CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

krogoth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: wt lut 26, 2019 10:20 am
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: krogoth » wt lut 26, 2019 7:40 pm

Przydałby się do porównania GeekVape Mesh X1.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: Tommy Black » pn lut 18, 2019 7:55 pm

DarDo1 pisze:Skąd stwierdzenie, że Duro ma daleko do TFV12? Posiadam Duro i jestem z niego zadowolony.


Też posiadam Duro i też jestem zadowolony. Ale posiadam też kilka TFV12 i jestem również zadowolony, tyle że inaczej. Do TFV 12 mam dużo więcej i bardziej zróżnicowanych grzałek, że wymienię tylko te najnowszej generacji: Maxi Mesh, Dual Mesh, Triple Mesh, X2 Clapton.Mam tez RBA i mogę sobie w każdej chwili zrobić grzałki jakie chcę. Moim zdaniem mam też do czynienia z lepszym systemem napełniania, większa gamą szkiełek i masą innych dodatków.No i sama konstrukcja TFV 12 jest jakaś taka bardziej stabilna i wzbudzająca zaufanie niż Duro, ale już nie niż Shield. :)
DarDo1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: wt lip 31, 2018 10:13 am
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Re: CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: DarDo1 » pn lut 18, 2019 7:39 pm

Używam również HW-N od kilku dni. I zdanie podobne do poprzedników. Miałem nadzieję na mniejszą zachłanność na energię tej grzałki w porównaniu z jej singlowym odpowiednikiem. Ale podany zakres prac jest podany z czapy. Ja tak jak poprzednicy używam w zakresie 45-55W. Przy 55 W zdarzają się symptomy bobra, o których wspominał kolega Haze. Nie mogę niestety porównać do grzałek Smoka, bo nie udało mi się jakoś ich dostać u mnie na miejscu. Skąd stwierdzenie, że Duro ma daleko do TFV12? Posiadam Duro i jestem z niego zadowolony. Nabyłem z powodu braku już na rynku Shielda, po radach kolegów z forum. Nie używałem Prince'a i jestem ciekawy dlaczego jest lepszy. Człowiek ciągle szuka swojego Gralla i chętnie słucha bardziej doświadczonych kolegów.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: Tommy Black » pn lut 18, 2019 6:51 pm

Haze pisze:Czyli PRAWIE fajnie? No niestety NIE dla mnie! Bo podobnie jak w poprzednim Eleafie zdarzają się sztachy na granicy bobra, zwłaszcza przy 4-5 pod rząd mogę być pewien, że poczuję przesuszone gorąco w paszczy (a czasami przy drugim). Ja wiem, że inni tego nie doświadczyli, wiem że może to zależeć od lepkości liquidu ale ... w SMOKu tego po prostu nie ma!


Też jako pierwszą przetestowałem Eleaf HW-N Dual.
Obrazek
Jeśli chodzi o moją ocenę tej grząłki to jest ona bardzo podobna do tego co napisał był @
Awatar użytkownika
Haze
. Tyle że nie identyczna. Pierwsza sprawa to samo wykonanie grzałki. Dość nierówne i powiedzmy wprost, niechlujne.Nie ma to jednak jakoś wpływu na jej pracę. Bo pracuje ona naprawdę dobrze.Przy jej rezystancji 0,25 oma, producent zaleca moc użytkowania od 25 do 65 W.
Dość szeroko...ja przetestowałem pełen zakres. 25 W nie nadaje się do niczego.Przy 40 W można na upartego chmurzyć. Dla mnie optymalne ustawienie mocy to 45 W. I nawet 10 długich sztachów pod rząd nie powodują żadnego dyskomfortu.
Natomiast naprawdę trudno byłoby mi porównać tę grzałkę Eleaf HW-N Dual z grzałką Smoka TFV12 Prince Dual Mesh.
Obrazek
Tu jest podobna rezystancja 0.2 oma ale recommended Wattage: 65 - 75W. I tu na 50 W ja osiągam maximum smaku i komfortu. Zdecydowanie większego komfortu niż na grzałce Eleafa.
Oczywiście może i ma na to wpływ sam użyty atomizer, sądzę że Duro nieco daleko do TFV12...podobnie jak daleko wykonaniu grzałki Eleafa do grzałki Smoka.Najbardziej dziwi mnie jednak niemal identyczna cena obu grzałek :wow:
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: Haze » sob lut 16, 2019 6:46 pm

11. Eleaf HW-N Dual.

Obrazek

Da się chmurzyć od: 40 W.

Optimum: 55-60 W.

Odniesienie smakowe do mesha od SMOKa: PORÓWNYWALNIE.

Grzałka idzie (prawie) łeb w łeb z meshem SMOKa:
* ma PRAWIE podobny start - potrzebuje jakieś 5W więcej do sensownego (powiedzmy) pufania,
* ma PRAWIE podobny przeciąg - nieco mniejszy niż u SMOKa, ale bez tragedii,
* ma PRAWIE podobne oddawanie smaku - w ślepym teście raczej nie do rozpoznania...

Czyli PRAWIE fajnie? No niestety NIE dla mnie! Bo podobnie jak w poprzednim Eleafie zdarzają się sztachy na granicy bobra, zwłaszcza przy 4-5 pod rząd mogę być pewien, że poczuję przesuszone gorąco w paszczy (a czasami przy drugim). Ja wiem, że inni tego nie doświadczyli, wiem że może to zależeć od lepkości liquidu ale ... w SMOKu tego po prostu nie ma!
Obrazek
DarDo1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: wt lip 31, 2018 10:13 am
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Re: CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: DarDo1 » czw lut 07, 2019 1:34 pm

Czy ktoś pokusi się o przetestowanie? Prośba szczególnie w kierunku @
Awatar użytkownika
Haze
. Do mnie już leci pierwsza.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: Tommy Black » czw lut 07, 2019 9:29 am

No i dotarły w końcu te grzałki do edymu! Zarówno w wersji HW-N jak i HW-M.

Obrazek

Cena grzałek w edymie to 18,90 zł. :(
Awatar użytkownika
RAFAⓁ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 01, 2018 4:15 pm
Lokalizacja: Pruszków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: RAFAⓁ » pn gru 17, 2018 9:42 pm

Moim zdaniem mesh
dixooN
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 03, 2018 7:13 pm
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: dixooN » ndz gru 16, 2018 8:25 pm

Czyli bardziej pod smak wybrać Mesha czy Stripa do TFV12 Prince?
Awatar użytkownika
RAFAⓁ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 01, 2018 4:15 pm
Lokalizacja: Pruszków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: RAFAⓁ » sob lis 03, 2018 5:52 pm

Wielkie dzięki. Wygląda na to że nie będą miały dużego zapotrzebowania na waty. Jeśli smak będzie taki jak u „pojedynczych” braci i cena w PL się nie zmieni to będzie to mój nowy no.1.

Wróć do „Poradniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość