Start coilmakera !

Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Start coilmakera !

Postautor: Azgar » pn cze 04, 2018 7:42 pm

Generalnie kretliki łożyskowane każde dadzą radę.
W przypadku tych małych ( dosłownie malutkich) w paczce jest chyba 6 kosztują mniej niż 10zl przewaznie. Łącze jeden do drugiego 4-5 sztuk.
Są też większe i tych używam pojedyńczo. Koszt też poniżej 10 zł.
Kretliki z jednej strony mają oczko ( tę stronę wkręcam w imadło) z drugiej agrafkę ( z tej z kolei montuje kolejne kretliki lub drut)
Potrzebujemy małego imadła ( ja zapłaciłem 20 zł) nie musi być hartowane.
Wkrętarka wiadomo. Dobrze by było gdyby miała wymienne szczotki.
Marketowe też mogą być ale po zatarciu szczotek kosz albo rzeźba.

No o cążkach do drutu nie muszę chyba wspominać.

Druty:
Kanthal D kupuje od cyfroniki.
Ni80 kupuje od vape mesh company (z Anglii)
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Start coilmakera !

Postautor: sikor » pn cze 04, 2018 7:34 pm

Musisz się określić w którą stronę chcesz iść.... czy w grzalki robione przy pomocy wkrętarki czy plecione. Wtedy włączasz youtuba i patrzysz. I to co zobaczysz próbujesz odtworzyć u siebie w warsztacie :)
Zrób claptona, fused Claptona.... Później wypadało by się przymierzyć do aliena. Jak już aliena opanujesz to już Ci potrzebni nie będziemy bo sam będziesz wiedział co chcesz :)

Kup sobie druty np 0.5, 0.4, 0.35, 0.30, 0.20, 0.15, 0,10. Te grube służą jako rdzenie w grzałkach - im grubsze tym gorsze właściwości grzałki, a im cieńsze tym trudniejsze do zrobienia. Te cieniutkie służą jako owijki tych rdzeni - im cieńsze to lepsza grzałka. Sugerował bym kanthal bo dość łatwy do ujarzmienia... np SS lubi sprężynować.

Ps. Plecionych grzałek nigdy nie próbowałem robić

edit: żeby tyle drutu od razu nie kupować to na pierwszy rzut weź np 0.4 i 0.15
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Start coilmakera !

Postautor: miblah » pn cze 04, 2018 6:54 pm

Przede wszystkim potrzebna jest wiedza. Ale w sumie jej brak też nie szczególnie przeszkadza - znane są i takie przypadki. Poszukaj tematów o rodzajach drutu - dowiedz się o tym jak zachowuje się rezystancja drutu w zależności od jego średnicy przekroju oraz rodzaju stopu. Podejmij decyzję od czego chcesz zacząć - czyli jakie grzałki chcesz spróbować robić. Plecionki wymagają najmniej sprzętu, grzałki kręcone wymagają krętlików, wkrętarek i innych dupereli. Wszystkie jednak wymagają czasu i cierpliwości.

Allesiaen pisze:Dobre porady, a skąd wziąć druty w dobrych cenach ?


Niestety z zagranicy. Ale może ktoś poleci Ci jakieś inne lokalne źródło. Cienkie druty w PL raczej nie chcą rosnąć...
Obrazek
Awatar użytkownika
Allesiaen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 01, 2018 10:38 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Re: Start coilmakera !

Postautor: Allesiaen » pn cze 04, 2018 6:46 pm

Dobre porady, a skąd wziąć druty w dobrych cenach ?
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Start coilmakera !

Postautor: slaviop » pn cze 04, 2018 5:25 pm

Im więcej drutu tym lepiej. Wszelakie średnice i stopy. W moim przypadku używam kowadełka i młotka bo preferuję klepane grzałki.
Potrzebne obcinaczki pęsety palnik i dużo mocnych nerwów. Wkrętarka i krętlik do claptonów. jakieś szczypce i pęseta. Dodatkowo przy plecionkach używam klamerek do prania. Resztę wymyślisz sam. Każdy z nas ma swoje niepowtarzalne sposoby.
Powodzenia...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Allesiaen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 01, 2018 10:38 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Start coilmakera !

Postautor: Allesiaen » pn cze 04, 2018 5:20 pm

Witam wszystkich w moim pierwszym temacie :lol:
Panowie i Panie, z racji tego, że zauważyłem, że sporo osób samodzielnie robi samodzielnie zwoje z drutów, i po krótkiej rozmowie z użytkownikiem miblah, postanowiłem spróbować rozpocząć pracę przy tworzeniu własnoręcznych grzałek. Potrzebuję waszej pomocy rozchmurzeni. Powiedzcie mi proszę, co jest potrzebne aby rozpocząć przygodę coilmakera ?

Wróć do „Poradniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości