Powrót do mesha

Awatar użytkownika
miaziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 7:07 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 281 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Powrót do mesha

Postautor: miaziol » wt lis 07, 2017 10:19 am

Przykro mi to mówić ale popelnileś kilka dość istotnych błędów. Po pierwsze skoro grzałka ma 0,20 Ohm to tak należy ją zablokować. Dość istotnym parametrem jest rezystancja wewnętrzna boxa. Dopiero te dwa elementy podane prawidłowo skutkują poprawnym odczytem temperatury. Powiem Ci w tajemnicy że naprawdę nie jesteś jedyny. Sam niejednokrotnie mam okazję częstować znajomych w vape shopach i są zdziwieni że mam ustawioną temperaturę na maksimum 220 - 230 st. Chmura jest naprawdę ciepła i ma tylko delikatnie niższą temperaturę niż w trybie vv. Wielkość chmurki za to nie odbiega od tego trybu. Podstawowa różnica to smak który dzięki kontroli temperatury za każdym razem jest taki sam. Niepoprawnie wykonany setup pod kontrolę skutkuje właśnie mniejsza chmurą i innymi niespodziewajkami.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Powrót do mesha

Postautor: Tommy Black » wt lis 07, 2017 9:34 am

slaviop pisze:Tommy tcr dla drutu od pszczelarza 304 to o ile sie nie mylę to 105...


Ha, to nieco zmienia postać rzeczy...ja byłem pewny że tam jest drut SS 316L a nie SS 304... :((

Czyli trzeba te testy powtórzyć.

Edit i tak na szybko, bo w trybie TCR to dość istotna różnica...

304a.jpg
304.png


I przy tych ustawieniach jest całkiem nieźle no i zauważalnie jest dużo większa chmura.

No i ustawienia przy współczynniku dla S 304 czyli 105.

TCR304.jpg
S304.png


Tu jest podobnie acz zmniejszyła się znacząco chmura.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Powrót do mesha

Postautor: slaviop » wt lis 07, 2017 9:11 am

Tommy Black pisze:Tak sobie pomyślałem że skoro trudno mi nieraz zobaczyć poziom płynu w zbiorniku atomizera i mam przecież wszędzie TC, to może skoro chwilowo coś widzę, wypróbuję to TC
na grzalkach kombinacji drut, mesh bawełna by @
Awatar użytkownika
slaviop
. Wszystko tu poza bawełną oczywiście, jest z SS316L. Chmurzenie na takich grzałkach w trybie VW już dawno opanowałem.
Bardzo byłem ciekawy na ile zmieni się smak bo przeciez nic innego tam się zmieniać nie może. A, chmura może być inna...
Zalałem więc TFV8 czystą bazą 50/50, 4,5 mg gdzie od dłuższego czasu już siedzą sobie grzecznie dwie grzałki Sławka o sumarycznej rezystancji 0,20 oma.
Założyłem to wszystko na RX 200 S Wismeca i po włączeniu na sekundę tylko, zapamiętałem rezystancję grzałek. I faktycznie RX 200 S będący jeszcze w trybie VW pokazał 0,20 oma.
Uruchomilem więc Arctic Foxa i zacząłem tak nieco bardziej zaawansowanie, bo od trybu TCR. Pamiętałem że klasyczny współczynnik dla SS316 L wynosi 00092.
Wypełnilem więc okienko ustawień i przesłałem dane do RXa.

SC1.jpg
S1.png


Kiedy wcisnąłem przycisk fire, rezystancja grzałki wynosiła 0,230 oma i taką też zostawiłem, po wpisaniu w konfigurację zablokowałem i przesłałem do boxa. Czyli te kilkanaście minut grzałki dodatkowo wykorzystały na to aby chip boxa odczytał ich rezystancję w temperaturze pokojowej.
Na początku miałem ustawione 20 W i 210 stp.C. Ale poza wielką chmurą, nie było to ciekawe w smaku. Zwiększałem więc temperaturę co 10 stp.C aż satysfakcjonująca okazała się temp.240 stp.C.
Zmniejszyła się też o dziwo chmura. Natomiast doszedłem też w Watach do 35 W. Choć to już nie miało takiego znaczenia a zwiększałem co 5 W.
I na takich ustawieniach jak wyżej na screenach już pozostałem ponieważ bardzo mi one odpowiadały. Jakichś kolosalnych różnic pomiędzy trybem VW a TCR nie zauważyłem. Może nieco chłodniejsza chmura.Może nieco mniejsza niż w trybie VW...

No to teraz klasyczne ustawienia dla drutu SS316L. Widać je poniżej.

SC2.jpg
S2.png


Tu też zacząłem od 20 W i 210 stp.C.Rezystancja grzałek się nie zmieniła. A sattysfakcjonujące rezultaty osiągnąłem przy widocznych na screenach wyżej ustawieniach.Przy czym tu jest nieco niższa temperatura bo 230 stp. C ale z kolei wyższa moc, bo 35 W. Z tym że już na 30 W było całkiem fajnie i te 35 ustawiłem z czystej ciekawości. Ponieważ nic to nie zmieniło, juz takie zostały.
Generalnie nie widzę żadnych różnic w odczuciach pomiędz tymi dwoma trybami. Może jakieś złożone liquidy ujawniły by różnice, na czystej bazie ja ich nie odczuwam. Podobnie nie odczuwam różnic pomiędzy tymi trybami a trybem VW. No, może faktycznie jest nieco chłodniejsza ale i mniejsza chmurka.Tak więc wynalazek Sławka też świetnie spisuje się
w trybach TC.No i jak to brzmi? Na meshu w TC... :P
Tommy tcr dla drutu od pszczelarza 304 to o ile sie nie mylę to 105...

Pisane mobilnie...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Powrót do mesha

Postautor: Tommy Black » wt lis 07, 2017 9:02 am

Tak sobie pomyślałem że skoro trudno mi nieraz zobaczyć poziom płynu w zbiorniku atomizera i mam przecież wszędzie TC, to może skoro chwilowo coś widzę, wypróbuję to TC
na grzalkach kombinacji drut, mesh bawełna by @
Awatar użytkownika
slaviop
. Wszystko tu poza bawełną oczywiście, jest z SS316L. Chmurzenie na takich grzałkach w trybie VW już dawno opanowałem.
Bardzo byłem ciekawy na ile zmieni się smak bo przeciez nic innego tam się zmieniać nie może. A, chmura może być inna...
Zalałem więc TFV8 czystą bazą 50/50, 4,5 mg gdzie od dłuższego czasu już siedzą sobie grzecznie dwie grzałki Sławka o sumarycznej rezystancji 0,20 oma.
Założyłem to wszystko na RX 200 S Wismeca i po włączeniu na sekundę tylko, zapamiętałem rezystancję grzałek. I faktycznie RX 200 S będący jeszcze w trybie VW pokazał 0,20 oma.
Uruchomilem więc Arctic Foxa i zacząłem tak nieco bardziej zaawansowanie, bo od trybu TCR. Pamiętałem że klasyczny współczynnik dla SS316 L wynosi 00092.
Wypełnilem więc okienko ustawień i przesłałem dane do RXa.

SC1.jpg
S1.png


Kiedy wcisnąłem przycisk fire, rezystancja grzałki wynosiła 0,230 oma i taką też zostawiłem, po wpisaniu w konfigurację zablokowałem i przesłałem do boxa. Czyli te kilkanaście minut grzałki dodatkowo wykorzystały na to aby chip boxa odczytał ich rezystancję w temperaturze pokojowej.
Na początku miałem ustawione 20 W i 210 stp.C. Ale poza wielką chmurą, nie było to ciekawe w smaku. Zwiększałem więc temperaturę co 10 stp.C aż satysfakcjonująca okazała się temp.240 stp.C.
Zmniejszyła się też o dziwo chmura. Natomiast doszedłem też w Watach do 35 W. Choć to już nie miało takiego znaczenia a zwiększałem co 5 W.
I na takich ustawieniach jak wyżej na screenach już pozostałem ponieważ bardzo mi one odpowiadały. Jakichś kolosalnych różnic pomiędzy trybem VW a TCR nie zauważyłem. Może nieco chłodniejsza chmura.Może nieco mniejsza niż w trybie VW...

No to teraz klasyczne ustawienia dla drutu SS316L. Widać je poniżej.

SC2.jpg
S2.png


Tu też zacząłem od 20 W i 210 stp.C.Rezystancja grzałek się nie zmieniła. A sattysfakcjonujące rezultaty osiągnąłem przy widocznych na screenach wyżej ustawieniach.Przy czym tu jest nieco niższa temperatura bo 230 stp. C ale z kolei wyższa moc, bo 35 W. Z tym że już na 30 W było całkiem fajnie i te 35 ustawiłem z czystej ciekawości. Ponieważ nic to nie zmieniło, juz takie zostały.
Generalnie nie widzę żadnych różnic w odczuciach pomiędz tymi dwoma trybami. Może jakieś złożone liquidy ujawniły by różnice, na czystej bazie ja ich nie odczuwam. Podobnie nie odczuwam różnic pomiędzy tymi trybami a trybem VW. No, może faktycznie jest nieco chłodniejsza ale i mniejsza chmurka.Tak więc wynalazek Sławka też świetnie spisuje się
w trybach TC.No i jak to brzmi? Na meshu w TC... :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Powrót do mesha

Postautor: miblah » sob paź 21, 2017 8:30 pm

No dobra - pierwsze wrażenia po nawrocie możliwości odróżniania smaku…
O Combo, w którym Sławek zamontował swoją konstrukcję, pisałem już w samych superlatywach.

Niestety teraz jestem rozczarowany. Nie odczuwam wyraźnie poszczególnych elementów mojego liquidu, jak na porównawczym (zawierającym ten sam liquid) Govadzie z plecionką. Dominuje mi chmurę dodatkowy, obcy posmak, który niweluje pozostałe i nie zachwyca…

Nie zostawię tego ot tak. Coś tu nie gra. Konstrukcja zostanie rozebrana, przewinięta nowym drutem i wsadzona jako osobne single - jedna wróci do combo, drugą wsadzę do govada. Powrócę tu z kolejnymi wrażeniami...
Obrazek
Awatar użytkownika
miaziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 7:07 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 281 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Powrót do mesha

Postautor: miaziol » czw paź 19, 2017 8:51 am

Wbrew pozorom proces oksydacji ma diametralne znaczenie. Hotspoty odwdzięczają się potem wspaniałym smakiem drutu :). Jak dotrę do domku to od razu biorę na warsztat siatkę i kombinuje. Mam nadzieje ze zostało mi jej jeszcze gdzieś kawałek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Powrót do mesha

Postautor: Master_PiT » śr paź 18, 2017 11:14 pm

Już do koszalina poszło...
Problem w tym, że mi się nie chce po 15h pracy...
Może wrócę do tego zimą, póki co poległem...
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Powrót do mesha

Postautor: sikor » śr paź 18, 2017 10:18 pm

Master_PiT pisze:Dobra... Po 2h walki udało się zrobić bez hot spotów.
4.5 zwojów ss316L 0.3mm fi 3mm. Muji przez środek, ostro nasączone liquidem. Baniak zatankowany, odczekane parę minut, kilka sztachów na sucho.

Finalnie wyszlo 0.54om.
20W, buch i....



Bóbr tak okrutny, że chciałem umrzeć... To chyba nie dla mnie... Coś za bardzo z tym meshem mi się nie układa...


Poka poka coś tam natworzył.... Prześpij się, przemyśl i jutro od nowa... musi się udać :)
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Powrót do mesha

Postautor: Master_PiT » śr paź 18, 2017 10:02 pm

Dobra... Po 2h walki udało się zrobić bez hot spotów.
4.5 zwojów ss316L 0.3mm fi 3mm. Muji przez środek, ostro nasączone liquidem. Baniak zatankowany, odczekane parę minut, kilka sztachów na sucho.

Finalnie wyszlo 0.54om.
20W, buch i....



Bóbr tak okrutny, że chciałem umrzeć... To chyba nie dla mnie... Coś za bardzo z tym meshem mi się nie układa...
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Powrót do mesha

Postautor: slaviop » śr paź 18, 2017 5:40 pm

Haze pisze:
Master_PiT pisze:Czy ma jakiekolwiek znaczenie jak utnę i zawinę pasek?

Przy tym sposobie bez większego znaczenia - tnij i zwijaj tak jak naturalnie układa się pasek.
Panowie dawajcie raczej minimalny zakład siatki. Plyn szybciej się wtedy przesącza przez siatkę... Ja daję 1/3 obwodu. To wystarczy. Poza tym nie zwiększamy wtedy średnicy zewnętrznej przy tankach dolno grzałkowych...

Pisane mobilnie...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...

Wróć do „Poradniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości