MESHe, STRIPy i inny złom

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Punkty reputacji: 10350
Podziękował: 3045 razy
Otrzymał podzięk.: 4406 razy

Postautor: Haze » 26 paź 2019, 18:11

Najwyraźniej wykorzystanie siatki i innych sitek :smile: w roli grzałki nie jest chwilową modą, cały czas pojawiają się nowe parowniki "meshowe" więc może warto wiedzieć co w trawie piszczy? Tym bardziej, że rodzaj użytej siatki może drastycznie wpłynąć na nasze doznania, a co za tym idzie na ocenę całej idei (o czym przekonałem się osobiście).
W związku z tym startujemy z zestawieniem siatek dostępnych na rynku, na początek 5 rodzajów. W niniejszym wątku będę zamieszczał zdjęcia makro siatek z następującym opisem:

* Materiał - wiadomo,
* Konfekcja - w jaki sposób serwowana jest grzałka,
* Rezystancja - pomierzona po zainstalowaniu grzałki w Kylinie M zakręconym na Asmodusie, "na sucho" bez waty, jeśli grzałki przychodzą jako gotowe paski to sprawa jest jasna, jeśli są na szpuli/arkuszu to ZAWSZE będą wycinane na wymiar 16 x 7 mm.
* Przelot - czyli parametr, który wymyśliłem do opisu "aerodynamiki" grzałki, zresztą dużo do wymyślania tu nie było: wiadomo, że typowe dane opisowe grzałek czyli materiał i rezystancja, niewiele mówią o tym jak grzałka zachmurzy. No a przelot może powiedzieć coś więcej. Zapewne domyślacie się jak go policzyłem ale dla zasady wyjaśnię, że jest to udział jaki w 1 mm2 siatki ma wolna przestrzeń ("powietrze"), tak jak na rysunku:

Obrazek

Tak więc przelot = 0 to brak wolnej przestrzeni (lity metal) a 0,99 to prawie wyłącznie "powietrze" (wartość 1 jest oczywiście też możliwa ale sens ma średni bo skoro mówimy o grzałce to MUSI się pojawić chociaż trochę metalu.

W sumie to jeszcze nie wiem na pewno czy cały ten przelot ma jakiś sens :mrgreen: ale pierwsze testy zapowiadają się obiecująco.

I jeszcze uwaga na koniec: wszystkie obrazki zawsze będą w tej samej skali - zawsze będzie to kwadratowy wycinek siatki o boku 3 mm.

No to zapraszam do oglądania :smile:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na wnioski jeszcze za wcześnie, za mało ćwiczyłem, powiem tylko że dopóki jechałem na Przelotach poniżej 0,5 szału ne było, dopiero OFRF 0,77 wywołał u mnie coś zbliżonego do entuzjazmu :smile:

I jeszcze uwaga poboczna: mając te zdjęcia można sobie wyliczyć, że producenci siatki na szpulach nie ściemniają z jej rozmiarem - VV to rzeczywiście #100, a DigiFlavor rzeczywiście #150.

PS. Dużą część materiałów oraz zachętę do całej idei dostarczył @
Awatar użytkownika
Tommy Black
:beer:
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 21119
Podziękował: 7433 razy
Otrzymał podzięk.: 18912 razy

Postautor: Tommy Black » 26 paź 2019, 19:37

Haze pisze:Najwyraźniej wykorzystanie siatki i innych sitek w roli grzałki nie jest chwilową modą, cały czas pojawiają się nowe parowniki "meshowe" więc może warto wiedzieć co w trawie piszczy?

Zawsze warto wiedzieć co w trawie piszczy ze szczególną atencją poświęconą migrującym jeżom. ;) Wydaje się bowiem że te "blaszki meszowe" to przyszłość popularnego wapingu.
To też kwestia inwencji jak jeszcze da się tę blaszkę podziurawić, co w niej wyciąć albo jak poskręcać drut aby móc naprawdę nazwać ją siatką?
Zbyt mało jednak jest na razie atomizerów które mogłyby rzucić więcej światła na kierunek w jakim to się potoczy.Znów mamy szczęście, że możemy jednak w tym uczestniczyć.
Wydaje się że łatwość obsługi takich atomizerów daje im wyraźne zielone światło. Nie najgorzej wyglądają też osiągane w nich efekty smakowe. Tylko ta bawełna, najsłabszy element układanki...
Nie oznacza to w żadnym wypadku odejścia od Alienów, Claptonów, ich mutacji i modyfikacji. To zawsze już pozostanie wyższa liga...
Awatar użytkownika
iron64
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 3134
Otrzymał podzięk.: 1695 razy

Re: MESHe, STRIPy i inny złom

Postautor: iron64 » 26 paź 2019, 20:55

Mam wielką nadzieję, Tommy, że te blaszki meszowe wymrą jak np. T3S i zostaną same prawilne siatki 300mesh. Taką mam nadzieję. Blaszki są słabe, smak jest ostry i przejaskrawiony, na 300mesh jest zupełnie inny, bardziej kulturalny, normalny. Bez przegięć po prostu.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 21119
Podziękował: 7433 razy
Otrzymał podzięk.: 18912 razy

Postautor: Tommy Black » 26 paź 2019, 21:06

iron64 pisze:Mam wielką nadzieję, Tommy, że te blaszki meszowe wymrą jak np. T3S i zostaną same prawilne siatki 300mesh.

Te które mamy obecnie czeka, jak oczekuję, ewolucja czyli jak suponujesz, wymrą i zastąpią je nowe, być może z czegoś innego niż nasz codzienny tercet- KA1, SS 316L, Ni80.
Faktycznie, co do smaku, masz rację. Daleko do ideału a to co otrzymujemy to wypadkowa losowo użytej blaszki, jej właściwości i bawełny. Pomijam oczywiście liquid. Ale to dlatego że nie potrafimy jeszcze, jak w przypadku grzałek, dokonywać świadomych wyborów.
No i przynajmniej dla mnie, konieczne są zmiany w nośnikach. Najwięcej smaku psuje bawełna.
Awatar użytkownika
iron64
Super Użytkownik
Super Użytkownik

Postautor: iron64 » 26 paź 2019, 21:16

No, może i bawełna temu winna, ale czym ją zastąpić? Inny materiał, jeśli tak to jaki? Żonie najlepiej podchodzi Muji, ale może i dla MTL nie jest to złe rozwiązanie, nie wiem. Ja najbardziej lubię Cotton Bacon. Ale fakt, rodzaj bawełny zmienia smak.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 3710
Podziękował: 1716 razy
Otrzymał podzięk.: 3520 razy

Postautor: Krasnal45 » 26 paź 2019, 21:29

Tommy Black pisze:No i przynajmniej dla mnie, konieczne są zmiany w nośnikach. Najwięcej smaku psuje bawełna.

Historia lubi zataczać koła. Niewiele trzeba wymyślać a nośnik w postaci siatki właśnie, wymyślono już dawno. U mnie do łask nie powraca, u mnie w łasce jest ciągle :mrgreen:
Awatar użytkownika
breyger
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 38
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podzięk.: 34 razy

Postautor: breyger » 05 lis 2019, 10:05

Hmm. Wykorzystałem cztery siatki z zestawu do Kylin M.
Zmieniłem na Wotofo A1 0,18. Ta siatka chyba nic nie oddaje smaku w porównaniu do tych z zestawu. Myślałem że to może wina transportu liquidu, ale pokombinowałem i nic.
Ma ktoś podobne odczucia?
Chyba czas kupić tą polecaną OFRF.
Parowniki: Smok Tfv8 cloud beast, Vandy Vape Kylin M, WOTOFO Recurve
Zasiłki: Smok Xcube 180W, Tesla Punk 220W, VooPoo X217
Było: StingrayK, NemesisK, Fogger 4.1, KayfunLiteK, MutationX V2, Dark Horse, Sigelei 100W, Eleaf iStick 50W, SMPL K, Zephyrus
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert

Postautor: Haze » 23 lis 2019, 13:04

Dzisiaj coś rodzimej "produkcji":

fat-cloud-etyk.jpg

Obrazek

Przelot dosyć duży, pali świetnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Super Użytkownik
Super Użytkownik

Postautor: iron64 » 23 lis 2019, 14:03

To twoja produkcja?

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert

Postautor: Haze » 23 lis 2019, 14:59

Obrazek

Wróć do „Poradniki”