Ozonowanie atomizera

Awatar użytkownika
lesstro
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 1185
Podziękował: 289 razy
Otrzymał podzięk.: 464 razy

Ozonowanie atomizera

Postautor: lesstro » 23 lip 2020, 10:25

Małe post scriptum dla wszystkich.
Model ozonatora, jaki posiadam to ten na zdjęciu. Jest wiele różnych modeli, z pilotami lub bez, z timerem elektronicznym lub mechanicznym itd. Zasadniczo do domowego użytku ważny jest parametr wydajności czyli ok. 0,5g/h (500mg). Reszta to kwestia funkcjonalności. Ważne aby na wyposażeniu był wężyk z tzw. kamieniem ozonujacym czyli porowata kulka lub cylinderek, który pomaga atomizować ozon w wodzie.
Ja ozonowalem tą zabawka, pokoje, łazienki, samochód, warzywa, owoce, mięso, ryby, buty.
Ozon jest niebezpieczny, ale wszystko zależy od stężenia. Po godzinnym ozonowaniu pokoju odczekuję ok. 10-15 min i wietrzę. Przy takiej domowej wydajności generowany ozon nie jest zabójczy dla człowieka. Gaz ten ma bardzo szybki czas rozpadu i po chwili już go nie ma, pozostaje tylko zamierzony efekt.
Czy pomoże na pyłki i inne alergeny, niestety nie mam wiedzy. Nie zgłębiałem tematu pod tym kątem, bo jestem szczęśliwcem bez alergii, ale wiem jakie to strasznie upierdliwe.
Zasadniczo używamy na co dzień w kuchni. Każde warzywko (sałata, pomidory, papryka, brokuły itd.), owoce np. truskawki, każde mięso, zwłaszcza drobiowe. Tu naocznie materializuje się cały syf w postaci foliowego kożucha, a mięso jest soczyste i ma naturalny smak. Wszystko oczywiście w środowisku wodnym i tu przydaje się wężyk z kamieniem. Ważna uwaga, zaleca się naczynie szklane lub plastykowe, nie używamy naczyń metalowych.
To tyle. Nie jestem ekspertem, bo już słyszałem ich wypowiedzi, że prawdziwe ozonowanie to przeprowadza się maszynami o wydajności minimum ponad 10g/h. Pewnie mają rację, bo tu chodzi np. o zwalczaniu grzyba zaległego w ścianach budynku. Maszynkę mam od niedawna i pewnie dalsze eksperymenty i doświadczenia przede mną. Ważne, że też zadziałało na zaśmiardły atomizer.

Komunikat od Ramses: Połączono posty.

timi pisze:Na zabawki szkoda pieniędzy, bo efekt będzie żaden lub bardzo skromny.

Zabawki do worka foliowego i końcówka wężyka bez kamienia. Worek przymknąć niezbyt szczelnie, 15 minut ozonowania i zabawki zdezynfekowane. Takim sposobem można pozbyć się także zapachów z ubrań i butów oraz z tytułowego atomizera. W przedszkolu nie bawią się w woreczki. Wszystkie przedmioty, zabawki, fartuchy i przyłbice pań z obsługi składują w małej kanciapie i ozonują całe pomieszczenie z zawartością. Chyba działa. :)
Obrazek

3znaki
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 57
Otrzymał podzięk.: 55 razy

Ozonowanie atomizera

Postautor: 3znaki » 23 lip 2020, 11:33

@
Awatar użytkownika
lesstro
możesz podlinkować gdzie zamawiałeś?
"To nie tak, że boję się umrzeć. Po prostu nie chciałbym być w pobliżu, kiedy to się stanie." - Woody Allen
Awatar użytkownika
lesstro
Super Użytkownik
Super Użytkownik

Re: Ozonowanie atomizera

Postautor: lesstro » 23 lip 2020, 12:24

Gdzieś z Allegro, ale nie wiem czy ten akurat model tam teraz znajdziesz. Szukaj też za pomocą google w sklepach " ze zdrowiem". Znajoma gdzieś tak kupiła taki sam model z miesiąc temu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 1793
Podziękował: 989 razy
Otrzymał podzięk.: 655 razy

Ozonowanie atomizera

Postautor: Robson » 23 lip 2020, 14:42

lesstro pisze:
timi pisze:Na zabawki szkoda pieniędzy, bo efekt będzie żaden lub bardzo skromny.

Zabawki do worka foliowego i końcówka wężyka bez kamienia. Worek przymknąć niezbyt szczelnie, 15 minut ozonowania i zabawki zdezynfekowane. Takim sposobem można pozbyć się także zapachów z ubrań i butów oraz z tytułowego atomizera. W przedszkolu nie bawią się w woreczki. Wszystkie przedmioty, zabawki, fartuchy i przyłbice pań z obsługi składują w małej kanciapie i ozonują całe pomieszczenie z zawartością. Chyba działa. :)

@
Awatar użytkownika
lesstro
ale @timiemu chodziło o to, że na zabawki-ozonatory szkoda pieniędzy, czyli jakieś - jak mniemam - "no-name`y" i dziwiadła o bliżej nie sprecyzowanej wydajności. ;)
Tak czy siak, dzięki za poradę. :)
Obrazek
Mody: Mirage DNA75C / Odin DNA250C / GRUS ArcticFox / Hcigar Aurora
Instrumenty dęte: Aromamizer Plus V2 / Ragnar RDTA / Mesh PRO RDA / Horus RTA / DOOM X
timi

Ozonowanie atomizera

Postautor: timi » 23 lip 2020, 15:11

Do ozonowania samochodów używam polskiej produkcji, taniego, prostego generatora ozonu o wydajności 7g/h.
Sama czynność jest banalna, bo odpala się auto, włącza AC + obieg zamknięty. Ozonator do wnętrza i 10 minut.
Jeśli mam jeszcze ozonować wnętrze, to dodatkowe 10 minut na wyłączonym silniku.
Wyłączanie silnika na bezdechu żeby nie wdychać dużego stężenia O3, a po zakończeniu dokładne wietrzenie.

Tu podobny, nowszy model tego producenta.
https://o3ozon.pl/kl-7-wydajnosc-7gh-p-14.html

@
Awatar użytkownika
Nikotynos

Możesz do nich zadzwonić i wypytać o wszystko.
Chętnie udzielają informacji.
Awatar użytkownika
lesstro
Super Użytkownik
Super Użytkownik

Ozonowanie atomizera

Postautor: lesstro » 23 lip 2020, 17:06

@
Awatar użytkownika
Robson
@timi OK, coś nie zrozumiałem o tych zabawkach (jestem na wakacjach). :beer2:
Ale u mnie się sprawdzają w codziennym życiu, a jak ktoś uważa inaczej, jego sprawa.
lesstro pisze:Nie jestem ekspertem, bo już słyszałem ich wypowiedzi, że prawdziwe ozonowanie to przeprowadza się maszynami o wydajności minimum ponad 10g/h.

Wszystko jest kwestią skali i potrzeb. Podejrzewam, że mięsko po 7g/h nie nadawałoby się do spożycia. :budda: :beer:
Obrazek
timi

Ozonowanie atomizera

Postautor: timi » 23 lip 2020, 17:21

lesstro pisze:Ale u mnie się sprawdzają w codziennym życiu, a jak ktoś uważa inaczej, jego sprawa.

Jeśli Twój sprzęt ma wydajność rzędu 500mg lub więcej. Wcale zabawką nie jest.
Takim ozonatorem można spokojnie ozonizować układ AC i wnętrze samochodu. Jednak czas tych operacji drastycznie się wydłuża.

lesstro pisze:Nie jestem ekspertem, bo już słyszałem ich wypowiedzi, że prawdziwe ozonowanie to przeprowadza się maszynami o wydajności minimum ponad 10g/h.

Wszystko jest kwestią skali i potrzeb. Podejrzewam, że mięsko po 7g/h nie nadawałoby się do spożycia. :budda: :beer:

O ozonowaniu czegokolwiek innego poza samochodami nie mam pojęcia. Dlatego proponuję zadzwonić do ekspertów i po prostu zapytać.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 21304
Podziękował: 7459 razy
Otrzymał podzięk.: 18972 razy

Ozonowanie atomizera

Postautor: Tommy Black » 23 lip 2020, 20:22

Panowie, o myciu jajek, boczkach oraz prawdopodobnie kilku innych problemach Was nurtujących, możecie sobie poopowiadać w Hyde Parku.
Tu jest Dział Techniczny.
Awatar użytkownika
iron64
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 3134
Otrzymał podzięk.: 1696 razy

Ozonowanie atomizera

Postautor: iron64 » 20 wrz 2020, 20:10

Pozwolę sobie troszkę odświeżyć.
Z racji tego, że w dobie koronki ozonowanie auta to koszt około 100zł, tak przynajmniej meldował znajomy, proponuję każdemu chętnemu ozonowanie za free. Musicie jedynie podjechać do mnie, bo ozonator robiłem na 230v i z racji tego muszę mieć dostęp do 230v. Ozonator mam o sporej wydajności, więc ozonowanie bezpieczne dla auta trwa około 10 minut.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 3887
Podziękował: 1739 razy
Otrzymał podzięk.: 3560 razy

Ozonowanie atomizera

Postautor: Krasnal45 » 20 wrz 2020, 20:33

@
Awatar użytkownika
iron64