Nick Jennings: Chipy w twoim modzie i czym się różnią?

Wincenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: czw sty 31, 2019 5:41 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nick Jennings:Chipy w twoim modzie i czym się różnią?

Postautor: Wincenty » pt lut 07, 2020 7:02 pm

Wiem, że minął rok ale... Co z Gene chip ? [emoji28]

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Nick Jennings:Chipy w twoim modzie i czym się różnią?

Postautor: Haze » wt lut 13, 2018 8:09 pm

Tommy Black pisze:Jeśli spotkam jakiś artykuł o Dicodes, przywlokę go do Salonu... ;) :)

Faktycznie, to jakiś SKANDAL, że nie ma na Salonie testu Dico :twisted: Wprawdzie swego czasu napisał o nim niejaki @AdamDz, ale to było głównie gawędziarstwo ;) Jak przyjdzie wena to coś zamieszczę ...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Nick Jennings:Chipy w twoim modzie i czym się różnią?

Postautor: Tommy Black » wt lut 13, 2018 7:47 pm

Haze pisze:Może uświadom przy okazji Nicka, że jest jeszcze chip Dicodesów, przy którym YiHi leży na łopatkach i piszczy, a DNA wygrywa wyłącznie dlatego że ma Escribe... :mrgreen:


Ha, ja tak prawdę mówiąc to sam zapomniałem o tych Dicodesach. Z wcześniejszej korespondencji z innymi waperami, wiem że w USA Dani Dicodes nie są zbyt popularni a oficjalna dystrybucja jest dopiero od 2016 roku przez samych Amerykanów za pośrednictwem Dicodesusa z magazynów w w Kalifornii i Michigan. Tyle mojej szczątkowej wiedzy. Ale , Adam, zwroć uwagę że to artykuł raczej dla poczatkujących a wydaje mi się że początkujących można Dicodesem do chmurzenia tylko zrazić. Pamiętam swoje wrażenia z Dani Extreme. :(
Jeśli spotkam jakiś artykuł o Dicodes, przywlokę go do Salonu... ;) :)
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Nick Jennings:Chipy w twoim modzie i czym się różnią?

Postautor: Haze » wt lut 13, 2018 7:35 pm

Może uświadom przy okazji Nicka, że jest jeszcze chip Dicodesów, przy którym YiHi leży na łopatkach i piszczy, a DNA wygrywa wyłącznie dlatego że ma Escribe... :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Nick Jennings: Chipy w twoim modzie i czym się różnią?

Postautor: Tommy Black » wt lut 13, 2018 2:42 pm

Nick Jennings z serwisu VAPEBEAT - Passionate About Vaping napisał bardzo uroczy artykuł dla początkujących waperów głównie, który pozwolił mi przetlumaczyć dla Salonu Rozchmurzonych. Myślę że ta podstawowa, z konieczności tu, skondensowana wiedza, pomoże wszystkim początkującym, choć może nie tylko... :)
Nieco bardziej rozbudowany cały artykuł znajdziecie pod linkiem na samy dole. Jest rozbudowany o omówienie sprzętu i szereg ciekawostek. Wszystko jednak w osobnych przekierowaniach.

Chipy w twoim modzie i czym się różnią?

Chipset wewnątrz twojego boxa ma ogromny wpływ na to, jak on działa, jak dokładny jest i jak bezpieczny. To chipsety odpowiadają za wszelkie możliwe ustawienia.. Chipy EVOLV i YiHi - oraz w mniejszym stopniu układy Gene Chip - znajdują się w czołówce innowacji waperskiego świata.
Z chipem YiHi lub DNA - a istnieje wiele wariantów DNA - osiągasz najlepsze wyniki w klasie, dokładność, funkcje i środki bezpieczeństwa. Tak, kosztują więcej niż mody z inną elektroniką, ale gdy ich użyjesz, będziesz wiedzieć, za co jest ta dodatkowa cena. Natomiast jeśli dopiero zaczynasz,przygodę z wapingiem lepiej rozejrzeć się za czymś nieco tańszym. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na coś, czego nie umie się wykorzystać. Jeśli zależy Ci na większej precyzji i dokładności, w grze są tylko dwie opcje: chipset YiHi i DNA EVOLV. Jeśli chcesz używać najlepszego sprzętu, powinieneś powinieneś wybierać mody które posiadają te chipsety. Nic innego nie jest nawet bliskie, chociaż jestem ogromnym fanem układu Gene, który znajduje się wewnątrz VooPoo DRAG, Alpha One i VooPoo Too.

EVOLV DNA 200: Co sprawia, że jest tak dobry?

Jak wspomniałem wcześniej, istnieje wiele wariantów DNA - DNA 200, DNA 250, DNA 75, DNA 75 C, DNA 60 i DNA 40. Liczby na końcu odnoszą się do maksymalnej mocy wyjściowej chipsetu, więc jeśli potrzebujesz modów o wyższej mocy to będą te, które mają DNA 200 i DNA 250.Jeśli chcesz mod z DNA, ale nie potrzebujesz całej tej mocy, bo spójrzmy prawdzie w oczy, kto tak naprawdę potrzebuje 250 W?. Są tańsze, podobnie bogate w funkcje i jest mnóstwo doskonałych opcji dostępnych za około 100 dolarów.
Układ Evolv pozwala na w pełni konfigurowalne zaawansowane chmurzenie.Możesz zmienić sposób wyświetlania i działania ekranu, możesz zmienić sposób działania moda, możesz nawet dostroić ustawienia, aby dostosować się do Twojego stylu chmurzenia.
"DNA 200 to cyfrowy konwerter DC-DC z regulacją mocy do osobistych atomizerów " - powiedział EVOLV . "Posiada opatentowany system kontroli mocy, ochrony przed temperaturą, wstępnego podgrzewania, cyfrowych elementów sterowania użytkownika, ekranu OLED, wbudowanych przycisków i synchronicznej rektyfikacji Evolv, co zapewnia maksymalną żywotność baterii i minimalne wytwarzanie ciepła.DNA 200 jest zasilane z 3-ogniwowej baterii litowo-polimerowej i posiada funkcję monitorowania baterii między komórkami oraz zintegrowaną ładowarkę balansu. Port USB i oprogramowanie Evolv's EScribe można wykorzystać do dostosowania lub monitorowania ustawień użytkownika. Jest to najbardziej zaawansowany osobisty kontroler modów, jaki kiedykolwiek powstał. DNA 200 to czysta nauka."
Imponujące? W oczach niektórych, tak, naprawdę imponujące. Jedym z powodów, dla którego można kupić urządzenie z chipsetem Evolv DNA 200 jest to, że jesteś "majsterkowiczem" i lubisz bawić się z ustawieniami.Możesz zmieniać i zapisywać wiele konfiguracji i stylów chmurzenia. Zawiera również wiodące na rynku funkcje bezpieczeństwa, co oznacza, że zawsze możesz mieć pewność, że twój box-mod nie eksploduje i nie uszkodzi ci oczu.

Lost Vape Therion DNA 75 (My Personal Favorite)

Lost Vape Therion DNA 75 jest oszałamiającym modem do regularnego chmurzenia. Żadne wydatki nie zostały zaoszczędzone dzięki materiałom do budowy (cynkowi) lub procesowi projektowania, a to zaowocowało niemal perfekcyjnym modem. Perfekcyjnie spasowany, ubrany w prawdziwą skórę, wspaniały do oglądania i zaopatrzony w chipset DNA 75 ... tak, tak naprawdę nie ma nic lepszego. Nie wtedy, gdy mówisz o modach DNA 75. Możesz nawet kupić nowe panele na obudowę, co oznacza, że możesz zmienić wygląd i styl moda, jeśli zmęczy Cię jego wygląd - nie, żeby tak się działo...Therion DNA 75 działa na ogniwach 18650, więc ma o wiele więcej mocy niż np. Lavabox DNA 75.


Chipset Yihi

Następny chipset naprawdę nie potrzebuje wstępu - to chip Yihi. Ta mała firma była pionierem w dostarczaniu pierwszych urządzeń o wysokiej mocy na rynek waperski.
Yihi nie pozwala na pełną personalizację, taką jak chipset Evolv DNA 200, ale oferuje bardzo dobre opcje. Dla tych, którzy chcą najwyższej jakości niezawodnego chipa, który jest gotowy do pracy po wyjęciu z pudełka, w znacznie niższej cenie niż DNA200, najlepszym rozwiązaniem jest chipset Yihi. Dwa wyżej wymienione chipsety są najlepsze na rynku. Inne chipsety pochodzą od różnych firm, które produkują własne, takich jak Sigelei, Joyetech i Smok. Te chipsety są tańsze i dobrze wykonują swoją pracę - brakuje im tylko finezji Yihi i DNA200.Dwa doskonałe przykłady modów wykorzystujących chipsety YiHi to:SX Mini Q Class 200W TC MOD, Pioneer4you IPV 8 230W TC Box MOD


My Favorite YiHi-Powered Box Mod?

Odpowiedź jest prosta - jest to mod box SX Mini G Class 200W . Powód jest również prosty: wygląda fantastycznie. Nie tylko otrzymujesz jeden z najlepszych chipsetów w branży, ale otrzymujesz również przełomowy projekt, który przyciągnie wzrok każdego w najbliższym sąsiedztwie.
Ma w sobie wiele funkcji, a także obsługę każdego możliwego stylu chmurzenia, ale być może najbardziej imponujący jest fakt, że obsługuje on Bluetooth, więc możesz kontrolować moda za pomocą telefonu.

Jaka jest różnica między tymi modami i tańszymi?

Musisz myśleć o modach, jakby były smartfonami. Niektórzy mają drogie specyfikacje i technologię, a to oznacza, że kosztują więcej pieniędzy.Oczywiście nie każdy potrzebuje najwyższej jakości telefonu iPhone lub Samsunga; mogą kupić tańszy model, bardziej przystępny cenowo zestaw słuchawkowy, a mimo to uzyskać dużą satysfakcję. Tak samo jest z modami. Te wysokiej klasy urządzenia, które przynoszą chipsety YiHi i DNA, oferują niezrównaną wydajność, dokładność i funkcje. Urządzenie z większą precyzją, pozwala na większą personalizację i wykorzystanie funkcji, które są przeznaczone dla profesjonalistów.Dlatego tak wiele kosztują; to jest też koszt technologii z jaką powstały.

Skróty są moje, także nieznaczne skrócenie całości a źródło tu: https://vapebeat.com/features/dna-200-v ... st-box-mod

Wróć do „Poradniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 3 gości