Evolv DNA 75 C Full Review

Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Evolv DNA 75 C Full Review

Postautor: miblah » pt wrz 15, 2017 11:11 pm

To jakie będą zasilania, zależy od tego, jakie zasilania będą się sprzedawać - oczywiście, dopóki nie jest to centralnie zaplanowane przez ministerstwa.
Jak zaczną się w szaleńczych ilościach sprzedawać zasilania z ekranami dotykowymi, zaleją nas takie urządzenia. Mam nadzieję, że tak nie będzie, bo w końcu chodzi o to, by szybko i wygodnie puścić prąd o zadanych parametrach na grzałkę, a nie przebijać się przez player mp3 i odtwarzacz wideo; rozsądek u waperów nie powinien jednak doprowadzić do takiego stanu. Jeżeli jednak do tego dojdzie, zostaniemy najwyżej użytkownikami urządzeń niszowych, bo jedno lub dwa takie na rynku zostaną.

Urządzenie z wyświetlaczem kolorowym (wracając do tematu DNA75C) z pewnością zje nim więcej prądu, niż wyświetlaczem mono - może to będzie jeden % całej zużywanej energii, zamiast połowy procenta - ot tyle...
Obrazek
Awatar użytkownika
miaziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 7:07 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 281 razy
Płeć: Mężczyzna

Evolv DNA 75 C Full Review

Postautor: miaziol » pt wrz 15, 2017 10:15 pm

wydajność ogniw to jedno, może jakiś wpływ mieć ale myślę że minimalny, ironizuję trochę :D Bo w takim dziwnym kierunku to zaczyna zmierzać, dzisiaj kolorowy display jutro slot na karty sd a za tydzień bt, wifi, i lte :D. Sam jak zaczynałem zabawę z dna200 to mówiłem po co podpinać moda do kompa. Dzisiaj nie wyobrażam sobie konfiguracji kilku profili za pomocą klawiszy moda. Chciałbym po prostu żeby nie poszło to za daleko.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Evolv DNA 75 C Full Review

Postautor: miblah » pt wrz 15, 2017 12:49 pm

Na wydajność ogniw ... :>
Obrazek
Awatar użytkownika
miaziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 7:07 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 281 razy
Płeć: Mężczyzna

Evolv DNA 75 C Full Review

Postautor: miaziol » pt wrz 15, 2017 12:39 pm

Czyli co, myślisz, że za jakiś czas będziemy musieli sprawdzać, czy interfejs nie laguje?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Evolv DNA 75 C Full Review

Postautor: miblah » pt wrz 15, 2017 12:26 pm

Z pewnością obsługa tych kolorków wpłynie na wydajność. Ale to też nie jest jeszcze jakiś gigantyczny ekran, to może nie będzie to drastyczna zmiana.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Evolv DNA 75 C Full Review

Postautor: Tommy Black » pt wrz 15, 2017 12:11 pm

miaziol pisze:No fajne ale bardziej mnie interesuje czy nie spaprali obsługi trybów Tc bo reszta to tylko nie potrzebny bajer co żre baterię. Czy jest potrzebny nam kolorowy wyświetlacz? Ja jednak jestem zdania że lepszy dobrej klasy oledowiec co to daje się odczytać w słońcu niż mega kolorowy bajer i szukanie cienia w razie czego. Parametry i tak najsensowniej klepać z komputera a do przełączania profili to super duper cudów nie potrzeba.


Tak, ale niestety nie wszystkie zasilania pozwalają na wklepywanie ustawień z komputera. :((
Natomiast, naprawdę wydaje Wam się że te dwie, trzy, kolorowe linijki na wyświetlaczu aż tak bardzo pożerają baterię?
Ja, nie bedę ukrywał, lubię te kolorowe wyświetlacze. Ale wyświetlacze, nie ekrany androidopodobne z ikonkami. Tego akurat nie znoszę
i tu pewnie macie rację co do prądożerności.
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Evolv DNA 75 C Full Review

Postautor: miblah » pt wrz 15, 2017 9:34 am

Wszystko, co napisałeś @
Awatar użytkownika
miaziol
to prawda. Mnie też nie zachwyca pomysł wpychania kolorowych ekranów, z tego samego powodu - niestety mamy, co nam dają.
Jak mi wpadnie w ręce kiedyś to 75C, to i tak ekran będzie czarny, a informacje białe. Nic mi te kolory nie zmieniają, poza pogorszeniem czytelności i większym zjadaniem baterii.
Były jakieś zastrzeżenia do działania płyty DNA75, i DNA75C jest inną i poprawioną konstrukcją. Daniel mówi na tym okrutnie nudnym filmie, że w prawdzie standardowe ustawienia dla SS316 działają kiepsko, ale można od niego pobrać plik z ustawieniami dla SS316L, dzięki któremu to działa dobrze.
Obrazek
Awatar użytkownika
miaziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 7:07 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 281 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Evolv DNA 75 C Full Review

Postautor: miaziol » pt wrz 15, 2017 9:01 am

No fajne ale bardziej mnie interesuje czy nie spaprali obsługi trybów Tc bo reszta to tylko nie potrzebny bajer co żre baterię. Czy jest potrzebny nam kolorowy wyświetlacz? Ja jednak jestem zdania że lepszy dobrej klasy oledowiec co to daje się odczytać w słońcu niż mega kolorowy bajer i szukanie cienia w razie czego. Parametry i tak najsensowniej klepać z komputera a do przełączania profili to super duper cudów nie potrzeba.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Evolv DNA 75 C Full Review

Postautor: Tommy Black » pt wrz 15, 2017 7:10 am

Ukazuje się coraz więcej zasilań na nowym chipie Evolva, więc warto trochę wiedzieć o nim samym. Na filmie Daniel dość długo co prawda
ale za to bardzo ciekawie i fachowo omawia tę wersję Evolva.Mówi też o oprogramowaniu eScribe i edytorze themsów. :)

Evolv DNA 75 C Full Review with eScribe and Theme Editor Tutorial

https://youtu.be/1dvBpTm-FQM

Wróć do „Poradniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości