CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Awatar użytkownika
RAFAⓁ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 01, 2018 4:15 pm
Lokalizacja: Pruszków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: RAFAⓁ » sob sie 29, 2020 1:13 pm

Chętnie zobaczyłbym w porównaniu grzałki z Zeusa Sub Ohm od Geek Vape. Osobiście twierdzę (wiem że to śmiała teza z mojej strony), że są lepsze od Smok’a S1.
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: slaviop » wt kwie 30, 2019 7:00 am

robert pisze:Prawdy o gotowych grzałkach są dwie.
Pierwsza ,że są naprawdę dobre.
Druga,wprawę ręce ,pewna wiedzą i grzałki można zregenerować. Nie wiem czy wszystkie ,ale te które dostałem od Sławka napewno .
Od pewnego czasu nie kupuję już grzałek do Shilda.
Sławek potrzucił mi kilka po regeneracji.
Pierwsza działała 3 dni ,ale obecna już ponad dwa tygodnie.One i tak już swoje przeszły ,więc trudno od nich wymagać za dużo. Nawet i 3 dni jest jakimś tam wynikiem.Nie można wykluczyć że ja się do tego przyczyniłem. Przyznacie jednak że dwa tygodnie z okładem to dobry wynik ,a przecież grzałka jescze działa.
Dzięki Sławek.
Może zrobiłbys jakiś poradnik jak to robisz ?Bo robisz to bardzo dobrze.
Podeślij te zużyte to nawinę je powtórnie...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: robert » wt kwie 30, 2019 6:54 am

Prawdy o gotowych grzałkach są dwie.
Pierwsza, że są naprawdę dobre.
Druga - wprawne ręce, pewna wiedza i grzałki można zregenerować. Nie wiem czy wszystkie, ale te które dostałem od Sławka na pewno.
Od pewnego czasu nie kupuję już grzałek do Shielda.
Sławek podrzucił mi kilka po regeneracji.
Pierwsza działała 3 dni, ale obecna już ponad dwa tygodnie. One i tak już swoje przeszły, więc trudno od nich wymagać za dużo. Nawet i 3 dni jest jakimś tam wynikiem. Nie można wykluczyć, że ja się do tego przyczyniłem. Przyznacie jednak, że dwa tygodnie z okładem to dobry wynik, a przecież grzałka jeszcze działa.
Dzięki Sławek.
Może zrobiłbyś jakiś poradnik jak to robisz? Bo robisz to bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: Tommy Black » śr kwie 17, 2019 1:11 pm

salto pisze:
Tommy Black pisze:Mam tez RBA i mogę sobie w każdej chwili zrobić grzałki jakie chcę.

RBA Baby Prince pasuje do Shield-a, tj. nie blokuje się wlew LQ, jak przy Baby Beast RBA. Być może do tego Duro też podejdzie.


Tak, pasuje do Duro i Vate ale potrzebne jest o 3 mm wyższe szkiełko. I tu jest problem... :(
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: Tommy Black » śr kwie 17, 2019 12:20 pm

krogoth pisze:Muszę przyznać, że po przyzwyczajeniu się do V2 A1 na 80W nie idzie już wrócić do Shielda z meshem... No i ten przeciąg...


Miałem podobny problem ale z TFV12 Prince i z grzałkami Max Mesh, Dual i Triple. Też na jakiś czas odstawiłem Shieldy i to mimo używania w nich smokowych grzałek.
Baby V 2 na tych nowych grzałkach A1 i A2 wydaje się nawet lepsza od Princa... :)
krogoth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: wt lut 26, 2019 10:20 am
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: krogoth » pn mar 25, 2019 6:51 pm

Muszę przyznać, że po przyzwyczajeniu się do V2 A1 na 80W nie idzie już wrócić do Shielda z meshem... No i ten przeciąg...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: Haze » ndz mar 24, 2019 6:49 pm

My tu gadu gadu a SMOK (już jakiś czas temu) wypuścił drugą generację swoich grzałek "baby". Warto o nich wspomnieć bo tym razem nie jest to kolejne wałkowanie kotleta tylko dosyć duży krok do przodu jeśli chodzi o wytwarzanie chmury. Wystarczy spojrzeć na ogólny gabaryt grzałek drugiej generacji:

Obrazek

żeby zacząć podejrzewać, że może być OSTRO... No to sprawdźmy:


13. SMOK Baby v2 - A1.

Obrazek

Da się chmurzyć od: 50-55 W *shock* .

Optimum: 80 W.

Odniesienie smakowe do mesha od SMOKa: PORÓWNYWALNIE.

140 W pokazane na grzałce to jakiś ŻART producenta :evil:, już przy 80 W jak nam się zapomni i zaciągniemy się trochę słabiej to mamy piekło w paszczy, trzeba od razu ciągnąć ile się da :mrgreen:. Tak że to 110-130 W to raczej tylko dla osób zajmujących się wydmuchiwaniem szkła :D.
Natomiast już przy tych 80 W produkcja chmury jest POTĘŻNA. Różnica w stosunku do meshów pierwszej generacji nie jest może drastyczna, ale wyraźna. A przy tym smak pozostaje całkowicie porównywalny, tak że dla miłośników wytwornic chmur MUST HAVE (zwłaszcza jak podjadą w okolice 100 W).
UWAGA - nie używać w zamkniętych pomieszczeniach :mrgreen:.


14. SMOK Baby v2 - S1.

Obrazek

Da się chmurzyć od: 35 W (na mocno skręconym przeciągu).

Optimum: 60 W.

Odniesienie smakowe do mesha od SMOKa: może nawet nieco LEPIEJ *shock*.

Konstrukcja w sumie podobna do baby mesh gen. 1, tylko nieco większy przelot i trochę inny splot siatki, ale dzięki temu grzałka jest GE-NIAL-NA! Bo na 45 W pali praktycznie identycznie jak mesh pierwszej generacji, czyli możemy sobie wapować w starym "spokojnym" stylu, ale potrafi też dać czadu - po podjechaniu z mocą do 60-65 W staje się wytwornicą chmury pokroju modelu A1, natomiast wydaje się, że nie przegrzewa tak chmury (bo w końcu moc jest niższa). Smak cały czas oczywiście "wysokopoziomowy", może nawet trochę bardziej soczysty niż w meshu gen. 1. MOCNA RZECZ.


Na koniec krótki filmik :smile::



No a na pytanie o SENS używania takich wytwornic chmury każdy musi odpowiedzieć sobie sam ;)

UWAGA - grzałki opisane w tym poście (czyli A1 i S1) NIE PASUJĄ do "starych" parowników typu TFV8 (Shield, Duro, itp.).
Musimy mieć parownik oznaczony/kompatybilny z wersją drugą, czyli np. TFV8 Baby v2.
Obrazek
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: salto » sob mar 16, 2019 9:41 pm

Tommy Black pisze:Mam tez RBA i mogę sobie w każdej chwili zrobić grzałki jakie chcę.

RBA Baby Prince pasuje do Shield-a, tj. nie blokuje się wlew LQ, jak przy Baby Beast RBA. Być może do tego Duro też podejdzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: Haze » sob mar 16, 2019 7:45 pm

12. Eleaf HW-M Dual.

Obrazek

Da się chmurzyć od: 35 W.

Optimum: 50-55 W.

Odniesienie smakowe do mesha od SMOKa: całkowicie PORÓWNYWALNIE.

BARDZO przyjemna grzałka. Ma trochę mniejszy przepływ powietrza niż SMOKowy mesh, ale po skręceniu przeciągu w Smoku o 1/4 i podjechaniu z mocą Eleafa do 50 W (vs 45 w Smoku) wrażenia smakowe i chmurowe są nie odróżnienia. Nie bobrzy (jak HW-N dual), baniak można osuszyć prawie do zera bez bobra, fajnie. Jedyne co niepokoi to ta rdza, chyba już tradycyjna na grzałkach typu strip, zdaje się, że tlenki metali nie są dla nas zbyt zdrowe ...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: Tommy Black » wt lut 26, 2019 8:14 pm

krogoth pisze:Przydałby się do porównania GeekVape Mesh X1.


Ale przecież możesz ją bez problemu kupić i porównać...


Wymienna grzałka GV SuperMesh X1 - 0,2 ohm

Obrazek

Wymienna grzałka GV SuperMesh X2 - 0,3 ohm

Obrazek

Obie grzałki w cenie po 16,90 do kupienia tu: http://e-dym.pl/grzalki/4250-4719-wymie ... -x2_03_ohm

Wróć do „Poradniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości