MESHe, STRIPy i inny złom

Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: MESHe, STRIPy i inny złom

Postautor: iron64 » sob paź 26, 2019 6:55 pm

Mam wielką nadzieję, Tommy, że te blaszki meszowe wymrą jak np. T3S i zostaną same prawilne siatki 300mesh. Taką mam nadzieję. Blaszki są słabe, smak jest ostry i przejaskrawiony, na 300mesh jest zupełnie inny, bardziej kulturalny, normalny. Bez przegięć po prostu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

MESHe, STRIPy i inny złom

Postautor: Tommy Black » sob paź 26, 2019 5:37 pm

Haze pisze:Najwyraźniej wykorzystanie siatki i innych sitek w roli grzałki nie jest chwilową modą, cały czas pojawiają się nowe parowniki "meshowe" więc może warto wiedzieć co w trawie piszczy?


Zawsze warto wiedzieć co w trawie piszczy ze szczególną atencją poświęconą migrującym jeżom. ;) Wydaje się bowiem że te "blaszki meszowe" to przyszłość popularnego wapingu.
To też kwestia inwencji jak jeszcze da się tę blaszkę podziurawić, co w niej wyciąć albo jak poskręcać drut aby móc naprawdę nazwać ją siatką?
Zbyt mało jednak jest na razie atomizerów które mogłyby rzucić więcej światła na kierunek w jakim to się potoczy.Znów mamy szczęście, że możemy jednak w tym uczestniczyć.
Wydaje się że łatwość obsługi takich atomizerów daje im wyraźne zielone światło. Nie najgorzej wyglądają też osiągane w nich efekty smakowe. Tylko ta bawełna, najsłabszy element układanki...
Nie oznacza to w żadnym wypadku odejścia od Alienów, Claptonów, ich mutacji i modyfikacji. To zawsze już pozostanie wyższa liga...
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

MESHe, STRIPy i inny złom

Postautor: Haze » sob paź 26, 2019 4:11 pm

Najwyraźniej wykorzystanie siatki i innych sitek :smile: w roli grzałki nie jest chwilową modą, cały czas pojawiają się nowe parowniki "meshowe" więc może warto wiedzieć co w trawie piszczy? Tym bardziej, że rodzaj użytej siatki może drastycznie wpłynąć na nasze doznania, a co za tym idzie na ocenę całej idei (o czym przekonałem się osobiście).
W związku z tym startujemy z zestawieniem siatek dostępnych na rynku, na początek 5 rodzajów. W niniejszym wątku będę zamieszczał zdjęcia makro siatek z następującym opisem:

* Materiał - wiadomo,
* Konfekcja - w jaki sposób serwowana jest grzałka,
* Rezystancja - pomierzona po zainstalowaniu grzałki w Kylinie M zakręconym na Asmodusie, "na sucho" bez waty, jeśli grzałki przychodzą jako gotowe paski to sprawa jest jasna, jeśli są na szpuli/arkuszu to ZAWSZE będą wycinane na wymiar 16 x 7 mm.
* Przelot - czyli parametr, który wymyśliłem do opisu "aerodynamiki" grzałki, zresztą dużo do wymyślania tu nie było: wiadomo, że typowe dane opisowe grzałek czyli materiał i rezystancja, niewiele mówią o tym jak grzałka zachmurzy. No a przelot może powiedzieć coś więcej. Zapewne domyślacie się jak go policzyłem ale dla zasady wyjaśnię, że jest to udział jaki w 1 mm2 siatki ma wolna przestrzeń ("powietrze"), tak jak na rysunku:

Obrazek

Tak więc przelot = 0 to brak wolnej przestrzeni (lity metal) a 0,99 to prawie wyłącznie "powietrze" (wartość 1 jest oczywiście też możliwa ale sens ma średni bo skoro mówimy o grzałce to MUSI się pojawić chociaż trochę metalu.

W sumie to jeszcze nie wiem na pewno czy cały ten przelot ma jakiś sens :mrgreen: ale pierwsze testy zapowiadają się obiecująco.

I jeszcze uwaga na koniec: wszystkie obrazki zawsze będą w tej samej skali - zawsze będzie to kwadratowy wycinek siatki o boku 3 mm.

No to zapraszam do oglądania :smile:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na wnioski jeszcze za wcześnie, za mało ćwiczyłem, powiem tylko że dopóki jechałem na Przelotach poniżej 0,5 szału ne było, dopiero OFRF 0,77 wywołał u mnie coś zbliżonego do entuzjazmu :smile:

I jeszcze uwaga poboczna: mając te zdjęcia można sobie wyliczyć, że producenci siatki na szpulach nie ściemniają z jej rozmiarem - VV to rzeczywiście #100, a DigiFlavor rzeczywiście #150.

PS. Dużą część materiałów oraz zachętę do całej idei dostarczył @
Awatar użytkownika
Tommy Black
:beer:
Obrazek

Wróć do „Poradniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość