CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4317
Podziękował: 2627 razy
Otrzymał podzięk.: 8486 razy

Postautor: Tommy Black » 14 lip 2018, 08:38

robert pisze:Mam I ja te HW-M 0,15 ohma.Kuszą mnie ,przerażają mnie tylko te waty...Tyle mocy.

Ale co Cię obchodzą te waty? Kiedy się świetnie chmurzy, czuje fajny smak, ma się piękną soczystą chmurę, nie myśli się o watach.
Do it mr Robert! *czajniczek*

Awatar użytkownika
deXter
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 32
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 24 razy

Re: CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: deXter » 14 lip 2018, 10:03

Na te HW-N uważajcie ;)
Lubi się w nich rozwalić zgrzew mesh-drut idący do pinu przez co w grzałce zaczynają palić np 2-3 druciki, a nie całą szerokość ;)
Może słaba partia byłaby mnie w wapienne shopie, ale zdecydowanie bardziej przekonany jestem do smoka.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Punkty reputacji: 3453
Podziękował: 1509 razy
Otrzymał podzięk.: 2203 razy

Postautor: Haze » 09 sie 2018, 20:50

Tommy Black pisze:... ja z niecierpliwością czekam na grzałkę stripową od nich...

Jak zapewne wiesz jest już od jakiegoś czasu dostępna, tak więc:

10. SMOK Baby STRIP - czyli znowu kawał bębna z pralki jako grzałka :mrgreen: .

Obrazek

Da się chmurzyć od: 40 W.

Optimum: w sumie to trudno powiedzieć, ja jadę na 50 W i nic więcej do szczęścia mi nie trzeba, ale Strip ma duży potencjał - ze względu na potężny przeciąg można ze spokojem dojechać do 65 W, dopiero od 70 robi się trochę za gorąco (dla mnie).

Odniesienie smakowe do Kylina: WYRAŹNIE LEPIEJ!
Akurat w tej chwili mam na drugim Shieldzie T12 no i Strip oddaje smak wyraźnie lepiej (a przypominam, że T12-ka była z kolei zauważalnie lepsza w tym względzie od Kylina z plecionką). Wydaje się też, że strip Smoka działa jakoś lepiej niż eLeafa. Wcześniej zaczyna dować czadu (od trochę niższej mocy) zachowując tak samo ogromny przeciąg. Ale może to tylko wrażenie bo w sumie konstrukcja i rezystancja obydwu tych grzałek są prawie identyczne ...
A odniesienie do smokowego Mesha? Coż, gdybym wybierał się na zawody cloud-chaserów to zapewne wziąłbym Stripa, jak dla mnie radzi sobie on lepiej z dużymi mocami. Ale na "moich" 45-50 W Mesh "chmurowo" też wstydu absolutnie nie robi, a smakowo wypada chyba nieco lepiej.
I na koniec mała uwaga - Smok mógłby zwrócić nieco więcej uwagi na kontrolę jakości tych stripów, bo ten bęben od pralki wygląda na nieco pordzewiały :evil::

Obrazek
To zdjęcie oczywiście nieużywanej, ledwo co wyjętej z blistra grzałki.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4317
Podziękował: 2627 razy
Otrzymał podzięk.: 8486 razy

Postautor: Tommy Black » 16 sie 2018, 13:57

Haze pisze:Jak zapewne już wiesz jest już od jakiegoś czasu dostępna, tak więc:

Właśnie dowiedziałem się teraz i tu. Ja pomieszkuję w Galicji i jeśli chodzi o nowości to jestem tam gdzie kiedyś chłop małorolny kiedy rozdawano szampana we dworze.

Haze pisze:A odniesienie do smokowego Mesha? Coż, gdybym wybierał się na zawody cloud-chaserów to zapewne wziąłbym Stripa, jak dla mnie radzi sobie on lepiej z dużymi mocami. Ale na "moich" 45-50 W Mesh "chmurowo" też wstydu absolutnie nie robi, a smakowo wypada chyba nieco lepiej.

U mnie od samego początku , oczywiście jeśli chodzi o eLeafa, wygrywały grzałki Strip. Myślę że jakoś dorwę niebawem Stripa od Smoka. A najbardziej to teraz myślę, już obojętnie od kogo, o takich samych grzałkach ale z drutu SS 317 L albo Ni80. *czajniczek*

Edit:

U mnie od samego początku , oczywiście jeśli chodzi o eLeafa, wygrywały grzałki Strip. Myślę że jakoś dorwę niebawem Stripa od Smoka.

Tak działa myślenie pozytywne. Zaraz za tym w ślad idzie dorwanie skuteczne. Otóż i ja biedny Galicjanin zapakowałem tę grzałkę w Shielda i teraz sobie siedzę i cieszę się jak małpa bananem. Albo pięcioma bananami. Grzałka jest po prostu fantastyczna! Swoim zwyczajem rozpocząłem od 35 W i tak dojechalem do 90. A potem w dół. Miałem problem co zostawić, 55 W czy 50 W, ale po kilku minutach stanęło jak u @Hazego, na 50 W.
A przy okazji mam też Stripy do TFV 12 Prince, więc niebawem sprawdzę też jak działają w dużym TFV duże Stripy a przy okazji Meshe.
Awatar użytkownika
bezi2
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 303
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 373 razy

Postautor: bezi2 » 26 sie 2018, 19:49

@Pelikan2 - zapraszam na PeWu ws. Fishtail braida i kutej skrętki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
HF dripper&Elite V2; Pandora Shadow&Domno; BF99&MFS Wasp; GbB22 mini LE&Smugler;Sat burn22&Pendulum; GbB22&Gp Paps v2.5; Surface&Crovinuss

Wróć do „Poradniki”