowują jakby ich nie było. Żadnych dziwnych dźwięków, smaków, czy pryskania.

Blaszki Wotofo 8/10 . Bardzo równo się rozgrzewają, od środka, jak sztuka nakazuje. Nie trzeba docinać.

Blaszki VandyVape 6/10. Grzeją się od boków do środka, krawędzie wyraźnie szybciej się żarzą, co może przypalać bawełnę.

Tak więc nie ma się co bać pakować pod blaszkę kilograma bawełny. Pamiętać jedynie należy o mega dobrym rozczesaniu i złożeniu jej ładnie, do parowników RTA, bo transport może siąść. Przy RDA ma to mniejsze znaczenie.
"Jestem odpowiedzialny za to, co napisałem - nie za to, co zrozumiałeś."
Awatar użytkownika
s7odyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: pn wrz 12, 2022 12:24 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 49 razy
Płeć: Mężczyzna

Polecany nośnik do mesha

Postautor: s7odyn » śr gru 21, 2022 9:36 am

Dokładnie tak. Krok po kroku mój sposób na meshowe atomizery wygląda tak:
1. Doginam blaszkę na bending tool'u.
2. Wkręcam ją w atomizer.
3. Rozdzielam pasek bawełny wzdłuż.
4. Przewlekam bawełnę przez grzałkę.
5. Przycinam końcówki pod kątem 45 stopni, tak aby górna część kończyła się trochę za meshem, a dolna trochę za obrysem podstawy atomizera.
6. Wyczesuję delikatnie końcówki i wkładam w kanały doprowadzające liquid.
Taka wypunktowana lista jest może trochę na wyrost, ale chciałem uniknąć niedopowiedzeń. Nigdy nie miałem problemów z transportem, dry hitami, bobrem czy czymkolwiek nieprzyjemnym. Cały pasek Cotton Bacon Prime, to stanowczo za dużo nawet na tak dużego mesha jak w Profile RDTA/X. Moje ulubione blaszki to NexMesh Extreme od Wotofo.

k87
Zasilania: Lost Vape Paranormal DNA250C, Dovpo Topside Dual, Lost Vape Grus 100w.
Atomizery: Taifun GT III, THC Blaze Solo RDA, Wotofo Profile RDTA, Augvape Templar RDA.

Obrazek
Korzych
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 04, 2022 11:31 am
Lokalizacja:
Podziękował: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

Polecany nośnik do mesha

Postautor: Korzych » śr gru 21, 2022 9:15 am

@
Awatar użytkownika
s7odyn
te paski rozdzielasz wzdłuż na pół? Myślałem że jeden pasek na jedną grzałkę.
Awatar użytkownika
s7odyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: pn wrz 12, 2022 12:24 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 49 razy
Płeć: Mężczyzna

Polecany nośnik do mesha

Postautor: s7odyn » śr gru 21, 2022 9:11 am

Osobiście zarówno w Profile RDTA (ten sam deck co w Profile X), Profile RDA oraz Profile Unity, zawsze używałem blaszek mesh od Wotofo lub OFRF razem z bawełną Cotton Bacon Prime. W RDTA dawałem trochę więcej niż połowę paska, a w RDA i Unity równo połowę paska, przycinałem pod kątem 45 stopni, jak pokazało Wotofo w swoim tutorialu dla Profile Unity i rozczesywałem końcówki pęsetą. Dla mnie takie połączenie było zawsze bezproblemowe i świetnie oddawało smak. Nigdy nie używałem i nie planuję używać bawełny Muji, więc na jej temat się nie wypowiem.

k87
Zasilania: Lost Vape Paranormal DNA250C, Dovpo Topside Dual, Lost Vape Grus 100w.
Atomizery: Taifun GT III, THC Blaze Solo RDA, Wotofo Profile RDTA, Augvape Templar RDA.

Obrazek
Awatar użytkownika
jirajamgo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:17 pm
Lokalizacja: stolica złota Polski
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Mężczyzna

Polecany nośnik do mesha

Postautor: jirajamgo » śr gru 21, 2022 8:55 am

Korzych pisze:Poleci ktoś jakąś dobrą bawełnę do mesha o średnicy chyba 6 mm? Cotton Bacon?
M.


Stosuję Cotton Bacon na mesh i jak najbardziej jest OK. Grubość jest akurat dobra w sam raz. Próbowałem innych, ale jednak i tak zawsze zostaje przy tym.

k87
Lost Vape Thelema Quest 200W + Damn Vape Doom X RTA
Korzych
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 04, 2022 11:31 am
Lokalizacja:
Podziękował: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

Polecany nośnik do mesha

Postautor: Korzych » śr gru 21, 2022 8:40 am

@
Awatar użytkownika
Mcj
spróbuję mocniej wyczesać tak jak pokazałeś u siebie na filmie. Ale mimo to ta bawełna moim zdaniem smaku nie oddawała, sznurówki z Wotofo sprawowały się o wiele lepiej. Mam niewybielaną więc dziwię się. Myślisz że smaku nie oddaje przez używanie blaszek? Na razie czekam na tą szpulkę, więc używam tych meshowatych blaszek.
W ogóle mam Muji w rozmiarze 60x50 mm, a więc będę musial zdzierać więcej warstw, żeby uzyskać odpowiednią grubość co nie? :baran:

M.
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4178
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Polecany nośnik do mesha

Postautor: Selene » wt gru 20, 2022 11:28 pm

@
Awatar użytkownika
Mcj
, pokażmy @
Awatar użytkownika
Korzych
owi ten film... Może jeszcze komuś innemu się przyda. :wesola:


Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Mcj
Patronauta
Patronauta
Posty: 90
Rejestracja: sob cze 12, 2021 9:38 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podzięk.: 121 razy
Płeć: Mężczyzna

Polecany nośnik do mesha

Postautor: Mcj » wt gru 20, 2022 10:27 pm

A wśród filmików, które oglądałeś była Akademia Brodatego Wapera? Na filmie przedstawiam setup Profile X właśnie na bawełnie Muji, która super sprawdza mi się pod meshem!
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5238 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Polecany nośnik do mesha

Postautor: Tomba » wt gru 20, 2022 10:26 pm

Ja od lat stosuje tę i sobie chwalę. Masz od razu na sznurówce.
https://allegro.pl/oferta/wotofo-xfiber ... 2676981360
Z takiej jednej uzbrajam dwa parowniki.

Edit: Ale ta moja nadaje się najlepiej do blaszek meshowych. Jak robisz samemu grzałkę, to musisz i tak dobrać do jej średnicy.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Poradniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 2 gości