Jak mieć długo fabryczną grzałkę i zachować dobre stosunki...

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak mieć długo fabryczną grzałkę i zachować dobre stosunki...

Postautor: Tommy Black » sob paź 03, 2020 6:34 am

Krytyk na kacu pisze:Co myślicie? To dobry pomysł?


Być może i dobry tylko cholernie czaso i pracochłonny. Ja każdą fabryczną grzałkę dokładnie oglądam, przez mocną lupę. Długą igłą poprawiam bawełnę wewnątrz, i każdy otwór przez który jest widoczna, igłą od strzykawki przebijam na wylot, czasem nawet 2, 3 razy. Potem nasączanie, nasączanie dotąd aż wchłania płyn, zanurzenie w płynie i pozostawienie na godzinę nawet, nic nie daje.
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak mieć długo fabryczną grzałkę i zachować dobre stosunki...

Postautor: Krytyk » sob paź 03, 2020 6:24 am

Właśnie obejrzałem filmik Jai Haze o wyczesywaniu bawełny w fabrycznych grzałkach. Co myślicie? To dobry pomysł?
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jak mieć długo fabryczną grzałkę i zachować dobre stosunki...

Postautor: iron64 » ndz gru 22, 2019 8:30 pm

Ta, a klasyk "fafkulce"?
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak mieć długo fabryczną grzałkę i zachować dobre stosunki...

Postautor: Krasnal45 » ndz gru 22, 2019 8:15 pm

Taa.....
Kartka z informacją:"Wyszedłem do Biedrąki."
:lol:
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak mieć długo fabryczną grzałkę i zachować dobre stosunki...

Postautor: venom_666 » ndz gru 22, 2019 7:35 pm

ekspertę
- mam nadzieję że to celowe przejeżyczenie w stylu "jestę prezydętę" ?? ;)
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Baltazar G
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: sob gru 21, 2019 6:44 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Re: Jak mieć długo fabryczną grzałkę i zachować dobre stosunki...

Postautor: Baltazar G » ndz gru 22, 2019 5:38 pm

Witam :) Bardzo pomocny post na temat grzałek :)
Awatar użytkownika
zegnallo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 140
Rejestracja: wt sie 27, 2019 9:18 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 965 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak mieć długo fabryczną grzałkę i zachować dobre stosunki...

Postautor: zegnallo » wt gru 03, 2019 6:21 pm

Smok Baby Mesh można i jest bardzo dobra.
Asmodus Minikin v2 + Geekvape Zeus X Mesh RTA, Vandy Vape Kylin Mini V2 RTA
Djhostel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 03, 2019 6:05 pm
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Płeć: Mężczyzna

Jak mieć długo fabryczną grzałkę i zachować dobre stosunki...

Postautor: Djhostel » wt gru 03, 2019 6:11 pm

Cześć. Czy do iJust Ello Duro da się zamontować grzałkę Smok ? Jak na razie używam grzałek 0.15om i często się przepalają. Jeden gość mi mówił w sklepie ze to wina grzałek bo są słabe. I oferował mi Smok V8 (chyba) ale nie był pewien czy będzie pasować.

 ! Wiadomość od: DooshPastesh
Witaj @
Awatar użytkownika
Djhostel


Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak mieć długo fabryczną grzałkę i zachować dobre stosunki...

Postautor: Tommy Black » pn maja 28, 2018 5:42 am

Obrazek

Tytuł tym razem jest jasny i oczywisty. Jeśli ktoś ma długo fabryczną grzałkę ma dobre stosunki. To oczywiste.
Dużo ostatnio się pisuje o tych grzałkach. Z reguły jednak są to bezmyślnie kolportowane urban legends albo opinie ludzi którzy nigdy nie wyszli poza RBA.Ponieważ już mnie to nieco irytuje, napiszę jak ja sobie radzę a używam i fabrycznych grzałek i RBA w wielu atomizerach.
Ale ekspertę nie jestem więc to wszystko co poniżej to jest mój modus vivendi z grzałkami fabrycznymi.

1. Grzałki z reguły są pakowane w szczelne mini blisterki.Taka zapakowana grzałka nie oddycha a bawełna jest maksymalnie zbita, twarda, sztywna i zaraz po uwolnieniu z opakownia mało chłonna. Wobec tego po pozbawieniu jej opakowania powinna poleżeć tak z 15 minut z dostępem powietrza.


2.Każdą grzałkę należy w miejscu kontaktu z pinem plusowym decka atomizera, przetrzeć co najmniej suchą szmatką ale lepiej czymś ze spirytusem. Często w tych miejscach są pozostalości, na ogół tluste, procesu produkcyjnego.

3. Przed piewszym użyciem grzałkę trzeba przedmuchać, choćby ustami. Czasem zdarzają się wewnątrz niej różne niespodzianki.

4. Zaraz potem należy grzałkę zakropić, wlewając kilka kropel z góry, ale także i do bocznych otworów. I to trzeba robić dotąd az bawełna wchłania płyn.
Jeśli przestanie, to wystarczy i wtedy trzeba ją lekko kilka razy strzepnąć, powycierać do sucha i dopiero wkręcić w deck atomizera.

4A. Użylem wyżej nazwy płyn ale miałem na myśli czystą bazę. Nową grzałkę dobrze jest nie tylko zalać czystą bazą ale i przechmurzyć tę czystą bazę w atomizerze, tak przynajmniej z pół zbiornika. Czysta baza nie zawiera żadnych dodatków, często słodzików i innych składników liquidów o których nic nie wiemy a które od razu oblepiają grzałkę i zatykają bawełnę. Wlaściwie to niektóre sklejają włókna bawełny ograniczając transport. Przygotowanie grzałki poprzez przepuszczenie przez nią czystej bazy, najlepiej 50/50, grzałkę rozgrzeje, bawełnę odpowiednio nasączy i wytworzy czyste i drożne kanaliki transportujące.Potem można już używać liquidów firmy Krzak nawet a bawełna będzie drożna i bez tego charakterystycznego posmaku.

5.Przed pierwszym użyciem trzeba przeczytać jaką moc dla danej grzałki i jej rezystancji przewidzial producent. Jeśli dla 0,15 oma napisał np. 40W - 130W (Optimal At 70W - 90W) to jest to informacja raczej markentingowa niż użyteczna. Zawsze należy wystartować z mocą o połowę niższą od tej najniższej jaką podaje. Czyli tu od 20 W. I co kilka zaciągnięć moc zwiększać o 5 W.Po kilku minutach dochodzimy do zadowalającego rezultatu. Dla jednych będzie to 55W, dla innych 65 a może i 70 W? Na pewno nigdy nie należy przekraczać maksymalnej mocy podanej na grzałce.

6. Jeśli chcemy czy musimy wymienić dobrą grzałkę, wystarczy ją wykręcić i umieścić w małym zamykanym strunowo woreczku, albo w innym szczelnym pojemniku z maksymalną ilością jaki w sobie posiada, płynu.W suchym i ciemnym miejscu o przeciętnej temperaturze pokojowej, grzałka może przebywać dość długo.


7. W przypadku grzałek fabrycznych używanie TC trzeba mieć dobrze opanowane. W ich wypadku nawet lekkie zbrązowienie bawełny ma wpływ na smak.
Gdyby jednak tak się stalo grzałkę należy wykręcić, przez 5 minut wypłukać pod strumieniem gorącej wody a następnie na 24 godziny umieścić w pojemniku ze spirytusem. Potem jeszze raz wypłukać i suszyć najpierw zimnym nadmuchem suszarki a potem tylko ciepłym. Tak można również przywrócić do życia używaną długo grzalkę.

Ja teraz dość często używam grzałek fabrycznych. W atomizerach Shield, TFV 8 i TFV 12 Prince.W tym ostatnim zrezygnowałem nawet z RBA które gdzieś tam sobie pomieszkuje w szufladach.W Shieldach używam albo grzałek Geeka, oryginalnych , albo, lepszych, Smoka od V8 Baby. W jednym z nich grzałka 0,15 oma wczoraj rozpoczęła 3 miesiąc użytkowania, gzałka 0,15 Mesh rozpoczyna 3 tydzień pracy i jest coraz lepsza.Wcześniej w atomizerach TFV 8 fabryczne grzałki służyły mi po ok. 2 miesiące ale wymieniałem bo chciałem a nie musiałem. Natomiast w TFV12 Prince grzałka założona w grudniu 2017 r. zostala zmieniona w kwietniu tego roku.
Oczywiscie ważne, bardzo ważne jest, nie tylko dla grzałki ale głównie dla naszego zdrowia, co tam do tych atomizerów wlewamy.A najważniejsza jest czystość. Nie ma lepszego pożywienia dla wszelkich bakterii niż gliceryna. A bakterie z gliceryną w bawełnie grzałki to mają lunapark wprost. My raczej nie...co czasem objawia się po kilku dniach... :twisted:

Wróć do „Poradniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości