CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 5478
Podziękował: 2852 razy
Otrzymał podzięk.: 9211 razy

Postautor: Tommy Black » 14 lip 2018, 08:38

robert pisze:Mam I ja te HW-M 0,15 ohma.Kuszą mnie ,przerażają mnie tylko te waty...Tyle mocy.

Ale co Cię obchodzą te waty? Kiedy się świetnie chmurzy, czuje fajny smak, ma się piękną soczystą chmurę, nie myśli się o watach.
Do it mr Robert! *czajniczek*

Awatar użytkownika
deXter
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 50
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 33 razy

Re: CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: deXter » 14 lip 2018, 10:03

Na te HW-N uważajcie ;)
Lubi się w nich rozwalić zgrzew mesh-drut idący do pinu przez co w grzałce zaczynają palić np 2-3 druciki, a nie całą szerokość ;)
Może słaba partia byłaby mnie w wapienne shopie, ale zdecydowanie bardziej przekonany jestem do smoka.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Punkty reputacji: 3862
Podziękował: 1611 razy
Otrzymał podzięk.: 2346 razy

Postautor: Haze » 09 sie 2018, 20:50

Tommy Black pisze:... ja z niecierpliwością czekam na grzałkę stripową od nich...

Jak zapewne wiesz jest już od jakiegoś czasu dostępna, tak więc:

10. SMOK Baby STRIP - czyli znowu kawał bębna z pralki jako grzałka :mrgreen: .

Obrazek

Da się chmurzyć od: 40 W.

Optimum: w sumie to trudno powiedzieć, ja jadę na 50 W i nic więcej do szczęścia mi nie trzeba, ale Strip ma duży potencjał - ze względu na potężny przeciąg można ze spokojem dojechać do 65 W, dopiero od 70 robi się trochę za gorąco (dla mnie).

Odniesienie smakowe do Kylina: WYRAŹNIE LEPIEJ!
Akurat w tej chwili mam na drugim Shieldzie T12 no i Strip oddaje smak wyraźnie lepiej (a przypominam, że T12-ka była z kolei zauważalnie lepsza w tym względzie od Kylina z plecionką). Wydaje się też, że strip Smoka działa jakoś lepiej niż eLeafa. Wcześniej zaczyna dować czadu (od trochę niższej mocy) zachowując tak samo ogromny przeciąg. Ale może to tylko wrażenie bo w sumie konstrukcja i rezystancja obydwu tych grzałek są prawie identyczne ...
A odniesienie do smokowego Mesha? Coż, gdybym wybierał się na zawody cloud-chaserów to zapewne wziąłbym Stripa, jak dla mnie radzi sobie on lepiej z dużymi mocami. Ale na "moich" 45-50 W Mesh "chmurowo" też wstydu absolutnie nie robi, a smakowo wypada chyba nieco lepiej.
I na koniec mała uwaga - Smok mógłby zwrócić nieco więcej uwagi na kontrolę jakości tych stripów, bo ten bęben od pralki wygląda na nieco pordzewiały :evil::

Obrazek
To zdjęcie oczywiście nieużywanej, ledwo co wyjętej z blistra grzałki.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 16 sie 2018, 13:57

Haze pisze:Jak zapewne już wiesz jest już od jakiegoś czasu dostępna, tak więc:

Właśnie dowiedziałem się teraz i tu. Ja pomieszkuję w Galicji i jeśli chodzi o nowości to jestem tam gdzie kiedyś chłop małorolny kiedy rozdawano szampana we dworze.

Haze pisze:A odniesienie do smokowego Mesha? Coż, gdybym wybierał się na zawody cloud-chaserów to zapewne wziąłbym Stripa, jak dla mnie radzi sobie on lepiej z dużymi mocami. Ale na "moich" 45-50 W Mesh "chmurowo" też wstydu absolutnie nie robi, a smakowo wypada chyba nieco lepiej.

U mnie od samego początku , oczywiście jeśli chodzi o eLeafa, wygrywały grzałki Strip. Myślę że jakoś dorwę niebawem Stripa od Smoka. A najbardziej to teraz myślę, już obojętnie od kogo, o takich samych grzałkach ale z drutu SS 317 L albo Ni80. *czajniczek*

Edit:

U mnie od samego początku , oczywiście jeśli chodzi o eLeafa, wygrywały grzałki Strip. Myślę że jakoś dorwę niebawem Stripa od Smoka.

Tak działa myślenie pozytywne. Zaraz za tym w ślad idzie dorwanie skuteczne. Otóż i ja biedny Galicjanin zapakowałem tę grzałkę w Shielda i teraz sobie siedzę i cieszę się jak małpa bananem. Albo pięcioma bananami. Grzałka jest po prostu fantastyczna! Swoim zwyczajem rozpocząłem od 35 W i tak dojechalem do 90. A potem w dół. Miałem problem co zostawić, 55 W czy 50 W, ale po kilku minutach stanęło jak u @Hazego, na 50 W.
A przy okazji mam też Stripy do TFV 12 Prince, więc niebawem sprawdzę też jak działają w dużym TFV duże Stripy a przy okazji Meshe.
Awatar użytkownika
bezi2
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 338
Podziękował: 68 razy
Otrzymał podzięk.: 391 razy

Postautor: bezi2 » 26 sie 2018, 19:49

@Pelikan2 - zapraszam na PeWu ws. Fishtail braida i kutej skrętki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
HF dripper&Elite V2; Pandora Shadow&Domno; BF99&MFS Wasp; GbB22 mini LE&Smugler;Sat burn22&Pendulum; GbB22&Gp Paps v2.5; Surface&Crovinuss
Awatar użytkownika
RAFAⓁ
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 2
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 10 razy

Postautor: RAFAⓁ » 03 lis 2018, 16:57

Chętnie zobaczyłbym jak w Twoim teście wypadłyby nowe grzałki od Eleaf czyli HW-N Dual 0,25ohm i HW-M Dual 0,2ohm. A tak przy okazji to ktoś się orientuje gdzie je można dostać? Wersje „pojedyncze” moim zdaniem są świetne szczególnie jak bierzemy pod uwagę stosunek jakości do ceny.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 03 lis 2018, 18:41

RfaⓁ pisze:Chętnie zobaczyłbym jak w Twoim teście wypadłyby nowe grzałki od Eleaf czyli HW-N Dual 0,25ohm i HW-M Dual 0,2ohm.

HW-M Dual 0.2ohm
Obrazek

HW-N Dual 0.25ohm
Obrazek

RfaⓁ pisze:A tak przy okazji to ktoś się orientuje gdzie je można dostać?

Eleaf HW-M/N Dual Mesh Head 5pcs
Na razie wyłącznie w preorderze w cenie $24.16-$28.75 tu: https://www.eleafworld.com/online/eleaf ... -5pcs.html

Edit:

Są jeszcze tu: https://www.sourcemore.com/eleaf-hw-n-d ... 25ohm.html
I tam są w cenie $20 a zamówienia pow. 18$ są wysyłane bezpłatnie do Polski, holenderską pocztą z magazynu w UE. Ale też tylko preorder.
Awatar użytkownika
RAFAⓁ
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 2
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 10 razy

Postautor: RAFAⓁ » 03 lis 2018, 18:52

Wielkie dzięki. Wygląda na to że nie będą miały dużego zapotrzebowania na waty. Jeśli smak będzie taki jak u „pojedynczych” braci i cena w PL się nie zmieni to będzie to mój nowy no.1.

Wróć do „Poradniki”