Oficjalny Salonowy Fanklub Clarksona

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Oficjalny Salonowy Fanklub Clarksona

Postautor: Haze » ndz lut 12, 2017 7:20 pm

Czytając felietony Clarksona nieustannie popadam w zadumę nad poziomem wolności słowa u nas i u nich... Pamiętacie jak bezdomny Hubert H. wybełkotał w pijackim widzie, podczas kontroli dokumentów, parę przekleństw pod adresem ówczesnego prezydenta? I jaką aferę zrobiło z tego paru nadgorliwych dupowłazów z policji?
Tymczasem w felietonie z roku 2008 Clarkson pisze tak:

Jak tak dalej pójdzie, to wkrótce idiota, który jest Szkotem i widzi tylko na jedno oko, nie będzie mógł zostać nazwany przez was "jednookim szkockim idiotą".
J. Clarkson - Moje lata w Top Gear.

Chodzi tu oczywiście o Gordona Browna, ówczesnego premiera UK.

Wyobrażacie sobie co by było gdyby ktoś napisał taki tekst np. o obecnie jaśnie nam panującym prezydencie? Obrońcy majestatu chyba by się zapluli z wściekłości... Publiczna chłosta i ukrzyżowanie to minimum czego by zażądali...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Oficjalny Salonowy Fanklub Clarksona

Postautor: Tommy Black » śr lut 01, 2017 1:45 pm

Trzej muszkieterowie, Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May, podróżują po Europie Środkowej w ramach Grand Tour.
Dziś będzie migawka tylko z Austrii, sama Austria motoryzacyjnie tak bardzo ciekawa może nie jest, ale warto podróżować po niej z nawigacją.Jednak... ;)
Ale nawigacji też trzeba powiedzieć dokąd się chce dojechać...
Zobaczcie kto poradził sobie z tej trójki najlepiej...bo nazwa miejscowości, hmmm...Obrazek

https://youtu.be/KiNGacThJwo
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Oficjalny Salonowy Fanklub Clarksona

Postautor: Tommy Black » ndz gru 18, 2016 8:52 am

Hammond ukryty w zderzaku Audi TT służący za czujnik parkowania! Genialne!
To był zresztą element niezłej zabawy

Clarkson:

Kiedy imigranci próbują przedostać się do kraju, zawsze wskakują na tył kontenera w ciężarówce i to jest ten najgorszy rodzaj gry w chowanego. Jeśli pracujesz dla straży granicznej, jedyne co musisz zrobić, to otworzyć drzwi i powiedzieć „tutaj się ukrywacie”. Oczywiście, istnieją lepsze sposoby, by dostać się do Wielkiej Brytanii. Oto jeden z nich.

Ale publiczność i tak nie znalazła "chomika"...czyli Richarda.

Natomiast cała zabawa wybitnie się niektórym nie spodobała:
Barbara Drozdowicz z East European Resource Center:

Jesteśmy zbulwersowani ukazywaniem imigrantów jako nielegalnego ładunku.


Ależ ja się cieszę że, Amazon w przeciwieństwie do BBC, pozwala chłopakom bawić się i wyśmiewać tę zasraną polityczną poprawność.

A z moto spraw...bardzo mnie zdziwiła bardzo ostra krytyka jakiej dokonał na BMW M4 GTS, Clarkson. Miałem jutro kupić to auto, ale teraz to siądę se, whisky se naleje i se pomyśle...

PS
Cholera, wydaje mi się że GT wystartował wczoraj, a tu już 4 odcinek za nami...

PS

Program Amazonu zagarnął niesławny tytuł najpopularniejszej produkcji wśród piratów. Do niedawna pierwsze miejsce w rankingach zajmował serial Gra o Tron od HBO, lecz listopadowa premiera The Grand Tour przyciągnęła nie tylko miliony subskrybentów Amazon Video, ale także sporą grupę widzów niemających dostępu do platformy VOD.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Oficjalny Salonowy Fanklub Clarksona

Postautor: Haze » sob gru 17, 2016 10:42 pm

Jeśli chodzi o czwartą część GT to z przyjemnością donoszę, że panowie powoli wracają do formy - mamy w końcu odcinek, w którym typowa recenzja auta zajmuje mniej niż połowę czasu programu, a później dostajemy materiał o tym jak zrobić samochód z ekologicznym nadwoziem, np. z GNOJÓWKI :mrgreen: :mrgreen: Owszem, loty są w dalszym ciągu trochę niższe niż topowe odcinki TG, ale światełko w tunelu jest już zdecydowanie widoczne :smile:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Oficjalny Salonowy Fanklub Clarksona

Postautor: Tommy Black » czw gru 08, 2016 9:51 am

Haze pisze:To znaczy że co? Że cda jest nielegalne? I nikt ich nie ściga? W dzisiejszych czasach, kiedy nawet za Chomika się biorą?


Samo oglądanie tego co zamieszcza cda nielegalne nie jest, bo być nie może. Natomiast samo cda posluguje się konstrukcją notice & takedown wynikającą z art. 14 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Nawiasem mówiąc stosuje ją też i Chomik. I dziala nadal, mimo procesów i błędnych decyzji sądów.
Ja sobie jeden odcinek GT tam obejrzałem. Ot tak z ciekawości i nawet nie czuję wyrzutów sumienia. Nie dlatego też że nic mi nie grozi. :-P
Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 12:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 183 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Oficjalny Salonowy Fanklub Clarksona

Postautor: tinOFbeer » śr gru 07, 2016 10:03 pm

Tylko w części Premium są materiały od legalnych i oficjalnych dystrybutorów.
W regulaminie jest to wszystko opisane, np. ten co zamieszcza oświadcza, że posiada prawa do materiału, odpowiada za niego itp.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Oficjalny Salonowy Fanklub Clarksona

Postautor: Haze » śr gru 07, 2016 9:53 pm

tinOFbeer pisze:Na pewno nie jest to legalnie udostępniane, jak zresztą cała reszta ;)

To znaczy że co? Że cda jest nielegalne? I nikt ich nie ściga? W dzisiejszych czasach, kiedy nawet za Chomika się biorą?
Obrazek
Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 12:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 183 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Oficjalny Salonowy Fanklub Clarksona

Postautor: tinOFbeer » śr gru 07, 2016 9:46 pm

Na pewno nie jest to legalnie udostępniane, jak zresztą cała reszta ;) Ale to już nie nasze zmartwienie. Dzięki temu, że w Amazon Video są dostępne oryginalne napisy to tłumaczenie jest o wiele prostsze i szybsze.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Oficjalny Salonowy Fanklub Clarksona

Postautor: Haze » śr gru 07, 2016 9:25 pm

Jakimś cudem cda-online udostępnia Grand Tour, chyba legalnie, bez opłat/rejestracji i z polskimi napisami, są już wszystkie 3 odcinki: https://cda-online.pl/seriale/the-grand-tour/ (zakładka "Odcinki").
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Oficjalny Salonowy Fanklub Clarksona

Postautor: Tommy Black » ndz lis 27, 2016 12:25 pm

Haze pisze:A panu Wieruszewskiemu i innym znawcom tematu publicystyki motoryzacyjnej polecam obejrzenie sobie paru odcinków naszych rodzimych produkcji, jako kubła zimnej wody na głowę!


Adam!? No nie, z tej strony to ja Cię nie znałem... :lol:

Wróć do „Świat się śmieje, waper też…”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość