Wapowanie sub-omowe...

Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1493
Rejestracja: 24 wrz 2016, 20:47
Punkty reputacji: 18
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podzięk.: 1005 razy
Płeć: Mężczyzna

Wapowanie sub-omowe...

Postautor: miblah » 02 lip 2018, 23:59

Co to jest wapowanie Sub-Omowe?
Rezystancja grzałki - podawana w omach - wyraża ilość prądu, którą ogranicza grzałka. Jeśli napięcie akumulatora jest takie samo, obniżenie rezystancji grzałki zwiększa ilość wytwarzanej mocy, co powoduje, że grzałka jest gorętsza i umożliwia wytwarzanie większej chmury. Dla porównania przyjmijmy grzałkę o rezystancji 2,5 oma jako "standardową", podczas gdy grzałkę o rezystancji 3,0 om i wyższej będziemy nazywać "wysoką rezystancją". Grzałkę o wartości około 1,5 oma to będzie "niska rezystancja", a wszystko poniżej 1,0 oma nazwiemy "sub-omem".

Mówiąc prościej, wapowanie sub-omowe pozwala e-papierosowi generować wyższą moc bez zwiększania napięcia baterii. Korzystając z Prawa Ohma jako przewodnika, stwierdziliśmy, że połączenie akumulatora o napięciu 3,7V z grzałką 2,5 oma daje 5,48 watów mocy. Obniżymy opór do 1,5 oma, a moc wzrośnie do 9,13W. Im bardziej obniżymy opór grzałki, tym bardziej dramatyczna robi się sytuacja. Dzięki grzałce 0,5Ω i baterii 3,7V, e-papieros wytwarza 27,38W - jakoś trzykrotnie zwiększa produkcję chmury. Tak więc, jeśli kiedykolwiek marzyłeś, by twój e-papieros wytwarzał większą chmurę niż to robi, wapowanie sub-omowe jest najszybszą drogą do osiągnięcia celu.

Czy wapowanie Sub-Omowe jest niebezpieczne?
Aby uzyskać bardzo szczegółowy i pełen informacji przegląd bezpieczeństwa wapowania sub-omowego, zalecamy przeczytanie tego posta ( https://www.e-cigarette-forum.com/forum ... ry.562106/ ) na forum e-cigarette-forum.com. Konsensus wśród ekspertów kształtuje się w okolicy myśli, że wapowanie sub-om nie jest bardzo niebezpieczne, ale stwarza pewne ryzyko, które jest mniej prawdopodobne, przy standardowych e-papierosach.

Wyższe ilości substancji aromatyzujących
Osoby przełączające się na grzałki sub-omowe natychmiast zaczynają zużywać znacznie więcej liquidów przy każdym zaciągnięciu. Ostatecznie często powoduje to, że sami obniżają ilość nikotyny w liquidzie, ale jednocześnie drastycznie podwyższa się ilość konsumpcji tego ostatniego. Oznacza to, że jeśli liquid, który lubisz zawiera składniki smakowe, które są niebezpieczne przy wdychaniu - coś, czego nie wiemy o większości dodatków smakowych - będziesz wdychał ich jeszcze więcej.

Dlatego przy sub-omach zaleca się kupowanie liquidów od dostawców gotowych dostarczyć szczegółowe raporty z analizy laboratoryjnej. My na obecną chwilę wiemy o tym, że VaporFi i Black Note publikują swoje raporty laboratoryjne.
- https://ecigone.com/go.php?m=VaporFiLab
- https://ecigone.com/go.php?m=BlackNoteLab

Cząstki metalu i reakcje chemiczne
Niektóre badania sugerują, że niebezpieczne substancje mogą powstawać podczas waporyzacji, np. bardzo drobne cząstki metalu lub związki rakotwórcze wytwarzane przez wysokie ciepło lub przez reakcję między liquidem, a metalem użytym w grzałce. Ponieważ istnieje wiele możliwych kombinacji typu grzałki, temperatury ogrzewania, materiału nośnika i składu liquidu, nie jest jeszcze dokładnie wiadomo, które kombinacje mogą być bardziej niebezpieczne niż inne. Można bezpiecznie powiedzieć, że jeśli preferowana konfiguracja wapowania doprowadzi do wdychania jakichkolwiek niebezpiecznych związków, wdychasz więcej tych związków za pomocą wapowania sub-omowego.

Zagrożenia bezpieczeństwa baterii
Obecnie istnieje wiele rodzajów baterii używanych w modach, produkowanych przez różne firmy, w tym Sony, Sanyo, Panasonic, Samsung i LG. Zakładając, że baterie te nie mają wad i nie są podrabiane, praktycznie wszystkie z nich powinny być całkowicie bezpieczne do stosowania ze standardowymi rezystancjami grzałek. Jednak problemy mogą zacząć wyskakiwać, gdy używasz niektórych ogniw wapując właśnie sub-omowo. Niektóre konfiguracje powodują, że wymagania natężenia prądu nałożone na akumulator przekraczają jego bezpieczne rozładowywanie. Niektóre akumulatory mają bezpieczne natężenie rozładowania poniżej 7 amperów, podczas gdy inne są bezpieczne przy 30 amperach. Przypuśćmy, że uruchomimy ogniwo z grzałką sub-omową na poziomie mocy 40 watów. Przyjrzyjmy się, jakie są wymagania natężenia dla takich grzałek na różnych poziomach oporu:

0,9 oma: 6,67 A
0,8 oma: 7,07 A
0,7 oma: 7,56 A
0,6 oma: 8,16 A
0,5 oma: 8,94 A
0,4 oma: 10 A
0,3 oma: 11,55 A
0,2 oma: 14,14 A
0,1 oma: 20 A
0,05 oma: 28,28 A

Rezystancja wynosząca zaledwie 0,8 oma jest wystarczająca do przekroczenia limitów pracy baterii, która znosi ciągłe obciążenie wielkości 7A. Opór o wartości 0,1 oma jest niebezpieczny dla wszystkich akumulatorów oprócz najlepszych. Ponadto można zauważyć, że wymagania stawiane akumulatorowi zaczynają wzrastać wykładniczo, gdy rezystancja grzałki zbliża się do zera. W związku z tym, kiedy wkracza się w świat sub-omu, niezwykle ważne jest, aby zrozumieć możliwości i ograniczenia baterii urządzenia.

Aby zmaksymalizować bezpieczeństwo układu sub-omowego, zalecamy wybór akumulatora o najwyższym możliwym poziomie bezpiecznego rozładowania i użycie najwyższej możliwej rezystancji grzałki, która w dalszym ciągu zaspokaja potrzeby związane z wytwarzaniem pary. Używaj modów z dużą ilością otworów wentylacyjnych. Jeśli twoje urządzenie staje się nieco bardziej ciepłe podczas użytkowania, prawdopodobnie nadmiernie stresujesz baterię i musisz zmienić coś, w tym co robisz.

Ostrzeżenie dla użytkowników Sub-Ohm:
Jeśli nie kupisz baterii z logo jednego z producentów wymienionych powyżej, najprawdopodobniej kupisz "przepakowane". Utworzenie fabryki do budowy ogniw baterii jest niezwykle kosztowne. O wiele mniej kosztuje kupowanie akumulatorów od innego producenta - zerwać owijkę i założyć nową folię z fantazyjnym logo. W idealnym świecie, firmy, które ponownie pakują akumulatory do sprzedaży, przeprowadzają niezależne testy ogniw, a nawet dodają udoskonalone płytki zabezpieczające.

Rzeczywistość jest jednak taka, że niektóre ponownie opakowane ogniwa nie spełniają specyfikacji na etykietach. Rządy nie mają odpowiednich przepisów, które uniemożliwiałyby firmom sprzedaż akumulatorów o przesadzonej specyfikacji. Firmy, które wyolbrzymiają specyfikację swoich akumulatorów, nie ponoszą odpowiedzialności w większości przypadków z dwóch powodów. Po pierwsze, wiele z nich znajduje się w Chinach, gdzie droga procesowa prowadzona z innych krajów jest trudna. Po drugie, wybuchy e-papierosów są rzadkie - nawet w przypadku baterii, które są podrobione lub mają przesadne specyfikacje.

Czemu? Załóżmy, że masz baterię z etykietą, która mówi, że bateria obsługuje ciągły prąd rozładowania 30 amperów. Ogniwo wewnątrz owijki podtrzymuje jednak (przykładowo) ciągły prąd - 10A. Jeśli użyjesz 40 watów, będziesz potrzebował oporu atomizera poniżej 0,4 oma, aby naprawdę narazić się na jakiekolwiek ryzyko.
Jednak często jest tak, że bateria niewiadomego pochodzenia nie zbliża się nawet do 5A prądu ciągłego rozładowania - w tym przypadku ochronę zapewniają nam zabezpieczenia elektroniczne, które powinny wykryć zbyt szybkie nagrzewanie się ogniwa, które towarzyszy pracy na jego limicie prądowym, odciąć pobór prądu i zasygnalizować problem użytkownikowi.
Jednak w urządzeniach mechanicznych, nie ma żadnych zabezpieczeń - wypadki w zdecydowanej większości dotyczą właśnie tych urządzeń, lub zwarcia (kluczami, monetami) przez użytkownika nieprawidłowo zabezpieczonej baterii noszonej luzem w kieszeni.

Oprócz akumulatorów o przesadnych parametrach, podrabiane baterie 18650 znaleźć możesz wszędzie, ze względu na zapotrzebowanie ze strony branży waperskiej. Kupując akumulatory pod sub-om, kup od dostawcy, któremu ufasz.

Źródło: https://ecigone.com/featured/sub-ohm-va ... mystified/
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17577
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23
Punkty reputacji: 21304
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 7459 razy
Otrzymał podzięk.: 18974 razy
Płeć: Mężczyzna

Wapowanie sub-omowe...

Postautor: Tommy Black » 03 lip 2018, 07:56

Wszystko w tym artykule jest prawdą i tylko prawdą!Dlatego przed przejściem w ten tryb wapowania należy go koniecznie przeczytać. Ja przeczytał :) em już po, niestety i trochę potrzebnej wiedzy nabywalem już empirycznie...co czasem bolało...

Wróć do „Poradniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość